Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyre nehezebben élem meg...

Egyre nehezebben élem meg házasságunkban, hogy párom nem hívő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudok imádkozni, úgy érzem el vagyok veszve. Nem látom a kiutat, mintha kezdődő depreszziós lennék, kezdek becsavarodni. Eddig nagyon sok türelmeme és önuralmam volt, most nincs. Félelem van bennem, de nem tudom mitől. Nincs harmónia. Nem tudunk a mélyére menni a beszélgetéseknek, inkább próbáljuk elkerülni a konfliktust. Nagyon gáz, ugye? Van ebből az állapotból kiút?
2012. júl. 1. 21:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
36%

A pap akit ismerek mindig azt mondta, hogy nagyon sok házasság azért szokott tönkre menni, mert úgy jönnek össze párok, hogy az egyik majd meg változtatja a másikat.

Sokszor az az indok, hogy nem tett engem boldoggá a másik. Pedig a kapcsolat két emberről szokott szólni és nem egyről.

Próbáljátok megbeszélni a dolgaitokat és cselekedeteitekben szeressétek az Istent!


Kedves kérdező te pedig pihend ki magad, sokkal jobb utána az embernek a hangulata.

Ha gyűlölitek egymást, akkor ajánlott a válás.

De szerintem szeretitek. Akkor pedig próbáljatok meg picit egymással foglalkozni valami közös programot szervezni, ahol csak a szívedben van Isten.


http://www.youtube.com/watch?v=VniSOKl25J8

2012. júl. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Salx Narval ***** válasza:
Nekem egyre jobban az jön le, hogy nem a hited az, ami közétek áll. Az általad leírt családképet én sem tudnám elfogadni, pedig nem vagyok hívő. Mi nem így élünk, pedig én sem olvasgatom a Bibliát az asszonnyal, sőt templomba sem kísérgetem, viszont megfőzök helyette amíg ő odavan és sohasem piszkálom. Azt viszont elvárom, hogy ő is tolerálja az én nézetemet. Úgy vagyok valahogy, mint az előttem szóló hölgy ura, nekem egyszerűen nem jön át a Biblia, értem én, csak nem hiszem el. Nem az a gond, hogy nem hívő az urad, hanem az, hogy rosszul választottál és most nincs kiút. Azt írod hiszel az úrban, akkor van kihez fordulnod, nem.
2012. júl. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Nehéz a problémád, én is hasonló cipőben járok. Igaz, én a párommal még csak kapcsolatban vagyok, semmi egyéb. Rábeszélni, erőltetni a vallásosságot semmiképp sem szabad, mert az csak olaj a tűzre, és emellé társulnak a vallásos emberekhez fűzött előítéletek (hogy a hívő emberek csak képmutatók, mert nem a templomban kell nagyképűsködni, hanem a szívben stb stb.). Nekem az vált be, hogy megkértem: tartsa tiszteletben, hogy nekem a hitem nagyon fontos, én pedig tiszteletben tartom az ő "egyházellenességét". Mikor találkoztunk, mondtam neki párszor, hogy én bemennék a templomba misére, mindössze 30 perc az egész, várjon meg, vagy mise után találkozzunk. Így, hogy nem akartam rábeszélni, eljött velem magától a templomba, és azóta, hála Istennek ő mondogatja, hogy menjünk minél gyakrabban. Ez is haladás szerintem.

2012. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
68%

Kedves kérdező!

Megértelek teljes mértékben. Én sem voltam az, a férjem gyerekkora óta egy gyülekezet tagja, hívő, így él. Mikor megismerkedtünk nem érdekelt, de láttam, hogy muszáj lesz megismernem az ő életét, elmentem vele gyülekezetbe, fél év után megtértem. Elhiszem, hogy nagyon nehéz így egy házasság, ha belegondolok, hogy nem térek meg, és úgy megyek a hházasságba, bizonyára sok veszekedés lenne, és nem lenne boldog a kapcsolatunk.


Kérd Istent, hogy tartson meg titeket, és imádkozz a férjedért, hogy térjen meg, ismerje meg az Urat.


Ne próbálkozz közös Bibliaolvasással, míg nem tér meg. Ezzel engem is elijesztett volna a párom. Imádkozz érte minden nap, többet ér, majd meglátod, értem is mentek az imák, nem csak párom felől, és látod fél év alatt sikerült is.

És most már együtt olvassuk a Bibliát, járunk gyülekezetbe, együtt imádkozunk, ami a legjobb. És kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, ez felemás igába 100% nem így lenne.


