Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanukat miért szolják...

A Jehova Tanukat miért szolják le?

Figyelt kérdés

egyszerüsitem a kérdést érthetővé, hogy mi nem tetszik nekem:

miért, tartják rossznak őket, miért rossz vallás hiszen aki volt már a gyülekezetükbe (töbnyire nem is voltak akik szidják a vallást) azok nem látták hogy milyen közvetlenek? nem jár anyagi teherrel (adományozni lehet, ön akaratbol) ingyenesek a folyoiratok, és lehetőség van az előadásra, amit ugy értek hogy más más ember álhat ki , és tarthat előadást, persze bizonyos idő, után... nem ugy hogy van egy pap aki külömb a többiektől és ő csinál mindent ( személy szerint belványimádathoz hasonlitnaám)

persze van vének tanácsa, de ők töbnyire az adományokat számolják és juttatják el, a "központba" illetve szervezői feladatot látnak el... illetve az adományokat se egy fényüző templomra költék ,sem ebből élnek hivatás szerüen.... nem értem... egyszer menne közéjük egy ember hosszab időre, és látná a fátol az erdőt... hogy mennyivel másabb...

nem vagyok jehova tanuja, rokonságomban vannak JT-sek... de szemmel láthatoan sokkal igazságosabb, meg normálisabb mitn a többi vallás...



2012. ápr. 17. 21:05
1 2 3 4 5
 31/45 rajcziz ***** válasza:

Kedves Berta Wooster!

Semmi gond, szép csendben, hogy mindenki hallja, megsúgom neked: csak hét közben ápolt...

2012. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Tanúkról újabban mindig az összeesküvés elmélet jut eszembe.

Pl.Jehova név"visszakerülése"az Újszövetségbe,mert "kiírtották"belőle,azért nincsen benne.

Ez persze addig hipotézis marad,amíg valaki nem bizonyítja be.

Meg hogy az egész világ a gonosz hatalmában van,és csak Ők azok,akik tudják az Igazságot.

Nem is szabad ezt megkérdőjelezni,mert a Szervezetük a szent szellem által vezérelve magyarázza a Bibliát,és ha netalántán valaki máshogy magyarázná,az vagy hitehagyott,vagy a Sátán befolyása alatt van.

Magyarán mondva,ha valakinek ellentétes a véleménye a Szervezet véleményével,akkor csak a Szervezetnek lehet igaza,mert mint az előbb írtam,a Szervezet a szent szellem által vezetett.

A "világi"egyházak nem a szent szellem által vezetettek,csak Ők.

Miért?

Azért mert a Sátán-e világ uralkodója.

És mindenki a befolyása alatt van,kivéve a Szervezetet.

Tehát ha valakinek ellentétes a véleménye egy-egy Bibliai kérdéskörben,mint ami a Szervezetnek van,az gyakorlatilag a szent szellem ellen szól,tehát Isten ellen....(!!!)


Így a Szervezetnek baromi nagy tekintélye van emiatt.


A házról-házra járást a Bibliából vették,azt hiszik,hogy mivel ezt teszik,csak RAJTUK teljesedett be a Bibliai"rendelkezés".

(Bár már a kereszténység kezdetekor is vitték az apostolok az evangéliumot(jó hírt),pl.hogy higgyj az Úr Jézus Krisztusban,és üdvözülsz mind te,és a te házadnépe(lásd ApCsel),világosan látszik ebből,hogy az üdvözüléshez nem kell egy Szervezethez tartozni,csak hinni Jézusban,és pont.Természetesen utána úgy is kell viselkedni.)

Meg 1935 óta él a két osztály elmélet,előtte mindenki a mennybe ment,most már a felkentek jutnak a mennybe(144000 ember),a többi"csak"a földi paradicsomba kerül be.

Igaz,hogy csak egy elhívás van,de ezt azóta alátámasztják Bibliai igékkel,hogy miért nincs csak egy elhívás.)


Talán azért nem szeretik Őket,mert az egyedül üdvözítő vallási közösségek körébe tartoznak(csak az marad meg,aki hozzájuk csatlakozik),valamint az illető,ha érvel a Bibliamagyarázatuk ellen,az csak helytelen lehet,csak nekik lehet igazuk.

Ők szerintem egyébként csak tényleg tiszta jóindulatból akarnak mindenkit a Szervezetükhöz téríteni,hiszen azt akarják,hogy mindenki megmaradjon,és csak ezáltal lehetséges a megmenekülés.

Ezért mennek többször is vissza arra a helyre,ahol nem jól fogadták el őket először.


És szerintem emiatt ellenszenvesek a többi embernek,mert erőszakosnak tűnnek(a hitük szerint pedig csak a megbízott feladatukat végzik el.)

Én személy szerint nagyon jó embereknek tartom őket,akik tévhitben élnek(lásd a fentebb említett dolgok).

