Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanukat miért szolják...

A Jehova Tanukat miért szolják le?

Figyelt kérdés

egyszerüsitem a kérdést érthetővé, hogy mi nem tetszik nekem:

miért, tartják rossznak őket, miért rossz vallás hiszen aki volt már a gyülekezetükbe (töbnyire nem is voltak akik szidják a vallást) azok nem látták hogy milyen közvetlenek? nem jár anyagi teherrel (adományozni lehet, ön akaratbol) ingyenesek a folyoiratok, és lehetőség van az előadásra, amit ugy értek hogy más más ember álhat ki , és tarthat előadást, persze bizonyos idő, után... nem ugy hogy van egy pap aki külömb a többiektől és ő csinál mindent ( személy szerint belványimádathoz hasonlitnaám)

persze van vének tanácsa, de ők töbnyire az adományokat számolják és juttatják el, a "központba" illetve szervezői feladatot látnak el... illetve az adományokat se egy fényüző templomra költék ,sem ebből élnek hivatás szerüen.... nem értem... egyszer menne közéjük egy ember hosszab időre, és látná a fátol az erdőt... hogy mennyivel másabb...

nem vagyok jehova tanuja, rokonságomban vannak JT-sek... de szemmel láthatoan sokkal igazságosabb, meg normálisabb mitn a többi vallás...



2012. ápr. 17. 21:05
1 2 3 4 5
 11/45 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Az ember békétlen lény, a hívők is. Ennyi a lényege az oknak. A többi csak ürügy.
2012. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

"a kritika elsősorban az egyházukat, mint intézményt érinti" egyház?... :) majdnem a megfelelő szot találtad meg... oké hogy érinti őket kritika, de milyen kritika? mert te se irtál le egyet se és én sem hallotam még egyet se...

Rajczi a külsőd szerintem egy normális emberben (adott esetben bennem) is vetne enyhe kritikád...

azt hogy a jehova tanu elitélnek? honnan veszed hogy nem egy kezdő 3 hetes volt aki még alá se meritkezett? vagy attol hogy valaki jehova tanujának valja magát, sőt még térit is ... honnan veszed hogy a helyes uton jár... és valóban Istent tekinti az ő Attyának?

a küülem elitélésükről annyit, hogy én mutatós karorába, ezüst karkötőbe, 2 gyürüvel, nyakláncal, elég laza ruhába felzselézett hajjal volt egy előadásukon.. hol mások öltönyben voltak (akkor volt ott először) és a végén a 20-30 emberből legalább 4 odajött, hogy hogy tetszett, ugymond kapcsolatot teremtett velem... ennyit az elitélésről...

2012. ápr. 18. 17:02
 13/45 A kérdező kommentje:
a házhozjövés meg tolerancia kérdése... hozzák kb az elmult 4-5 évbe egyszer jöttek... és akkor se csnegettek csak a házam előtt szolitottak le.... és birtam volna tolerálni, még több alkalmat is mint 4-5 évente 1et....
2012. ápr. 18. 17:04
 14/45 A kérdező kommentje:
a sok helyesirási, illetve fogalmazási hibáér elnézést! tanultam gépirást, profin megy, csak pár betü néha kimarad... :)
2012. ápr. 18. 17:08
 15/45 anonim ***** válasza:
69%

Hozzánk havonta járnak. Itthon vagyok babával, volt hogy a kicsi felkelt a csengőre, vagy ott sírt az ajtóban amíg kiszaladtam a kapuhoz, de esett az eső, nem vihettem magammal és azt hittem a postás jött....(érdekes, ide állandóan hétköznap jönnek.)na mindegy, elvileg engem nem zavar, bár többször vitatkoztunk, elmondtam a nézeteimet, de rájuk jellemző módon nem értik meg, vagy nem akarják megérteni.


Nos, azért nem írtam kritikát, mert mindenkinek a könyökén jön már ki a rengeteg érv, vannak oldalak, amiket ex-jt-k hoztak létre ott ki is van fejtve.


Én most csak egy-két dolgot emelnék ki: mint anyát, felháborít, hogy arra buzdítják tagjaikat, hogy ne adjanak vért, illetve ha gyermeküket csak vérátömlesztés menthetné meg, ne fogadják el. Sok tragédia történt már így. Mindezt azért mert a Biblia tiltja a vér fogyasztását. Ami az állati vér megivására/evésére vonatkozik, és teljesen jogosan, egy disznó vére valóban beszennyezi a szervezetet. De egy másik ember vére élet menthet! Na mindegy.


