Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van még ma is ennyi...

Miért van még ma is ennyi vallásos ember és ilyen kevés ateista?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, értem én hogy sok ember van akik nem tudnak vallás nélkül élni, egyhamar tuti nem fognak eltűnni a vallások. De úgy gondolom, sokkal reálisabb lenne, ha manapság már többségben lennének az ateisták, ehelyett még mindig egy úgymond kisebbség vagyunk. Én érdekesnek találom ezt az egész vallás dolgot, de úgy, mint valami középkori "hóbort", mint a boszorkányüldözések, meg ilyesmi, nem tudom elképzelni hogy a mai modern világban a világ nagy része még mindig hisz ilyesmiben.
2012. ápr. 2. 18:37
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
0%

"Te körülnéztél mostanában itt a fórumon, főleg a vallás, valláskritika témakörben? Gyakorlatilag minden második hozzászóló szó szerint veszi a Bibliát. Vannak, akik szerint az emberek együtt éltek a dinoszauruszokkal és ez szerintük benne vagyon az Írásban. Vicces."


Ők azok akik nem vallásosak, hanem szimpla agymenésben szenvedő szektatagok. Hivatalosan katolikus vagyok (gyakorlatilag ateista), szóval az ő álláspontjukat tudom mondani, ami szerint a teremtéstörténet metafora, nem szabad szó szerint venni.

2012. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!