Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyre nehezebben élem meg...

Egyre nehezebben élem meg házasságunkban, hogy párom nem hívő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudok imádkozni, úgy érzem el vagyok veszve. Nem látom a kiutat, mintha kezdődő depreszziós lennék, kezdek becsavarodni. Eddig nagyon sok türelmeme és önuralmam volt, most nincs. Félelem van bennem, de nem tudom mitől. Nincs harmónia. Nem tudunk a mélyére menni a beszélgetéseknek, inkább próbáljuk elkerülni a konfliktust. Nagyon gáz, ugye? Van ebből az állapotból kiút?
2012. júl. 1. 21:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%

7-es!

Jaja, azt sosem fogjuk elfogadni, hogy miért kell egyes hívőknek folyton erőszakoskodni. Miért akarod bárkire is ráerőltetni a te hitedet?

Én nem vagyok hívő, de elfogadom és megértem ha valaki az. Én is hiszek valamiben, csak másban. De én nem akarom meggyőzni a hívőket, hogy ne legyenek azok. Én szerettem volna sokáig abban a tévhitben élni, hogy a vallásos emberek duplán toleránsak, és könnyebben elfogadják azt, hogy nem mindenki egyforma, nem mindenki olyan mint ők. Nem jött össze. A megváltó annak idején erőltetett bármit is? Úgy tudom, hogy nem.

2012. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Amit én javasoltam, hogy olvassunk együtt Bibliát.


"hogy alapvető emberi dolgokra nincsen semmi megoldásuk."

A családjában és a barátai között is az a jellemző, hogy fennakadnak minden kis piszlicsáré dolgon, nem tudnak továbblépni. Behergelik magukat, idegesek lesznek, nem tudnak elengedni problémákat. Depresszió, pszichológus, gyógyszerek, alkoholizmus a vége és vég nélküli panaszáradat. Nincs náluk önzetlen segítés, mindenki saját magával van elfoglalva, a saját problémáival. Számomra ez nagyon idegen, az én családomban legalább annyi probléma van csak kevésbé kerül felszínre, mert itt arról van szó, hogy adjunk, segítsünk, oldjuk meg.


"egyre erősödik bennem az érzés, hogy ez így nem jó"

Nem szeretnék belekerülni ebbe a fenti mókuskerékbe, de nagyon erős ráhatásuk van az életünkre. És nem tudok segíteni, mert teljesen különböző nyelvet beszélünk, ők nem értik az alázatot, a segíteni akarást, (olyan mint amikor egy nyelvtanár próbálja elmagyarázni a szófajokat iskolázatlan embereknek)


"Amit én tudnék alternatívát az neki nem kell."

Ismeret.


"Így meg csak szenvedés az egész."

Igen, szeretjük egymást. Csak nehéz, amikor azt látom, hogy hova mehet ez az istentelenség. És szeretnék rajta változtatni de nem tudok. Kudarcként élem meg és nagyon visszavet.


Aki írta, hogy hasonló helyzetben van, az mit takar?

2012. júl. 1. 22:22
 13/31 anonim ***** válasza:
68%
12-es. mert amint a kérdező is írja, ez így nem túl jó élet. Aki hívő már nem tud nem hívővé válni, de aki nem hívő az még lehet hívő. Azért szeretnénk, mert úgy jobb lenne az élet. A kereszténység lényege az, hogy a jóhír terjed, mert annál több ember kerül a mennybe, ami Isten legnagyobb vágya, hiszen ezért áldozta fel a fiát. Tehát az csak jó,ha egy ember megtér, de mint láttad, pont azt írtam, hogy bármennyire vágyunk erre, nem lehet erőltetni. így tehát nem marad más, mint elfogadni és szeretni a másikat úgy ahogy van. így már érthetőbb???
2012. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Aki hívő már nem tud nem hívővé válni"


Nem, a frászt nem. Ugyanúgy lehet nem hívő, ahogy egy nem hívő hívővé válhat. Viszont ezt senki nem várja el tőle, csak hogy fogadja el a férjét olyannak, amilyen. Furcsa módon, amikor összeházasodtak ez nem zavarta.