Kívánom neked, hogy sikerüljön, és boldogak legyetek :) Ha szeretnél nyugodtan rámírhatsz privátba is, megpróbálok segíteni.

2012. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%

Hit és egyház. Gondolatok és intézmény.


Isten próbára tesz téged, mennyire erős a hitem, van-e akkora hogy tudsz-e másoknak is adni. Más az akadályt se találja meg, amit át kéne ugrani, Neked eléd tette.


Semmiképp se próbálkozz demagóg módszerekkel, legyél pozitív, erős, segítő. Legyél kőszikla, és mindenki hozzád fog menekülni a viharban.

2012. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
Az itt a baj, hogy "vak vezezet világtalant" helyzet alakult ki. Egy hívő miért kér tanácsot egy olyan fórumon, ahol valószínűleg nem hívők fognak "okos" tanácsokat adni? Általában az is probléma, hogy olyan emberek nevezik magukat hívőnek, akik ugyanolyan bűnös életet élnek, templomba járnak, és ezt hívják kereszténységnek. Na most itt ilyen emberek vannak jelen. Az ilyenekre gondolok, mint "én is hívő vagyok, de utálom a fanatikusokat" stb. Az ilyen ember azt se tudja mit beszél, mivel nem is hívő. Attól még nem vagy hívő hogy templomba jársz! És itt olyanok vitatkoznak vagy próbálnak tanácsot adni, akik nem is tudnak érdemben hozzászólni a témához. Aki meg másnak a fogalmazásán vagy szövegértésén akad fel, az egyenesen ostoba, és hozzáteszem ő sem konyít semmit a témához, csak az volt a baja, hogy nehogy valaki ráerőltesse a hitet, mert ettől retteg. Ne aggódj, senki nem erőlteti rád, és ne aggódj, a mennyországba se fogsz így kerülni. Akkor szoktak jönni az emberek helyesírás kritizálással, vagy szövegértés fogalmazásbeli fikázásokkal, amikor már mással nem tudnak visszavágni. Persze csak azért hogy magukat intelligensnek tüntessék fel. De hozzáteszem ehhez a témához semmit nem ért, először meg kéne térnie, és ismernie kéne a Bibliát.
2012. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, köszönjük, hogy rávilágítottál a hibáinkra és az oldal gyengeségeire. Annyi csak a baj, hogy mindenkihez volt egy-két "kedves szavad" , de megvontad tőlünk a kérdésre vonatkozó meglátásaidat. Igaz, hogy én nem vagyok hívő, de ahogy te kritizáltad mások hitét,nézetét, az szerinted keresztényi cselekedet? Hol tanítják, csak úgy kíváncsiságból?
2012. júl. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
50%
Aki ilyeneket ír, hogy "nem attól keresztény valaki, hogy templomba jár" stb., az ilyen emberek irigyek és lusták. Mivel ők lusták bármilyen cselekedetet tenni Istenért (nem járnak templomba, nem imádkoznak stb.), emiatt bűnösnek akarják beállítani azokat, akik veszik a fáradtságot, hogy Isten házába menjenek.
2012. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
55%

Milyen parázs vita alakult ki itt :) Szerintem hívő tényleg nem attól lesz az ember, ha templomba jár, és Bibliát olvas. Még csak nem is attól, hogy rendszeresen imádkozik. Ezek a dolgok ahhoz elengedhetetlenek, hogy az ember meg is maradjon hívőnek. Mondjuk aki csak a szokás kedvéért jár templomba, az fölöslegesen teszi...


Nem hiszem viszont, hogy érdemes acsarkodni, hogy ki ad értelmes választ, és ki az igazi keresztény. Szerintem azt nem értik nagyon sokan, hogy a kereszténység, a hit nem egy teljesen külön világ, hanem az életünk szerves részét kellene, hogy képezze. Isten nem szenvedésre teremtett minket, és megadta a kulcsot a boldog és eredményes élethez, ami mindenkor aktuális lesz, és összhangban áll azzal a világgal, amit ő teremtett nekünk lakhelyül.

Épp ezért gondolom úgy, hogy egy jó pszichológus vagy párterapeuta is tanácsolhat jó megoldást, nem csak a vallási vezető. Ezen felül teljesen biztos vagyok benne, hogyha "csak" imádkozol valamiért, az nem segítségkérés, hanem a felelősség áthárítása, és eredménytelen is. Legalábbis a saját példáimon ezt tanultam meg. Nagyon találó a történet: "Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!"


