Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek minden vallás egy...

Szerintetek minden vallás egy vallás lesz? Vagy minden vallás egy valláshoz tartozik majd?

Figyelt kérdés
Szerintem Jehova tanujjinál van az igaz vallás de nem tudom miért gondolom így ha lehet akkor válaszoljatok rá. Várom Jehova tanujji válaszát email-be is jöhet meg itt is :) Köszi

2012. márc. 5. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
*sikerÜLt
2012. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mondj EGY olyan háborút, ami a "papok" miatt robbant ki!"


III. Jenő pápa a II. keresztes háború elindítója.


De az elsőhöz is volt köze a papoknak.

2012. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

Ha a szeretetet követték volna, azt az elvet, hogy mást nem bántani, mást segíteni, ilyen dolgok nem történtek volna.

Akkor nem történne rossz dolog a világban. És nem lenne unalmas. Mert sok dologra rámondják, hogy bűn, ami valójában nem az.

2012. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:

Szerintetek minden vallás egy vallás lesz? Vagy minden vallás egy valláshoz tartozik majd?


Nem. Eljön az idő, amikor a humbug vallásokat betiltják és a tudomány veszi át annak a szerepét, hogy miért is vagyunk. Be kellene már rég fejezni ezt a hazug, álszent középkori sötétséget amivel az IQ20 embereket butítják.

(Ne töröld ki!!! Ez az Internet szólásszabadsága?!)

2012. márc. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

Utolsó van benne valami, amit mondassz.

De azt egyelőre nem tudjuk, hogy hogyan lett a világ, miért és mi történik benne. Szóval addig azt sem lehet kimondani, hogy nincs semmilyen Isten.

Logikus 100 fölötti IQ-val be lehet látni, hogy dolgok maguktól csak úgy nem jönnek létre a semmiből.

Nem mondom, hogy válasz vallást, sőt azt sem akarom rád eröltetni, hogy hidd el, hogy van Isten. Csak válaszoltam. Én sem úgy képzelem el az Istent, ahogy a vallások írják.

2012. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre: Nem lesz ilyen. És nincs olyan sem, hogy "egyedül igaz vallás"; ezt csak a Jehova Tanúi szeretik hinni magukról.


A kommentekre:

2.: Nem igaz, hogy máshol nincs Biblia, mert MINDEN keresztény felekezet számára ez az "alapmű". És ebből más hívők is meg tudják magyarázni, amit kérdeznek.

Sőt, a JT-k főleg a saját szervezetük által készített fordítást használják (ÚVF), ami sok helyen eltér az eredeti szövegektől annak érdekében, hogy a saját teológiájukat alá tudják támasztani.


5.:

5. 1 A Máté 24:14 szerint: "És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek..." - Tehát az evangéliumot, azaz a jó hírt kell hirdetni: Jézus Krisztus azért jött el a Földre, hogy kereszthalálával megváltsa az embereket a bűneikből, s így üdvösségre jussanak. Ezt az evangéliumot hirdeti _minden_ normális keresztény felekezet.


5. 2 A Károli fordítású Bibliában a Zsoltárok 83:19-ben és még 6 helyen szerepel a Jehova név, de a., Szinte kizárt, hogy ez lett volna az eredeti kiejtés, inkább a Jahve a valószínű; b., Az eredeti szövegben a JHVH tetragrammaton szerepel minden egyes helyen (közel 7000), az ÚVF-ben ezt - tévesen - mindenhol Jehovának írták.


12.:


12. 1 Az lehet, hogy Isten nevét meg tudták mutatni a saját Bibliádból (lásd előző pont!), de semmi továbbit nem tudnak megmutatni, amit az ő fordításuk másképpen ír, tehát ők másképp hiszik. Ezekre mindre csak azt tudják mondani, hogy a többi fordítás nem jó, csak az ÚVF.


12. 2 Semlegesség, fegyverfogás megtagadása: Nem biblikus tanítások.


38.: Mások pocskondiázása nagyon megy a tanúknak, ezt már sokszor tapasztaltam; sajnos a saját hibáikat viszont nem látják. Pedig a Bibliában az is benne van: "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek. Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! – mikor a magad szemében ott a gerenda? Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát. (Máté 7:1-5)

Persze könnyebb szálkázni, mint a saját gerendával foglalkozni...


A másik pedig, hogy attól, hogy más egyházak hibáztak / hibáznak, attól még a tanúk nem lesznek kevésbé hibásak a saját dolgaikban. Egy egyszerű példa: Ha két gyerek nyakig sáros lesz a homokozóban, az egyik nem lesz tiszta attól, hogy a másikra mutogat, hogy az milyen koszos.


