Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van még ma is ennyi...

Miért van még ma is ennyi vallásos ember és ilyen kevés ateista?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, értem én hogy sok ember van akik nem tudnak vallás nélkül élni, egyhamar tuti nem fognak eltűnni a vallások. De úgy gondolom, sokkal reálisabb lenne, ha manapság már többségben lennének az ateisták, ehelyett még mindig egy úgymond kisebbség vagyunk. Én érdekesnek találom ezt az egész vallás dolgot, de úgy, mint valami középkori "hóbort", mint a boszorkányüldözések, meg ilyesmi, nem tudom elképzelni hogy a mai modern világban a világ nagy része még mindig hisz ilyesmiben.
2012. ápr. 2. 18:37
1 2 3 4
 1/31 czkrisz válasza:
52%
annyira azért nem vagyunk kevesen. tény hogy többen vannak a vallásosok. ez részben azért van mert a vallás az a szegény ember menedéke (ne érts félre, nem azt mondom hogy csak a szegények meg a buták vallásosok de azért azok is elég sokan vannak) és hát abból ugye több van a világon mint értelmiségi.
2012. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
44%

Próbáld meg elfogadni, hogy te előbb fogsz eltűnni.

Gonosz, vallásos emberekkel körülvéve fogod leélni modern, felvilágosult életedet.

2012. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
47%
Mert kevesen elégednek meg annyival, hogy a semmiből lettünk és semmivé leszünk. Nem azért mert borzasztó, hanem irreális. Többen kutatják az élet értelmét még most is, nem csak tudás nélkül hajtogatnak valamit egy könyvből. Nem a Bibliára gondolok....
2012. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
26%

ne félj, max 50évet adok a vallásoknak, a templomokba már úgyis csak öregasszonyok járnak, a fiatalok többségének pedig van annyi esze hogy ne higgyenek ilyen baromságokban.

Én személyesen reménykedek valami tudományos felfedezésben ami a gyökereiben megdönti az egész istenhitet, habár ezek a papok mindenbe bele tudják magyarázni a saját elméleteiket(mondjuk ez a dolguk :D)

A fejlett világ kulcsa az ateizmus :D

2012. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerűen azért, mert a vallás könnyű válaszokat ad, amibe nem kell belegondolni. Ahhoz, hogy viszont megértsd a világot, és azt, hogyan működik felsőbb hatalom nélkül, tanulni kell, megérteni a dolgokat, és ez bizony bonyolult, meg fárasztó is. Mennyivel egyszerűbb csak elfogadni, amit mondanak, és birka módon követni az előírásokat :)
2012. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem úgy működik, hogy ahogy belépünk a harmadik évezredbe tömegesen kell elhagynia az embereknek a vallását. Rengeteg olyan feltétel adott, ami a vallások előretörésének kedvez. A természettudományos tárgyakat pocsékul oktatják, a létbizonytalanság nagy, a vallásoknak évezrede hagyományai vannak, erős a vallásos lobbi, ráadásul sokaknak jó üzlet a vallás. Ezek mind erősítik a vallást évszámtól függetlenül.


A politika számára is fontos a vallás, minden országban vannak olyan pártok (nálunk például épp kormányon), akik őket célozzák meg, mert egy jól körülhatárolható csoport.


Érdemes megnézni, hogy ahol jó az oktatás és általánosan magas az életszínvonal, ott több az ateista és még az istenhívők körében is kisebb jelentőségű a vallás.

2012. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

18:50


Mennyivel reálisabb, hogy egy bizonyos Isten egyszer csak fogta magát és teremtett egy világot? Meg a többi igen reális dolog ami a Bibliában van? Ha így történt, miért nincs itt és uralkodik az emberiség felett? (Látható, egyértelmű módon.)


18:52


Én egyetértek veled, de az hogy nem járnak templomba a fiatalok, nem jelenti azt hogy nem hívők.

2012. ápr. 2. 19:00
 8/31 anonim ***** válasza:
53%
Ami emberektől van, mint pl. az ateizmus, az hamar semmivé lesz. A jövő azé ami Istentől van. Tehát a kereszténységé a jövő, mert mi követni fogjuk a Bárányt akárhová megy, a következő világkorszakban is.
2012. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

18:57


Úgy hallottam Svédországban és Norvégiában pl. kevesebb a vallásos ember, de nem tudom ez mennyire igaz.

2012. ápr. 2. 19:03
 10/31 anonim ***** válasza:
57%

Ha a hivatalos adatokat nézzük csak akkor van több vallásos. Most komolyan, voltatok már templomban? Egy vasárnapi misén nincs ott a lakosság 10%-a sehol sem.


Én sem vagyok vallásos, mégis meg vagyok keresztelve, első áldoztam, bérmálkoztam, népszámlálásnál katolikusnak írom be magam, mert HAGYOMÁNY. Nem azért, mert tényleg hiszek is benne, és ezzel így van szerintem a "vallásosak" nagy része.

2012. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!