Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan viselje el egy hívő a...

Hogyan viselje el egy hívő a szenvedést?

Figyelt kérdés
Nem bírom tovább!
2012. máj. 26. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
"Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű." (Mát 11,28-30)
2012. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Amiképpen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképpen kell az ember Fiának felemeltetnie. Hogy ha valaki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert nem azért küldte az Isten az Ő Fiát e világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa." (János 3,14–15. 17)


"Az Úr utasította Mózest – miután hagyta, hogy mérgeskígyók marják meg a lázadozó izráelitákat a pusztában –, hogy emeljen egy rézkígyót egy oszlopra és szólítsa fel a sérülteket, hogy tekintsenek e kígyóra, hogy életben maradjanak. Sokan azonban nem bíztak a menny rendelte ellenszerben. Körülöttük halottak és haldoklók hevertek. Tudták, hogy isteni segítség nélkül meg van pecsételve a sorsuk. Siratták szenvedéseiket, fájdalmaikat, biztos halálukat, mígcsak el nem fogyott az erejük és szemük meg nem üvegesedett. Pedig egy szempillantás alatt meggyógyulhattak volna.


Ha tudatában vagy bűneidnek, ne fordítsd minden erődet a gyászolásukra, hanem tekints fel és élj! Jézus a mi egyedüli megmentőnk. Bár milliók utasítják el felajánlott

segítséget.


Ima mindenkor

"Ó Isten, milyen drága a te kegyelmességed, az embernek fiai a te szárnyaidnak árnyékába menekülnek."

(Zsoltár 36,8)


"Légy sziklaváram, ahova menekülhessek szüntelen, rendelkezzél megtartásom felől, mert kőszálam és erősségem vagy te."

(Zsoltár 71,3)



"A nehéz időben mondott nehémiási ima (Neh. 2,4) menedék, ahová a hívő ember menekülhet, amikor más lehetőség nincs az imádkozásra. Az élet útvesztőiben küldhetünk egy-egy fohászt mennyei eligazításért. Amikor hirtelen veszélybe jutunk, segítségért kiálthatunk hozzá, aki megígérte, hogy megsegíti hűséges, hívő gyermekeit, amikor csak hívják Őt."


"Nincs idő és nincs hely, amely alkalmatlan lenne az Istenhez való fohászkodásra. Semmi sem gátolhat bennünket, hogy szívünket bensőséges imában Istenhez emeljük. Az utca zajában, a mindennapi üzleti ügyek intézése közben is fohászkodhatunk és kérhetjük Isten vezetését, miként Nehémiás is tette, amikor kérését Artaxerxes király elé tárta. Az Istennel való belső közösséget mindenütt ápolhatjuk... Hozzátok gondotokat, örömötöket, szükségleteiteket és aggodalmaitokat és mindazt, ami nyomaszt és kínoz, Isten elé. Terheitekkel soha ki nem fáraszthatjátok.

2012. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanezt kérdezte valaki más is, neki elég hosszan kifejtettem a véleményemet. A 6. és a 10. válasz az enyém, én a helyedben elolvasnám őket, főleg a 10.-et.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2012. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előveszem a Bibliámat és a zsoltárokat, az evangéliumokat olvasgatom. Ha erős vagyok akkor a többi bibliai igéket is. Olvasok biblikus könyveket, pl. Jézus élete, Jézushoz vezető út, Nagy Orvos lábnyomán. Nagyon hasznos, lelki erőt ad!

Gondolkodom, elmélkedem Jézus életén. Ő is mennyit szenvedet az emberért. Saját magamért, egyedül értem! Hív, ha valami problémám van, vagy szenvedés gyötör, hogy boruljak le egy üres szobába, ahol nem zavar senki. Mondjam el imádságban panaszom, mert tudom, hogy Ő megsegít. Választ is kapok azonnal mert megnyugszik a lelkem. Ha nem kapom meg ezt a válasz, akkor újra és újra könyörögni és imádkozni addig míg a szívem megnyugszik. Jézus Krisztus is így cselekedett. Ő is a Mennyei Atyához imádkozott a Gecsemáné kertben. Vérrel verejtékezve. Nekünk is ezt kell cselekedni. Küzdeni imába, addig míg a nyomorúságos szenvedésem el nem múlik. Én is ezt cselekedtem, mikor kudarcba fulladt az életem. Isten megsegített, hálás vagyok az Úrnak, mert erős lettem hitben. Együtt tudok munkálkodni Istennel. Tudom, hogy nélküle semmi vagyok. Hálás vagyok mindenért a Mennyei Atyának, hogy kiszabadított a gonosz markából.

