Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek minden vallás egy...

Szerintetek minden vallás egy vallás lesz? Vagy minden vallás egy valláshoz tartozik majd?

Figyelt kérdés
Szerintem Jehova tanujjinál van az igaz vallás de nem tudom miért gondolom így ha lehet akkor válaszoljatok rá. Várom Jehova tanujji válaszát email-be is jöhet meg itt is :) Köszi

2012. márc. 5. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Hát igen, a történelemtudomány már csak ilyen... :)"


Akkor maradjunk meg a történelemtudomány mellett. Ők még is csak szakértők mi meg csak laikusok. :))


"Konkrétan én sem tudok ilyesmiről. De pl. nem sokkal az általad említett történet előtt mondta Jézus a tanítványoknak, hogy _vegyenek_ szablyát (=kardot)... Nem gondolnám, hogy a vitrinbe kellett volna tenniük. :)

Vagy amikor Jézus a római századossal beszélt, nem hordta le őt, hogy katona, és azonnal keressen más foglalkozást magának. A katonáknak mindössze annyit mondott, hogy elégedjenek meg a zsoldjukkal, azt nem, hogy hajítsák el a fegyvereiket. "


A szablyás dolog az még i.e. történt. De egészen konkrétan mire is kellet az a szablya?

Mi értelme lett volna lehordania a római századost? Azzal mit ért volna el? Oké a katonáknak mondott amit mondott. De azok a katonák Krisztus követői voltak?


"Ezeken felül is van jónéhány utalás a Bibliában az önvédelem szükségességére / jóváhagyására, továbbá gondoljunk csak Izrael fiainak harcaira, ill. védekezésére, pl. Jeruzsálem falainak újjáépítésekor (egyik kezükben szerszám, a másikban fegyver...)"


Megint csak megkérdezném. Fogtak fegyvert az ókori keresztények? (Újszövetség)

Az önvédelem kérdése egy másik témakör. Önvédelemből ölhet e egy keresztény? A Teremtő hogyan ítélné meg ezért a tettéért? Egyáltalán fontos ezt a szempontot figyelembe venni?


"< A politika és a vallás nem jó ha összefonódik. Van rá példa is.>

Kétségtelen. De jó példák is voltak már, és vannak is."


Írhatnál példát mindkettőre. Kérlek! (múlt és jelen)

2012. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

Nem köteles fizetni senki sem pénzt az egyháznak. Nem szoktak erőszakoskodni azok, akik körbe mennek a persellyel.

Fizetni a fűtésért, villanyért stb...kell. De van amikor gyűjtés van jó célokra is.

Ha nem lenne egyház, akkor sem hinném, hogy az emberek több pénzt adnának a tudománynak. Most is adhatnának, még sem teszik sokan. És szerencsére a tudományra ígyis sok pénz jut. Nem hiszem, hogy az hiányt fog valaha is szenvedni támogatásból. Szerencsére.

Sajnos mindenhez pénz kell a mai világban.

Ja és nem gondolom, hogy egy pap vagy pápa többet érne egy k..vánal. Nem negatív értelemben mondom.

Nem értem miért kellene bármilyen vallási vezetőnek kezet csókolni vagy bármilyen ereklyét tisztelni. Mindegy.


Én annak a híve lennék, hogy fölösleges az egyház, adjuk a pénzt azoknak, akiknek szükségük van rá.

De azért nem csak rosszat tanít az egyház. És szerintem jó, hogy az emberek nem csak a Valóvilág nevű műsorból tanulnak. Ha az lenne tanítva, hogy szeretni és nem ártani semmi több, az bőven elég lenne. Ehhez egyház sem kellene. De ezt nem mindenhol tanítják. És én azért nem szeretnék egy olyan világban élni, ami csak az egóról szól. Azzal, hogy van egyház, az ember bármikor megteheti, hogy csatlakozik egy ilyen közösséghez és olyan emberekkel beszélgethet, akiknek nem egy önző, gyilkos pedofil a példa képük. Sok hibája van az egyháznak, de akkor sem gátolják a tudományt. Az régen volt. Az egyháznak csak arra kellene tanítnai, hogy szeretni és nem ártani és akkor sokkal jobb lenne minden...Csak sokan mindig a Biblia soraival dobálóznak és pontosan vagy zsarolják az embert, vagy manipulálják.

2012. márc. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
Bár az igazi kereszténynek sem az lenne a dolguk, hogy egybe csoportosodnak. Hanem, hogy segítik nem csak egymást hanem, másokat is. Erről szól a kereszténység számomra. Ha mégsem, akkor nem vagyok az és büszke vagyok rá. De szerintem inkább az nem keresztény, aki máshogy gondolkodik.
2012. márc. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

@ Vidiripi:


< A szablyás dolog az még i.e. történt. De egészen konkrétan mire is kellet az a szablya? >


Na, na, na, na... Jézus i. e. ??? :)

Konkrétan nem tudom, mire kellett, de valószínűleg önvédelemre.


< Mi értelme lett volna lehordania a római századost? Azzal mit ért volna el? Oké a katonáknak mondott amit mondott. De azok a katonák Krisztus követői voltak? >


Jézus nem csak a követőit tanította, hanem mindenkit, aki hozzá ment. És a századost is leoszthatta volna, mint pl. a gazdag ifjút, aki az üdvösség elnyeréséről érdeklődött, vagy gondolj Nikodémus esetére... Szóval, ha Jézusnak ez probléma lett volna, akkor bizonyára szóvá tette volna.


< Megint csak megkérdezném. Fogtak fegyvert az ókori keresztények? (Újszövetség)>


Passz, ebbe még nem mélyedtem bele.


< Az önvédelem kérdése egy másik témakör. Önvédelemből ölhet e egy keresztény? A Teremtő hogyan ítélné meg ezért a tettéért? Egyáltalán fontos ezt a szempontot figyelembe venni? >


Igen, az önvédelmet - mint az életvédelem esetleges eszközét - támogatja a Biblia. Fontos szempont, igen.


< Írhatnál példát mindkettőre. Kérlek! (múlt és jelen)>


Most hirtelen a múltból pozitív: a Bírák kora Izraelben; negatív: a középkori egyház és állam. A jelenben negatív: Főleg az erősen muszlim országok; pozitív: Egy magyar község keresztény polgármestere (bocsi, nem jut eszembe a helységnév); ill. néhány _valóban_ keresztény politikus hatása az ország vezetésére.


Üdv. :)

2012. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!