Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanukat miért szolják...

A Jehova Tanukat miért szolják le?

Figyelt kérdés

egyszerüsitem a kérdést érthetővé, hogy mi nem tetszik nekem:

miért, tartják rossznak őket, miért rossz vallás hiszen aki volt már a gyülekezetükbe (töbnyire nem is voltak akik szidják a vallást) azok nem látták hogy milyen közvetlenek? nem jár anyagi teherrel (adományozni lehet, ön akaratbol) ingyenesek a folyoiratok, és lehetőség van az előadásra, amit ugy értek hogy más más ember álhat ki , és tarthat előadást, persze bizonyos idő, után... nem ugy hogy van egy pap aki külömb a többiektől és ő csinál mindent ( személy szerint belványimádathoz hasonlitnaám)

persze van vének tanácsa, de ők töbnyire az adományokat számolják és juttatják el, a "központba" illetve szervezői feladatot látnak el... illetve az adományokat se egy fényüző templomra költék ,sem ebből élnek hivatás szerüen.... nem értem... egyszer menne közéjük egy ember hosszab időre, és látná a fátol az erdőt... hogy mennyivel másabb...

nem vagyok jehova tanuja, rokonságomban vannak JT-sek... de szemmel láthatoan sokkal igazságosabb, meg normálisabb mitn a többi vallás...



2012. ápr. 17. 21:05
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
78%

szemmel láthatóan - jól mondod

ami meg nem látható, azt inkább hagyjuk

2012. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Papám jehova tanuja, és nála jobb emberel még nemtalálkoztam... eprsze biztos veri otthon mamámat, vagy szektás áldozatokat hoz.. vagy erőszaktevő... csak amikor az unokája volt nála, tünt szolid normális rendesnek... arrol nem is beszélve hogy mikor még volt energiája, mennyit játszott és törödött velünk...
2012. ápr. 17. 21:13
 3/45 A kérdező kommentje:

a láthato az a szeretet a közvetlenés, a barátság... és a jo emberek...

mi a nemláthato? a nem létező dolgokat szerintem is hagyuk... meg a kitaláciokat....

2012. ápr. 17. 21:15
 4/45 rajcziz ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


Engem az zavar bennük, hogy házhoz járnak és próbálnak megtéríteni. Arról nem beszélek, hogy a hosszú hajam miatt ahányszor jönnek, leszólnak. Szerintük engem megszállt a Sátán és az ő zenéjét hallgatom (itt valószínűleg a metalra gondolnak). Ennyit róluk. Biztosan van köztük normális is, de egyelőre nem találkoztam olyannal.

2012. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező, a tanúkról senki nem feltételezi azt, hogy szektás áldozatokat mutatnak be vagy erőszaktevők, esetleg más területen erkölcstelenek.


A kritika nem is annyira magukat a tanúkat éri (bár általános vélemény, hogy nem elég műveltek és egyáltalán nem széles látókörűek, de mindig vannak kivételek.)


A kritika elsősorban az egyházukat, mint intézményt illeti, mert az bizony ugyancsak sántít. Hidd el, ha nem járnának házról házra és nem fűznének be ártatlan embereket, nem is volna baj. És tudom, hogy a legjobbat akarják, de félreértelmezik a bibliát és nemcsak hogy hibás tanításokat terjesztenek, erősen kritizálják ők maguk az összes többi keresztény felekezetet (akik elvileg keresztény testvéreik) és nyíltan vagy burkoltan egyedül üdvözítő egyháznak tartják magukat. Egyik felekezet sem tartja magát annak, ez így nem fair.

2012. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Kedves rajcziz!