Véleményem szerint magadon is kell változtatnod a helyzet rendezéséhez. Először is fogadd el őt és a családját olyannak, amilyen, és a depresszióddal kapcsolatos gondolatokat azonnal zárd ki az agyadból, helyette pedig inkább a szép és jó dolgokat nézd. Most vannak bajok, de tudsz ellene tenni. Neked ígéreted van egy örök életre, és ezen a Földön is boldogság az osztályrészed, ha te elfogadod. Van két kezed, két lábad, nem éhezel, van, aki szeret. Csak tökéletesíteni kell az életedet, de vedd elő a pozitív gondolkodást, amiről beszéltél, és ne engedj belőle! A panaszkodást pedig fejezd be, mert amit folyamatosan hangoztat, abból ezáltal valóságot csinál. Így gyártod a problémát.


Másodszor: semmit nem szabad ráerőltetned! Milyen példát lát tőled? Miben nyilvánul meg a hited? Ha nem csak a Biblia olvasásában, hanem az ott olvasottak megélésében, akkor az fog igazán hatni. Tartson ki a türelmed, légy vidám, és sose fogyjon el az ő és a családja iránt érzett szereteted! Próbáld meg ne úgy kezelni, hogy azért ilyen negatívak és idegeskedők, mert nem hisznek Istenben. Ne bűnösökként kezeld őket, mert akkor elfelejted, hogy te is az voltál, és halálod napjáig az is maradsz! Mindenki csak kegyelemből, Jézus által érdemes az örök életre, még te is, ezt ne felejtsd el!

Próbálj jó példát mutatni, és ha arra fogékonyak lesznek, talán Isten Igéje iránt is fogékonyabbak lesznek.


Rengeteg példával találkoztam, ahol az ILYEN állhatatosság meghozta a gyümölcsöt. De ennek egy titka van: előbb légy jó ember, és utána hívő. Ne a keresztényt lássák benned, hanem a jóságot. Ha azt látják, hogy te még a legrosszabb helyzetben is mosolyogsz, meg fogják kérdezni, hogy honnan van benned a kitartás.

És mindenhonnan várd a támogatást tetteidhez, mert sosem tudhatod, Isten milyen ablakot nyit meg számodra a zárt ajtó helyett!


Na, nem akarom teleírni az oldalt... Ha valami nem tiszta, vagy nem értesz egyet, nyugodtan írjál privátban.

2012. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes kommentet! 20:59-es, nagyon igazad van, tényleg ezen kell próbálkoznom továbbra is, úgy érzem, hogy ez volt számomra az irányvonal de most elkeseredtem és talán feladtam. Nagyon örülök, hogy így összefoglalva leírtad.

Most nem volt időm elolvasni a többi hozzászólást, pedig azokhoz is szeretnék hozzáfűzni egy-két dolgot, de ez az egy este hogy internetközelben vagyok, és kb 1 hét múlva lesz rá megint lehetőségem.

Amikre emlékszem azokra megpróbálok írni:

Nem vagyok bigott, nem akarok senkit erőszakosan megtéríteni. Nem abból áll az életem, hogy templomba járok és a Bibliát olvasom, mindkettőt többet kellene tennem de kevés rá a lehetőségem, és mivel a családban ez nem fontos, sokszor a könnyebb más program felé hajlok. Ezzel szerintem nem is lenne baj. A férjem nagyon rendes ember, sokat segít, próbál pozitív lenni, ami sikerül is neki, amikor az én családom vonzáskörzetében vagyunk.

Amint visszatérünk hozzájuk kezdődik az aggodalom, idegeskedés, bolhából elefánt csinálás, semmi nem jó (gondolok itt olyanra, hogy valaki pl. hülyén vezet, akkor erre ugrik a férjem és zsörtölődik rajta, szóval olyan dolgok, amiket észre sem kéne vennie, és érdekes módon csak abban a környezetben ilyen érzékeny ezekre a semmikre)

Valaki írta, hogy Isten elém tette az akadályt, amit le ekll győznöm, de nem tudom hogyan. Vagy itt volt a kősziklás hasonlat? Az is tetszett. Tényleg kétségbe vagyok esve. És nem tudok imádkozni.

A férjem úgy tartja, hogy nagyon jó ember vagyok, de ő ezt nem annak tudja be, hogy Isten velem van, vagy hogy én megpróbálok Istennel közelségben élni, hanem szerinte vannak a jó és a rossz emberek.

Na most mennem kell. majd még írok. Köszönöm mégegyszer!

2012. júl. 10. 21:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!