Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyre nehezebben élem meg...

Egyre nehezebben élem meg házasságunkban, hogy párom nem hívő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudok imádkozni, úgy érzem el vagyok veszve. Nem látom a kiutat, mintha kezdődő depreszziós lennék, kezdek becsavarodni. Eddig nagyon sok türelmeme és önuralmam volt, most nincs. Félelem van bennem, de nem tudom mitől. Nincs harmónia. Nem tudunk a mélyére menni a beszélgetéseknek, inkább próbáljuk elkerülni a konfliktust. Nagyon gáz, ugye? Van ebből az állapotból kiút?
2012. júl. 1. 21:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Kezdjük az elején! Mi a konkrét problémátok egymással? Az, hogy a párod nem hívő, téged nem kéne hogy bármiben is befolyásoljon, hogy ha a te hited erős. Két külön személyiség vagytok, el kell tudnotok fogadni a másikat olyannak amilyen. Szóval mi a gond? Miből erednek a konfliktusok? Mert a vallásból nem szabadna.
2012. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok és mióta vagytok együtt kedves kérdező??

Mi a konkrét probléma? Miért nem vagytok együtt boldogok?

Mi a baj?

2012. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszem,hogy a gond,hogy nem hívő.

Mi az,hogy nem tudsz imádkozni miért előveszi az övét vagy mi? Mitől félsz rád akarja erőltetni az ateizmust? Szerintem más van a háttérbe, vagy te vagy túl fanatikus.

Ha tényleg csak az a gond,hogy nem hívő akkor azt magadnak kell meg megoldanod vagy imádkoz meditálj vagy csinálj amibe hiszel,hogy működik.

2012. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%
Hidd el, neki sem lehet könnyebb, hogy olyan bigott felesége van, hogy engedi megromlani a házasságát, csak mert a férje másképp gondolkodik, mint ő.
2012. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

A hitem erős, csak nem tudom gyakorolni. NEM a párom miatt, saját magam miatt, de nem tudom az okát.

Egyedül érzem magam a családunkban, hogy az ami nekem fontos, őt ennyire hidegen hagyja.

Az ő környeztében csupa negatív példákat látok, akár családról, akár barátokról van szó. Az én vallásos környezetemben meg rengeteg a pozitív példa.

Mivel főleg az ő környezetével vagyunk napi kapcsolatban (távolság miatt) ez engem folyamatosan elrettent és szorongok, hogy alapvető emberi dolgokra nincsen semmi megoldásuk. Magamban a hittel hoztam összefüggésbe és mivel nap mint nap szembesülök, egyre erősödik bennem az érzés, hogy ez így nem jó, kell hogy legyen más út. Amit én tudnék alternatívát az neki nem kell. Így meg csak szenvedés az egész.

2012. júl. 1. 21:59
 6/31 anonim ***** válasza:
54%
kérdező, ezt sosem fogják megérteni a nem hívők. ne is hallgass rájuk, mert nem tudják ezt átérezni. A hit az nem olyan hogy csak úgy kitöröljük magunkból bármi vagy bárki kedvéért. Én megértelek, mert ugyanebben a helyzetben vagyok. És igen, nagyon lehúzó tud lenni egy materialista társ. Ha hívő vagy gondolom nem csak szokásoknak élsz, hanem ismered Isten igéjét is. Ez a felemás iga. Ez a helyzet nem lesz jobb addig amig a férjed meg nem tér. De neked ezt kell tudnod elhordozni. És az igében az van, hogy csak paráznaság esetén hagyhatod el a férjed, egyébként ki kell tartanod mellette, mert ezzel megszenteled őt is és a gyerekeidet is. Sajnos akármennyire szeretnénk, nem tudjuk rájuk erőltetni a hitet. Bízz az Úrban, hogy megtart benneteket így is. Mást nem tudsz. és ne add fel.
2012. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Először is, lehet, hogy ez neked nehezen fog menni, de próbáld meg elérni, hogy ne akarj mindenkin segíteni. Koncentrálj azok problémáira, akik igényelnék a segítségedet a gondjaik megoldásához. Biztos van arrafelé is olyan közösség, ahol jobban elemedben érezhetnéd magad. Milyen megoldást javasoltál amúgy a férjednek?
2012. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"hogy alapvető emberi dolgokra nincsen semmi megoldásuk."

Ezt kifejtenéd?


"egyre erősödik bennem az érzés, hogy ez így nem jó"

Mi nem jó és miért?


"Amit én tudnék alternatívát az neki nem kell."

Mi nem kell neki?


"Így meg csak szenvedés az egész."

Hogy?

Szereted őt vagy sem? És ő téged?

Gyerekekkel mi a helyzet?

2012. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Az zavar, hogy nem hívő vagy az, hogy "gonosz" ő vagy a környezete?

És ha ő nem akar változtatni, biztos vele van a gond?

Amikor összejöttél vele, más volt?


Lehet megszállt egy démon, de valószínűbb, hogy depressziós vagy. Minden rendben az életedben amúgy?

2012. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom a lényeget megkérdezni. (már fáradt vagyok:P)

Mi a negatív és mi a pozitív példa?

2012. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!