2012. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:korai egyház történelmet nem ismerik,illetve egy szűrőn keresztül látják,amit a Szervezet mutat be nekik.

És hiába bíztatja őket az ember,hogy nézzenek utána mindennek,felesleges,úgyis csak a Szervezet magyarázatának hisznek.(Fentebb említett dolog,minden Szervezeten kívüli irodalom a Sátántól van.)

Ha valamit mégis idéznek kiadványaikban,az úgy van"kiollózva"az illető szakirodalomból,hogy az Ő igazukat támassza alá.

Persze,ennek sem néznek utána.

Bár forrásokat nem szeretnek megadni kiadványaikban.


Egy fórumon olvastam,hogy felesleges velük vitázni,"mert Jehova Tanúi?Annak aztán mondhatok bármit is."

(Fentebb említett miért is van igazuk.)

2012. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 lsandor ***** válasza:
0%

Lehet Berta, hogy azért voltak arrogánsak, mert te is az voltál.

Szerintem nincs szükségünk sajnálatra, nagyon nem.

Ja és nagyon vicces Berta :D

2012. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

@ rajcziz:


Ha hétköznap ápolt, akkor hétvégén sem lehet olyan veszélyes, nem megy az olyan gyorsan. ;)


@ Saca:


Tévedsz, egyáltalán nem voltam arrogáns. De ha még az is lettem volna, az sem lett volna ok az arroganciára, tudod, többek között van egy ilyen szöveg is a Bibliában: "...Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai,...".

Vagy ezt kihagyták az ÚVF-ből?


Kíváncsi lennék arra, hogy egy teljesen független, semleges kívülálló szerint normális dolog-e, ami történt, csak nagyon röviden: Két idősebb nő kapott el egy vasútállomáson, nem ráztam le őket, leálltam velük beszélgetni. Semmi durvát nem mondtam, csak cáfoltam az állításaikat a Biblia alapján. Legalább fél óra telt el így, közben volt, hogy egy arrajáró elég csúnya hangnemben beszólt nekik, hogy inkább a családjukkal kellene foglalkozniuk, az unokáknak sütit sütni meg ilyesmik, mint hogy minden nap ott ácsorognak (a durvaságokat nem írom le; de megjegyzem, abban van igazság, amit mondott...).

Amikor pedig már untam a banánt, és elköszöntem tőlük, majd elindultam, az egyik utánam kiabált, hogy majd meg fogom még én bánni, hogy nem akarok Jehova Tanúja lenni... No comment.


Ha pedig a viccet nem érted vagy nem értékeled, akkor légy szíves magyarázatot adni arra, hogyan értetted, amit rajcziznak írtál: "...sok ismerősöm van akik így öltözködnek". Nos, hogyan is? :D

2012. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 lsandor ***** válasza:
0%

Jaj de egy kis izé vagy Berta :P (Saulka)

Nos fura mód mindig veled történnek ilyenek. Lehet, hogy ez a két hölgy már idősebbek voltak, olyankor szokott ilyen előfordulni, de lényegében igazat mondtak :P Én sosem mondanák neked ilyet, sőt nem is akarom, hogy Jehova Tanúja legyél.

Jaj nem úgy értettem, hogy hosszú hajuk van és pucéran járkálnak. Hanem igen vannak olyan ismerőseim akik szeretik az ilyen lázadóbb stílust. Ők ismerősök, nem barátok :P

2012. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Problem? Mizé is vagyok pontosan?


Nagyon csúsztatsz, Saca, ezt talán már nem kellene...

1. Nem mindig velem történnek ilyenek, soha nem is mondtam ilyesmit, sem hasonlót; ez az egyetlen ilyen eset volt.


2. Írtam is, hogy idősebbek voltak, jó lenne, ha rendesen elolvasnád a szövegeket, mielőtt reagálsz, hm?


3. Lényegében igazat mondtak? Ugyan már miért? Mert az Őrtorony Társaság azt tanítja, hogy kizárólag a JT-k fogják túlélni Armageddont, mindenki más elpusztul?


4. Öltözködésről írtál, nem stílusról. Na, még egyszer akkor: milyen öltözékről van szó, ami olyan, mint rajczizé?

2012. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 lsandor ***** válasza:
0%

Egy izé mizé vagy. Nem csúsztatok ez az igazság. Igenis a tanúk 95%-a sosem mondana ilyet. És rendesen elolvastam, láttam, hogy te is írtad, hogy öregek.

Hát vannak olyan ismerőseim, akik úgy öltözködnek mint rajcziz, de ebben mi van olyan?

2012. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Sacika te hány éves vagy?

És mióta vagy tagja ennek a szervezetnek?

Bocsi, nem akarok illetlen lenni, csak kiváncsi vagyok.

2012. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi xD Most látom, hogy Sándor vagy. Valami tök másnak ovlastam eddig a neved:)

Mindegy ez nem befolyásol semmiben, akkor is érdekel.

2012. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!