Bízhatunk-e a Bibliában?
Ezt hívják hatalmi szóval vitatkozásnak.
Átvették már sokan mások is...
Pl. A főnöknek mindig igaza van mondás.
És tényleg?
Ezen az alapon holnaptól nem jár egy nap fizetett szabadság sem senkinek az országban, mert azért lehet ilyet elrendelni mert Isten is ezt akarja. Ha nem akarná nem jutna eszükbe.
Felelősség-vállalás helyett másra kenni a felelősséget jó érvelés, csak aztán ha vége a földi létnek ne csodálkozzatok ha meglepődtök...
Sokszor olvastam már hogy egyesek szerint ellentmondásos a Biblia , de vajon a Bibliával van a baj,vagy azzal ahogy egyesek véllekednek róla. Altalában azok állítják ezt, kik nem vizsgálták meg a tényeket, mert aki megtette az tudja mi az igazság.
Az egész Biblia harmonikus. Bár néhány részletből úgy tűnhet, hogy a Biblia ellentmond önmagának, a következő alapelvek segíthetnek a helyes értelmezésben.
Vegyük figyelembe a szövegkörnyezetet. Bármelyik írót meg lehet vádolni azzal, hogy ellentmond önmagának, ha a szavait kiragadjuk a szövegkörnyezetből.
Gondoljunk az író nézőpontjára. Lehet, hogy egy bizonyos esemény szemtanúi nem ugyanazokat a szavakat használják, és nem is azonos részleteket emelnek ki, de attól még a beszámolójuk pontos.
Vegyük számításba a történelmi tényeket és az akkori szokásokat.
Tegyünk különbséget a szavak szó szerinti és átvitt értelme között.
Gondoljunk arra, hogy egy tettet akkor is tulajdoníthatnak valakinek, ha nem ő maga vitte véghez. *
Használjunk pontos bibliafordítást.
Ne akarjuk összeegyeztetni a Biblia szavait bizonyos téves vallásos elképzelésekkel vagy dogmákkal
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!