Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanukat miért szolják...

A Jehova Tanukat miért szolják le?

Figyelt kérdés

egyszerüsitem a kérdést érthetővé, hogy mi nem tetszik nekem:

miért, tartják rossznak őket, miért rossz vallás hiszen aki volt már a gyülekezetükbe (töbnyire nem is voltak akik szidják a vallást) azok nem látták hogy milyen közvetlenek? nem jár anyagi teherrel (adományozni lehet, ön akaratbol) ingyenesek a folyoiratok, és lehetőség van az előadásra, amit ugy értek hogy más más ember álhat ki , és tarthat előadást, persze bizonyos idő, után... nem ugy hogy van egy pap aki külömb a többiektől és ő csinál mindent ( személy szerint belványimádathoz hasonlitnaám)

persze van vének tanácsa, de ők töbnyire az adományokat számolják és juttatják el, a "központba" illetve szervezői feladatot látnak el... illetve az adományokat se egy fényüző templomra költék ,sem ebből élnek hivatás szerüen.... nem értem... egyszer menne közéjük egy ember hosszab időre, és látná a fátol az erdőt... hogy mennyivel másabb...

nem vagyok jehova tanuja, rokonságomban vannak JT-sek... de szemmel láthatoan sokkal igazságosabb, meg normálisabb mitn a többi vallás...



2012. ápr. 17. 21:05
1 2 3 4 5
 41/45 lsandor ***** válasza:
0%
Sacika. Még így sem neveztek. 18 éves vagyok és gyerekkorom óta kapcsolatban vagyok Jehova Tanúival
2012. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Na, akkor szerintem most itt zárjuk le ezt az egészet, Saca.


1. Ha rendesen elolvastad volna, hogy azt írtam, öregek voltak, akkor nem írtad volna azt, hogy "lehet, hogy öregek voltak".


2. Nem tudhatod, hogyan öltözködik rajcziz, mivel _egyetlen_ szót sem írt erről. Nem véletlenül kérdeztem rá.


3. Már jeleztem máshol is, hogy befejezhetnéd ezt az üldözési mániát, mivel soha nem bántottalak, nem mocskolódtam, semmi ilyesmi. És nem aggattam rád mindenféle jelzőket meg neveket. Ajánlottam már egy kérdést, amit tegnap olvastam; és ahol megnézheted, milyen az, amikor igazán gusztustalan, bunkó módon kommunikálnak emberek; akár JT-k, akár nem azok.

Most megmutatom itt is a kérdést, egy másikkal együtt; egyrészt azért, mert nagyon jól illik ehhez a kérdéshez; másrészt azért, mert valamelyikben olvasható hasonló sztori, miszerint idősebb JT-k arrogánsak voltak.

Elég hosszú mindkettő, de nagyon hasznos olvasmányok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A szövegekből látszik, hogy a kérdések idején még több válaszoló nickje engedélyezve volt, azóta már nincs, de simán be lehet azonosítani őket.


Üdv. :)

2012. máj. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
18%

nekem szüleim Jehova Tanúi..sokan tudják, hogy anyám az..suliban is beszólogatnak, hogy mi van, Jehova, meg ilyenek...egyszerűen nincsenek tisztában a dolgokkal..mindenféle pletykák terjengenek, hogy mi esténként bemegyünk egy házba, aztán ott mindenféle ocsmány dolgokat csinálunk..hogy honnan veszik ezt az emberek..csak jönnének el egy előadásra...meg fura nekik, hogy mi nem tartjuk az ünnepeket..igaz, nem ünnepeljük a karácsonyt, szülinapot, de ettől függetlenül szoktunk ajándékozni..

szerintem csak a sok rosszhiszemű pletyka miatt van az embereknek rossz véleményük rólunk..

2012. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

^ Amennyire lehet, próbálj meg nem foglalkozni az ilyen beszólogatásokkal; többnyire tényleg tudatlanságból erednek.


A pletykákról annyit tudok mondani, hogy először a korai keresztényekről terjedt el, hogy titkos összejöveteleiken vért isznak meg ilyesmik. Ugyanis az üldözések miatt nem tarthatták meg nyilvánosan az alkalmaikat; nem lehettek templomaik vagy gyülekezeti házaik, mint a pogány vallások követőinek.

Ami pedig titokzatos, az mindig piszkálja az emberek csőrét, és ez a rosszindulattal társulva ilyen kitalációkhoz vezet.

Aztán később ugyanilyen hazugságokat kezdtek terjeszteni a zsidókról is.


Az ún. "motoszka-est" eredete is hasonló, szerintem aki egy csöppet is tájékozódik, az nem veszi be ezt a maszlagot.


Üdv. :)

2012. máj. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 lsandor ***** válasza:
0%
Köszönjük Berta, személyesen én is
2012. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!