2012. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Tedd le a terheidet a kereszthez. Ne cipeld feleslegesen! Neked nem kell terheket cipelned ha Jézust befogadtad a szívedbe! JÉZUS KIFIZETTE AZ ÁRAT,JÉZUS ELHORDOZTA A TE TERHEIDET. Nem kell neked cipelned, aki azt mondja,hogy kell az hazudik ez az ördög hazugsága amivel be akarja csapni a hívőket. Ne hagyd neki! "Álljatok ellene az ördögnek és elfut tőletek."
2012. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De amikor nagyon fáj valami, képtelen vagyok Istenhez fordulni kegyelemért... olyankor inkább dühös vagyok rá, okolom és kérdőre vonom.
2012. máj. 27. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam már felnőtt koromban diagnosztizáltak egy tartós betegséget. Gyakorlatilag egész életemben vallásos voltam, mindig igyekezetem jó ember lenni, jót cselekedni másokkal stb. Az Úr próbára teszi azokat, akiket szeret, és soha nem ad nekünk nagyobb megpróbáltatásokat annál, amit el tudunk viselni - ez éltetett, amikor kiderült a betegségem. Eltökéltem, hogy ki fogom állni a próbát, és nem rokkanok bele lelkileg abba, ami történt velem. Elképesztő mértékű lelki erőt adott az a gondolat, hogy az Úr senkinek sem ad nagyobb megpróbáltatást annál, amit el tudna viselni. Mert ebből az következik, hogy én meg tudok birkózni a helyzettel, amelybe kerültem! Ez éltetett. Megmondom őszintén, nem volt egyszerű nem belerokkanni lelkileg, de most már bátran állíthatom, hogy kiálltam a próbát. Évek óta élek együtt a betegségemmel, és azóta sokkal erősebb vagyok, mint előtte. Rengeteget fejlődtem ezáltal, teljesen megváltoztam, és beláttam, hogy eddig csak ímmel-ámmal éltem hithűen és cselekedtem jót. De amióta legyőztem a betegségemet (fizikailag nem, de lelkileg már igen), azóta teljes mértékben az Úrnak szentelem az életemet. Volt egy időszak, nem is rövid, amíg küzdöttem a betegségem elfogadásával: álmatlan éjszakák, rémálmok, rokkantságtudat, stb., szóval egyáltalán nem volt könnyű, sőt. De megvívtam a harcomat, és ha fizikailag nem is, de lelkileg épebb vagyok, mint valaha! Teljes szívemből TUDOM, hogy az Úr él, szeret minket, és minden nap, minden percben velünk van! Teljes szívemből szeretek minden embert a világon, és minden vágyam, hogy jót cselekedjek mindenkivel, minden emberen segítsek, és ha tehetném, a világ összes emberét az Úrhoz vezetném. Előtte csak járni tudtam, de azóta szárnyalok. És mindez csak hozzáállás kérdése. Meg kell birkózni a betegségtudattal, vagy a bajok, problémák nyomasztó tudatával. Nekem is volt nehéz időszakom, nem is kicsit, amíg elfogadtam, hogy ilyen fiatalon "lerokkantam". De legyőztem a betegségtudatot, előnyt és erőforrást kovácsoltam belőle, és amióta legyőztem, azóta valami elképesztő mértékű lelki erőm van, gyakran meg is jegyzik az emberek, hogy szinte hihetetlen, hogy hogy lehet ebben a rossz mai világban, ráadásul ilyen helyzetben valakinek ennyi lelki ereje. Pedig bizony lehet, és ezt a betegségemnek, a törékenységemnek, a "nyomorékságomnak" köszönhetem, mert amíg egészséges voltam, addig nem volt! De a betegséggel folytatott harc megerősített.
2012. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kétszer szenvedtem eddigi életemben annyira, hogy úgy éreztem ennél a halál is jobb. Először lelkileg, majd nem sokkal később fizikailag. Elviselhetetlen fájdalom volt mindkettő és csak szüntelen imával sikerült túlélnem. Amikor tudtam Bibliai igéket olvastam amelyek ráillettek akkori állapotomra, de a legszörnyűbb fájdalmakkor erre képtelen voltam. Ami a legtöbbet segített, hogy felajánlottam mindent Istennek és kértem, hogy meríthessek az erejéből.

Érdekes mód én dühös nem voltam rá, csak csalódott, volt amikor megkérdőjeleztem a szeretetét, hisz nem vette el a kínjaimat. Sokat mondogattam neki Teréz anya szavait, hogy tudom, hogy Ő csak akkora terhet tesz rám amit biztosan el tudok hordozni, bárcsak ne bízna bennem ennyire. Érdekes lelki tapasztalatok voltak ezek számomra és így utólag úgy látom, megerősítették a bizalmamat az Úrban.

Valóban igaz, hogy ami nem öl meg az megerősít.

2012. máj. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!