Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van még ma is ennyi...

Miért van még ma is ennyi vallásos ember és ilyen kevés ateista?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, értem én hogy sok ember van akik nem tudnak vallás nélkül élni, egyhamar tuti nem fognak eltűnni a vallások. De úgy gondolom, sokkal reálisabb lenne, ha manapság már többségben lennének az ateisták, ehelyett még mindig egy úgymond kisebbség vagyunk. Én érdekesnek találom ezt az egész vallás dolgot, de úgy, mint valami középkori "hóbort", mint a boszorkányüldözések, meg ilyesmi, nem tudom elképzelni hogy a mai modern világban a világ nagy része még mindig hisz ilyesmiben.
2012. ápr. 2. 18:37
1 2 3 4
 11/31 czkrisz válasza:
81%

"Úgy hallottam Svédországban és Norvégiában pl. kevesebb a vallásos ember, de nem tudom ez mennyire igaz."

ez igaz. az svédek a világ 'legateistább' emberei

2012. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
63%
Hm... Ezek szerint ti úgy gondoljátok, hogy az egész világot meg lehet érteni képletek, számok, adatok segítségével? Csak megsúgom: jóval több minden van a felszín alatt. Nem állítom, hogy a vallás minderre magyarázatot ad. Csak azt mondom, hogy butaság tagadni mindent, ami természetfeletti. Egyébként ez meddő vita, mert kölcsönösen tartjuk egymást felvilágosulatlannak és tájékozatlannak. Nem kellene emiatt egymás torkának ugrani, higgyen mindenki, amiben akar és pont.
2012. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%

Utolsónak igaza van. Te legyél az, ami akarsz.

De te sem vagy jobb, ha csak azt mondod, hogy lettél és mindent elhiszel, ahelyett, hogy kutatnád az igazat, fejlesztenéd a világot a pozitív irányba.

2012. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom mennyi idős vagy, de fiatalok közül a legtöbb ismerősöm ateista. Amúgy ez olyan dolog, hogy senki nem írja ki a homlokára, hogy én most ateista vagy mondjuk görög katolikus vagyok-e, nem prédikálok senkinek a világnézeteimről, nem szoktam szinte soha a vallás kategóriába írni, a népszámlálásnál is kihagytam ezt a részt, mert ehhez senkinek semmi köze, mellé én teszek rá ki minek vallja magát. Szóval nem hiszem, hogy megmondanád rólam, hogy ateista vagyok. És gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
2012. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
49%

"Ezek szerint ti úgy gondoljátok, hogy az egész világot meg lehet érteni képletek, számok, adatok segítségével"


Pontosan ezt gondolom.

2012. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
46%
Akkor bizonyítsd be, mert amíg gondolod neked sem lesz igazad, főleg amilyen keveset tudsz róla.
2012. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

"De te sem vagy jobb, ha csak azt mondod, hogy lettél és mindent elhiszel, ahelyett, hogy kutatnád az igazat, fejlesztenéd a világot a pozitív irányba."


Honnan tudod hogy nem teszem /fogom tenni, csak esetleg valami más téren? Nem meggyőzni akarok itt senkit, hogy amit hisz az rossz, csak csodálkozom. Nekem is meséltek történeteket a Bibliából kisebb koromban a nagyszülők, ismerőseim nagy része hívő, szüleim nem foglalkoznak ilyesmivel, bár van egy tippem hogy ők is hívők, de nálunk ez nem volt téma sosem otthon. Tehát ha csak követném a tömeget, én is hívő lennék. Egy átlagos hívő egyébként nem ezt teszi? Ők sem kutatják az igazságot, csak felnőttek egy vallásos közegben, és innentől kezdve ha pl. valami rossz történik látszólag minden ok nélkül akkor annak biztos így kellett történnie, mert ez az Isten akarata.

2012. ápr. 2. 19:22
 18/31 anonim ***** válasza:
29%
Nem minden vallásos ilyen. De elismerem, igazad van és te normális vagy. Az idegesít csak, hogy sokan idiótának nézik a vallásosokat meg gyengének és hogy ezért menenkültek a Bibliába...
2012. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
34%
Ajánlott olvasmány hívőknek és nem hívőknek egyaránt: Alister McGraht: Az ateizmus alkonya. Az majd választ ad a kérdésedre,kedves kérdező.
2012. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
60%

# 19

Az egy propagandamű. A legkevésbé sem tárgyilagos. Pont hogy azt nem szabad elolvasni ha valaki választ akar kapni a kérdésre.

2012. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!