Igazad van teljesen, hiszen nem a külső és a jó zene miatt lesz rossz az ember;)


GBU, ezt a köszönést innen loptam:P

2012. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
82%
Jó... már leírtam rengetegszer, de leírom megint. A saját házamban pihenni akarok. Ne jöjjön ide, ne kérje rajtam senki számon a hitemet. Utálom, hogy a végén mégis nekem kell magyarázkodnom, hogy nem, ide többet ne jöjjenek, úgysem lépek be és nem hiszek az egészben.
2012. ápr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
31%

rajcziznak: A házról házra való járás a saját érdeketekben történik és Jehova Isten parancsa Jézuson keresztül, hogy ezt tegyük, és nem csak így, hanem a lehetőségek szerint is.

A hajaddal viszont igazad van, mert rád tartozik, hogy milyen hajat viselsz a te meggyőződésed szerint. És aki téged ezért leszólt tapintatlan volt veled, sajnos vannak akiknek nincs elég ismeretük a Bibliából.

2012. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 lsandor ***** válasza:
26%
Kedves kérdező! Én Jehova Tanúja fiatal vagyok. Tudod vannak személyek, akik direkt figyelik az olyan kérdéseket, amelyikben szerepel az, hogy Jehova Tanúi. Nekik céljuk befeketíteni minket. Hogy miért teszik ezt? Legyen mindenkinek a saját dolga. Tudod én azért az egész szervezet működésébe azért eléggé belelátok és nincsen ebben semmilyen átverés, vagy titkos dolgok. Sem nem célja az, hogy félrevezessen embereket. Elég végiggondolni józan ésszel, ha pl én tudom, hogy ez nem igaz, meg vannak ilyen sántítós dolgok az egészben, amikor miért ölnék bele időt, energiát? Butaság lenne, de teszem, mert tudom, hogy ez az igazság. Sokan vannak akikben az vállt ellenszenvet, hogy megyünk házról házra, de abba nem gondolnak bele, hogy ezzel maga Jézus bízta meg a követőit. Illetve a világ színtere változik és vele az emberek, tehát sok személy aki régebben nagyon ellenséges volt velünk megváltozik, de ha nem keresnénk fel az embereket rendszeresen, akkor nem is tudnánk megtalálni őket
2012. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

Jézus oda ment, ahova hívták! És ma is sokan hívják, keresik!

Engem csak az döbbent meg, hogy Jehova Tanúi rendszeresen számolnak be arról, hogy mennyi megaláztatásban és elutasításban van részük az emberek részéről, és azt gondolom, hogy nincs ez így rendjén...

Mert az embereknek igenis szabad akaratuk van, amit Isten adott, és - személyes példámon is - megtapasztaltam, hogy akit Isten el akar hívni, azt elhívja. Akár közvetítő révén is, de akkor a megfelelő időben, a megfelelő személyhez "küldi" a közvetítőt, aki minden erőfeszítés nélkül képes szólni, tenni olyat, ami az illető megtéréséhez vezet. Nem tudom, van-e itt olyan Jehova Tanúja, aki nagyon akart téríteni, de még senkit nem sikerült megtéríteni... gyanítom, van.

Nos, engem Isten fél évvel ezelőtt hívott el szolgálatra, akkor születtem újjá. Nem térítésre hívott el, idegen is volt tőlem a dolog. Mégis megadatott számomra, hogy eszköz lehettem valaki megtérésében úgy, hogy Isten indított erre. Nemhogy megaláztatásban nem volt részem, de az újjászületés után - mindenki által - tapasztalt kegyelem még rám is visszaszállt, csodálatos érzés volt, és a mai napig életem egyik legcsodálatosabb élményének vallom - talán még a saját újjászületésemnél is nagyobb hatással volt rám.

Azt gondolom - de lehet, hogy tévedek - hogy erőszakos térítéssel ez nem működik. Istennek van egy megváltási terve, de az az ő terve, nem egyházé, nem emberé, és Isten gondoskodik is arról, hogy az megvalósuljon úgy, ahogyan ő azt eltervezte.


Ha Jehova Tanúit Isten indítaná, és küldené az emberekhez, akkor például miért csöngetnek be hozzám, aki már megtértem?

2012. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!