2012. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
60%
hasonló helyzet: A férjem szeretett volna keresztény lenni, de hosszú évek alatt se jutott el oda, hogy el tudja hinni. A hit kegyelemből van, Isten ajándéka. Nekem kijelentésből lett hitem. Úgy hogy nem is kértem, nem is kerestem, egyszercsak Isten megtalált és kijelentette magát. Ezt sosem fogom tudni kiverni a fejemből. A Biblia szólt személyesen számomra, egyszerűen tudtam, hogy Isten velem van, és akar, és elhívott. Éreztem Isten szeretetét, a Mennyországhoz való tartozásomat, elmúlt a halálfélelmem, egy nehéz, káros életből megszabadultam. A férjem is vágyott erre, de nem tudta ezt így átélni. Nem érti a Bibliát, világi élete maradt, számára az Isten országa törvény, nem kegyelem. Jézus mondta, csak azok követhetik őt, akik hallják a hangját. Meg hogy csak az az ő juha, aki az ajtón megy be. Megértettem, hogy ezt nem mi választjuk ki lesz az Isten gyermeke. Nekem is nehéz amiatt, hogy ő nem ismeri Istent, nem tudott megválni a bűneitől. Nem tud hinni, ami előre vinne. Nem éli meg a hit szabadságát. Aggódik, fél, és ez rám ragad. Rossz társaság megrontja a jó erkölcsöt. És az ige is írja, hogy hitből hitbe járunk. Szóval ahelyett hogy egymást erősítenénk, olyan mintha állandóan nekem kéne őt húznom. Egy világi embernek akinek nincs hite, nincs ereje sem. A bűn pedig visszavet. sokszor érzem én is hogy ő erősebb. Én se tudok imádkozni sokszor, pedig milyen nagy erő lenne benne ha együtt imádkoznánk, kétszeres erő lenne az ellenség erőivel szemben. Szóval érted a bűn kaput nyit az ellenségnek, így a házasság nincs teljes védelemben. De azért hiszem hogy az Úr nagyobb ettől, és gondja van ezekre az esetekre is!
2012. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
47%
16-os az nem jut eszedbe, hogy valaki a házasság alatt is megtérhet??? Figyelj a hitért emberek halnak meg. ez nem bigottság, ha találkoznál az Úrral, tudnád miről beszélek, de addig nem fogod. szóval tök mindegy, ne vitatkozzunk. A kereszténység mindig fel fog háborítani embereket, ahogy Jézus is botránykő volt az ő korában amerre járt, mindenhol felbolydultak az emberek. Olvass egy kis Bibliát.
2012. júl. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy nézem az a fő bajod,hogy látod a nem hívő ismerőseidnek nem jön össze jól, míg a hívőknek igen. Ezt az elméletet csomagold be és dobd ki a kukába.


Ne másokhoz hasonlítsd a saját házasságod, ennek annyira értelme van mintha azt mondanád a zöld pólósok nem válnak el. Azt hiszed automatikusan 2 hívőkét boldog lesz a kapcsolat, különben meg katasztrófa? Ironikus,hogy a gondot most te mint hívő okozod.


Közös Biblia olvasás nem csoda,hogy nem tetszik neki ahogy te olvasnád el a Nagy ateista könyvet mert sértőnek találod.


Már bocs de tipikus női logika ha nincs gond keresel. Ahelyett,hogy örülnél,hogy a párod minden másba jó majd depresszióba egy ilyen hülyeségen. Mi hátránya lesz,hogy nem hívő? Félsz,hogy isten megöli? Ha igen minek nyalod a se..ét egy ilyen alaknak?

2012. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%

"Sajnos akármennyire szeretnénk, nem tudjuk ráerőltetni a hitet." Szó szerint ezt írtad. Most akkor döntsd el, hogy szeretnéd-e ráerőltetni vagy nem, fogalmazd meg érthetően és utána vedd elő az arrogáns stílust.

Te meg vagy győződve róla, hogy mindenkinek az lenne a jó ami neked. Ne legyél ebben olyan biztos. Vannak akik bármilyen istenbe vetett hit nélkül is erkölcsösen és becsületesen tudják élni az életüket, és még a gondjaikat is képesek megoldani. És nem utolsó sorban, aki már egyszer hívő volt, az is lehet nem hívő. Sok olyanról hallottam például, hogy a második világháború idején sokan veszítették el a hitüket. De ebbe ne menjünk bele, nem vagyok én a vallások ellen. Csak ahogy kértem, tartsuk már tiszteletben mások világnézetét is, és ne sopánkodjunk azon, hogy a másik miért nem olyan mint mi.


Kérdező, te tudtad annak idején, hogy ateista társat választasz. Ha azzal az eszmével mentél hozzá, hogy nem baj, te majd megváltoztatod, akkor óriási hibát követtél el. Ha a lelked mélyére nézel, tudtad jól, hogy egyedül leszel hívő a házasságotokban. Most úgymond pontosan a vallásod miatt vannak gondjaid. Nincs semmi bajom a vallással megismétlem, de segítő szavaid süket fülekre találnak, mert valóban más nyelvet beszéltek az érintettekkel. A férjed pedig nem akar bibliát olvasgatni, ezt el kell fogadnod. Ne hagyd, hogy a barátaid problémái rányomják a bélyegüket a házasságotokra. Ha a férjed vevő rá, akkor beszéljék csak meg vele a gondjaikat. Azt mondod erős a hited, tehát akkor te sosem leszel egyedül. Isten veled is ott van, nem de? Őszintén! Mi volt a terved, amikor ezt a férfit választottad párodul?

2012. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
47%
20-as, most mit lovagolsz azon, hogy szeretnénk igen, de nem lehet! mit nem értesz ezen? mi baj van azzal, hogy szeretnénk valamit? te nem szeretnéd pl hogy a gyereked jó tanuló legyen? azért szeretnénk mert hinni jó dolog. de alázatosan elismertem, hogy nem lehet, vagyis erőltetni nem jó dolog. Egyébként meg ha egy hívőnek azt mondod veszítse el a hitét, csak jobban a hit felé tolod, mert egyből úgy fogja hallani, hogy ezt az ellenség akarja. Attól pedig távolodik, nemhogy rá hallgasson. Az ilyesmitől irtózunk.
2012. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
53%
Fogalmazási és szövegértési problémáid is vannak. Mivel erről nem én tehetek és változtatni sem tudok rajta, a témát lezártnak tekintem:)
2012. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!