Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez volt Isten szándéka?

Ez volt Isten szándéka?

Figyelt kérdés

AZ ÚJSÁGOKBÓL, a televízióból és a rádióból rengeteg bűncselekményről, háborúról és terrorakcióról értesülsz. Ezenkívül megvannak a saját gondjaid is.

Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

▪ Ez volt Isten szándéka velem és a többi emberrel?

▪ Hol kaphatok segítséget, hogy meg tudjak birkózni a gondjaimmal?

▪ Van bármi remény arra, hogy egyszer béke lesz a földön?


2012. márc. 31. 16:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2012. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Itt van mesében, akinek jobban tetszik:

[link]

2012. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
"Halljátok: Ímé, a magvető kiment vetni. És vetés közben némelyik mag az út mellé esett, és eljöttek az égi madarak és megették azokat. Némelyik pedig a köves helyre esett, ahol nem sok földje volt, és hamar kikelt, mivel nem volt mélyen a földben. Mikor pedig felkelt a nap, elsült, és mivelhogy nem volt gyökere, elszáradt. Némelyik pedig a tövisek közé esett, és felnövekedtek a tövisek és megfojtották azt, és nem adott gyümölcsöt. Némelyik pedig a jó földbe esett, és adott növekedő és bővölködő gyümölcsöt, és némelyik hozott harmincanynyit, némely hatvanannyit, némely pedig százannyit. És mondta nekik: A kinek van füle a hallásra, hallja." Márk 4:3-9
2012. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Keves Berta Wooster!

Megkérdezhetem, hogy te melyik vallás tagja vagy?

Talán tanulmányoztad a Bibliát a Tanukkal?

2012. ápr. 1. 08:00
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem szeretem a "vallás" kifejezést, mert az nekem inkább ceremóniákat és rituálékat jelent, mint élő hitet, kapcsolatot Istennel. Ezért inkább úgy mondom, evangéliumi / Bibliai keresztény vagyok, bár tulajdonképpen ez is egy létező besorolás, a protestánsokon belül.


A Bibliát pedig, miután megtértem, újjászülettem, evangéliumi keresztény közösségekben és egyedül "tanulmányoztam", nem Tanúkkal. Ezért is írtam előzőleg, hogy boldogulok egyedül, nincs szükségem Őrtorony-kiadványokra. Ezek a sajátos teológiát közvetítő írások teljes mértékben irányítják a gondolkodást, bármiféle önállóság meghagyása nélkül; és tulajdonképpen "magoltatnak", pedig ennél sokkal hatékonyabb pedagógiai módszerek is léteznek.


Viszont elég sok JT-irodalmat olvastam már, _önállóan_; ill. nem volt nehéz a kérdésed szövegét megtalálni a Watchtower honlapján sem. :P

2012. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a fura, hogy aki így nem szereti a tanúkat, miért olvassa a kiadványainkat, és miért nézi meg a honlapot?
2012. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

^ Gondolom, ezt nekem szántad.


1. Mi az, hogy "aki így nem szereti a tanúkat"? _Hogy_ nem szereti?


2. Ha mennyiségjelző helyett használtad a szót, akkor kérdésem: Hol láttál te tőlem bármiféle mocskolódást, köpködést a tanúkkal szemben? Olvass már bele néhány kérdésbe, légy szíves, hogy sokan miket és hogyan irkálnak rólatok, többnyire általánosítva és személyeskedve; én ilyesmit soha nem adtam elő sem itt, sem máshol. Sőt, néha próbálok kifejezetten barátságos lenni JT-kkel; van, aki vevő erre, van, aki nem. Én erőltetni nem fogom, ha nem kell, hát nem kell.

Az ŐT szervezet kritikáját pedig nem kellene magatokra vennetek, azaz személyes támadásnak felfogni; bár ezt is tudom, hogy így működtök, azaz túlságosan azonosultok a szervezettel, pedig ez nem jó.


3. Hogy miért olvasom a kiadványaitokat és miért nézem meg a honlapot?

Mert érdekel. ;)


Ha olvasás nélkül kritizálnám az Őrtorony teológiáját, szerintem az sem lenne nagy baj, mivel a Biblia alapján simán lehet. Volt már rá több példa itt, a GYK-n is. De plusz információkat ad a kiadványok olvasása, jobban átlátom a helyzetet, azaz a tanítási módszereket, a gondolatmeneteket; és természetesen - kívülállóként - feltűnnek olyan dolgok, amik egy belsősnek nem, vagy csak kevésbé.


Ezen felül pedig a ŐT történelméről is elég sok infót lehet szerezni a kiadványokból, amik lehet, hogy egy JT-nek fel sem tűnnek, vagy nem is tud ezekről.

2012. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, irkálok már én is marhaságokat: nem mennyiségjelző, hanem fok- és mértékhatározó.
2012. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Olvass már bele néhány kérdésbe, légy szíves, hogy sokan miket és hogyan irkálnak rólatok, többnyire általánosítva és személyeskedve; én ilyesmit soha nem adtam elő sem itt, sem máshol. Sőt, néha próbálok kifejezetten barátságos lenni JT-kkel; van, aki vevő erre, van, aki nem. Én erőltetni nem fogom, ha nem kell, hát nem kell."


Tanúsítom hogy ez így van.

2012. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!