Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki megtért...

Van itt olyan, aki megtért hívő keresztyén létére nem jár gyülekezetbe? Keresztény alatt természetesen olyat értek, aki nem csak bemerítkezett, hanem meg is tért.

Figyelt kérdés
Ha igen, mi az oka, milyen ellenérvek szólnak a gyülekezet ellen?
2012. júl. 5. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Igen vannak...


A tanítások szólnak ellenük és még egy-két dolog. Szolgálatnak hívják a belső ténykedésüket, saját magukat a kiválasztott gyülekezetnek tartják, stb. Ez az én véleményem és közel sem biztos, hogy igazam van. Egyetlen gyülekezettel találkoztam, melynek sem neve, sem jelképe, pusztán a város által megszólított gyülekezet. Példa: Nyíregyházi gyülekezet, tehát így értem. Viszont ott is azt tartják magukról, hogy ha valaki nem ért valamiben egyet velük, az "nem egy szellemtől" való. Nem tudok képmutatón ülni a gyülekezetbe, mialatt csomó mindennel nem értek egyet. Persze a közös az egy, Krisztusban való hit és a szeretet, de akkor mindegy, hogy katolikus vagyok vagy hit gyülekezetes, vagy Jehova tanúja? Nem hinném. Én úgy szólítanám magunkat, hogy kétszemélyes szekta...:)

2012. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Nem éreztem magam ott jól. Tusakodtam egy ideig, de rájöttem hogy nem kötelező nekem gyülekezetbe járnom. Hihetek így is Istenben.
2012. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Évekig úgy voltam hívő, hogy nem jártam gyülekezetbe. Olvastam a Bibliát, keresztény könyveket, volt élő kapcsolatom Istennel így is. Most járok gyülekezetbe, s bár én is azt vallom, hogy a parazsak egymást szítják, néha olyasmit tapasztalok, hogy remete- hívőként(így hívják az ilyeneket) tisztábbak voltak előttem Isten dolgai. Mert ha látom, hogy a lelkipásztor mennyire unott, vagy tudomást szerzek egyes hittestvérem viselt dolgairól, csalódás ér, hogy ezek az emberek itt, Isten közelében miért nem olyanok, amilyennek lennie kellene egy hívő embernek. Természetesen nem azt mondom, hogy én tökéletes vagyok, de senkinek sem kellene elfelednie, hogy Istent gyakran a hívő ember viselkedésén mérik fel.
2012. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szegény vagyok, ezért nem szívesen megyek. Nem tudok beilleszkedni, zavar a nyomorom. Ezért nem járok.
2013. jan. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!