A Biblia fordításuk nem a héber és görög eredetin alapul, hanem az angolból fordították, mindez egyértelműen mutatja, hogy számukra az első a szervezet központjából érkező ismeret és nem az eredeti Bibliából.


Most azt hogy mi mindent értelmeznek félre a Bibliából hadd ne soroljam, erre is találsz adatot, ha érdekel, bár kommentjeidből arra következtetek kérdező, hogy nem igazán, ami nem baj, csak hát ugye akkor minek kérdezünk.


Aztán ott van az a színvonalas újságjuk, ami tele van csúsztatásokkal, és elmismásolt dolgokkal, amit persze a tanúk észre sem vesznek. Ezért is van annyi félreértés amikor jönnek.


Azért neveztem egyháznak a szervezetüket, mert nem tudom pontosan, hogy hivatalosan bejegyzett egyháznak számítanak-e Magyarországon, és nem akartam leszektázni őket.

2012. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
89%
Mert tudtommal Isten megtiltotta a házalást. Azt mondta, ne járjatok házról házra.(ezt bezzeg nem írták bele a kék kis könyvbe amit ajándékba kaptam) Tetteitekkel mutassátok meg, milyen egy keresztény. Aki pedig mindenképp reklámozza magát, az már nem igazi vallásos. Nem az van, hogy rossz emberek. Csak a felfogásmódjukban van hiba. Szerintük ha nem sikerül megtéríteni az embert, hogy a közösségükbe járjon, az elkárhozik. Hogy csak az ők istenimádási módszere megfelelő, tehát szerintük egy zsidó pl. elkárhozik. Ezzel ellentétben szerintem egy vallás nélküli ember, aki nagyon szépen és alázatosan élt, nem kell, hogy elkárhozzon.
2012. ápr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
84%
Ez önzés. Bűnre alapozó vallás hogy lehet igazi?
2012. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg Jahve. J.H.V. Csak azok, akik nem tudták megfejteni, Jehovának olvasták. Később sikerült a pontokkal jelölt ékezetekből kideríteni, hogy Jahve.
2012. ápr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, lehet, hogy te tolerálod, hogy leszólítanak, de én nem. Szerintem a pofátlanság netovábbja, ha valaki lerázhatatlanul magyaráz és még én vagyok a paraszt, ha szépen elmondom neki, hogy köszönöm, nem érdekel. Én sem kezdek másokat csak úgy zargatni az én világnézetemmel.

Másrészt számomra nem túl hiteles egy olyan vallás, ami ilyen módon akar híveket szerezni. Akinek szüksége van rájuk, az odatalál, nem valami teljesen ismeretlen csoport, akikről még senki nem hallott.

2012. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 lsandor ***** válasza:
0%

Jehova tanúi a világ minden részén vannak és nagyon sokan vagyunk. Illetve nem célunk híveket szerezni, vagyunk mi elegen, illetve ha valakit leszólítunk az utcán akkor mindig ésszerűek és kedvesek vagyunk, nem úgy, mint azok akiket leszólítunk.

Valamint mindig tiszteletben tartjuk más véleményét és az ahhoz való jogát, sosem vitatkozunk.

A vér kérdés az bonyolult téma, de senki sem hal meg amiatt, hogy nem fogad el vért, sőt az ilyen kezelés sokkal színvonalasabb. Valamint a Biblia nem csak a vér megevését tiltja.

Az új világ fordításáról pedig, bárki vegye elő Károli fordítását, vagy bármilyen legyen is neki a saját Bibliájából mutatjuk meg, hogy amit mondunk az a Biblián alapul. Az Őrtorony folyóirat pedig semmi olyat nem tartalmaz, mint amire utalás történt.

Jehova Tanúi Magyarországon is államilag be vannak jegyezve.

A Bibliából pedig épp az látszik, hogy házról házra kell menni és nem reklámozzuk magunkat. Az Isteni névvel kapcsolatban pedig mi azért használjuk a Jehova formát, mivel az a magyar nyelvben általánosan elfogadott, illetve, hogy ez így a helyesebb bizonyítékot is mutathatok.

2012. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!