Üdv. :)

2012. márc. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"5. 2 A Károli fordítású Bibliában a Zsoltárok 83:19-ben és még 6 helyen szerepel a Jehova név, de a., Szinte kizárt, hogy ez lett volna az eredeti kiejtés, inkább a Jahve a valószínű; b., Az eredeti szövegben a JHVH tetragrammaton szerepel minden egyes helyen (közel 7000), az ÚVF-ben ezt - tévesen - mindenhol Jehovának írták."


"Szinte kizárt..." Ez a kifejezés nagyon is találó s azt jelenti hogy teljes bizonyossággal nem zárható ki.


"12. 1 Az lehet, hogy Isten nevét meg tudták mutatni a saját Bibliádból (lásd előző pont!), de semmi továbbit nem tudnak megmutatni, amit az ő fordításuk másképpen ír, tehát ők másképp hiszik. Ezekre mindre csak azt tudják mondani, hogy a többi fordítás nem jó, csak az ÚVF."


Kellene egy lista egy pontos lista. De ez csak egy felvetés.


"12. 2 Semlegesség, fegyverfogás megtagadása: Nem biblikus tanítások."


Ennek ellenére én nem tudok olyanról amikor az ókori keresztények fegyvert fogtak volna azok ellen akik üldözték őket. Meg van azaz ominózus történet a fül levágásról de ott maga Jézus lépett közbe.

A politika és a vallás nem jó ha összefonódik. Van rá példa is.


Kérdező!


"Mások pocskondiázása...." Ez nagyon nem helyes. Egyet értek Berta Woosterrel.

Írsz a gyümölcsökről. Te milyen gyümölcsöt teremsz?


A többi vallás nem csak bemegy a templomba tartanak ott is prédikációt. Persze hogy az miről szól az más kérdés. Jelene esetben nem számít.


Magyarleány


Igen a tanúknak a vallást tanítják a történelmet az iskolában kell tanulni vagy esetleg önszorgalomból mint én. (szeretem a törit)

Nevelés: - Ez egy nagyon jó téma. Talán kellene egy új kérdést fel tenni ezzel kapcsolatban s ide meg belinkelni. Mit gondolsz erről?

2012. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:
Ok.. Ne haragudjatok hogy talán a hitnézetetek el fordítva hisz mindenkinem meg van a saját hite meg minden tudom de mink így lássuk és ezt bizonyítékok is alá támasszák. Jah és Jahve az szerintem más nyelven van mert a Magyar nyelv szerint Jehovának hívják és igen egy Isten van mert így jó . De szerintem ha utána jár mindenki Jehova tanúinak akkor nem lesz olyan sok probléma amit más vallások talán nem problémának hívják csak ennyit és Kösz a válaszokat és a bibliai idézeteket.
2012. márc. 7. 16:48
 49/64 anonim ***** válasza:
Csak hogy ha az egyház és a vallás megszűnne, az emberek többsége akkor sem választaná a tudományt, akkor sem segítene másoknak, s ugyanúgy ártanának egymásnak. Ez a nagy gond.
2012. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

Mindig úgy gondoltam, hogy nem azért kell jónak lenni, mert félünk valami bűntetéstől.....

Régen tényleg sokszor az embereket akarták ezzel irányítani, butítani és most is vannak még ilyen vallások, amik ezekre törekszenek...

De azért ezt nem lehet kimondani, hogy a papok mind rosszak.

Sokat szoktak segíteni embereknek. Az most más kérdés, hogy xy% kényszerből, lustaságból vagy kémkedés céljából lett pap és pedofil meg ilyen ügyekbe keveredik...


A fejlődés is lehet rossz. Ha önző emberek kezébe kerül a tudomány.


Nem tudom 45%, hogy neked mi a világ képed, lehet nem fog tetszeni amit írok, de szerintem annyi a lényeg, hogy szeretni és nem bántani mást. Én támogatom a technika és a tudomány fejlődését is. Szerintem az egyik legjobb dolog a világban. Csak vigyázni kell vele.


Lehet neked nem tetszik ez a szeressünk másokat duma, mert azt gondolod, ugyan miért? Bár te jó embernek tűnsz. Legalábbis úgy tűnt, hogy a tudományt jó célra akarod felhasználni és nem a saját magad dicsőítésére, mint ahogy állítólag az egyház teszi...

Szóval hallgass magadra és ne törődj vele, ha mások bűnösnek neveznek vagy rossznak. De mindig gondolkodj el rajta, hogy miért, ha ilyen történik.

2012. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!