Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek minden vallás egy...

Szerintetek minden vallás egy vallás lesz? Vagy minden vallás egy valláshoz tartozik majd?

Figyelt kérdés
Szerintem Jehova tanujjinál van az igaz vallás de nem tudom miért gondolom így ha lehet akkor válaszoljatok rá. Várom Jehova tanujji válaszát email-be is jöhet meg itt is :) Köszi

2012. márc. 5. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
75%
Hitem szerint akkor lesz minden vallás egy, mikor az egész emberiség felismeri Krisztusban az üdvözítőt. És ez szerintem nagy valószínűséggel majd csak a végítéletkor lesz, mikor már színről színre látunk mindent.
2012. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:

ELŐSZÖR IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT RENDIK VAGYTOK. Nézzük csak Ábrahámot ( esetét ) Mit ? miért ? Oké.. 9 Amikor Ábrahám hozzáfogott, hogy feláldozza Izsákot, Jehova parancsa iránti hű engedelmességből tette azt. Micsoda próba volt ez lojalitása számára! Jehova azonban lefogta Ábrahám kezét és ezt mondta: „Most már tudom, hogy istenfélő vagy, mivel nem tartottad vissza tőlem a fiadat, az egyetlenedet.” Jól tesszük azonban, ha elgondolkozunk az előzményeken. A Mória-hegyére vezető háromnapos út alatt, Ábrahámnak elegendő ideje volt arra, hogy megfontolja a dolgokat és meggondolja magát. És mit szóljunk Izsákról, aki a fát vitte az áldozathoz, és hagyta, hogy kezét éslábát megkötözzék? Nem tétovázott atyja, Ábrahám iránti hű engedelmességében, se nem vonta kétségbe annak szerepét, jóllehet látható volt, hogy lojális magatartása az életébe kerül (1Mózes 22:1–18; Zsidók 11:17).

Úgy látszik hogy ö bízót Istenbe és szerette és ez csak egy próba volt de szerintetek nem helyes nézünk egy Jeleni példát Van egy jó barátod de neked sok pénzed van és úgy gondolod hogy csak azért barátod mit kérsz tőle hogy bízz benne Nem de egy olyan értékű ajándékot cserét üzletet stb. vagy olyan dolgot ami neki fontos ha adja akkor bizol benne ugyan igy volt itt is és még annyi hogy Istené a gyereknem de ? Hisz ki tud építeni házat gerendák és téglák és más anyagok nélkül de ha van akkor egyből :D Jah és ha a tied a pénz nem de azt csinálsz vele amit akarsz ugyan így volt vele isten is csak ö szeret minket és ezért nem engedte fel áldozni de ha Jóbnak utána néztek az is durva és isten meg áldotta őt . És igen is jó dolog az hogy Jehova tanúi tényleg szó szerint SEMLEGESEK :D mert nem úgy mint a papok bele avatkoznak mindenbe ugye ? És Isten több próbát nem ad amennyit el nem tudtok viselni.De úgy mint apáink és anyáink Isten is olyan : 13 Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni a gyermekeiteknek, akkor az égi Atya mennyivel inkább ad szent szellemet azoknak, akik kérik őt!”

2012. márc. 5. 20:35
 33/64 A kérdező kommentje:

A hamis vallás jellemezése : Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok. Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket. Tövisről ugye sohasem szednek szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét?  Hasonlóképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden korhadt fa értéktelen gyümölcsöt terem;

Ital :  De ti azok vagytok, akik elhagyjátok Jehovát, akik elfelejtitek szent hegyemet, akik asztalt terítetek a jó szerencse istenének, és akik kevert bort töltötök színültig a sors istenének.

Paráznaság (szex) lehet csak házasságon belül :) Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát

2012. márc. 5. 20:41
 34/64 anonim ***** válasza:

Amúgy Isten mindent tud, nem? Akkor minek tenne próbára? Ez csak egy tanítás akart lenni az embereknek, amit ki cifráztak kicsit. És sok minden ki lett cifrázva...


Nekem Isten = Szeret


Ezért sem logikus ez az Ábrahámos történet. Ábrahám akkor hinne Istenben, azt mondta volna, hogy nem áldozom fel a fiam, mert szeretem őt. Ekkor lett volna szerintem jelen az Isten.

Nem hiszem el, hogy másoknak megjelent, mert nekem sem jelenik meg, de tudom, hogy létezik.

Lehet, hogy az Isten teretményei vagyunk, de neki miért lenne szabad megtenni azt, amit nekünk nem? Pusztítani? Az egyiptomiakat is jól elpusztította egyes leírások szerint. Neki szabad?

E szerint a felfogás szerint az engedelmetlenség = bűn. Nekem ez nem tetszik. Én soha nem úgy néztem fel Istenre, hogy addig amíg nyalok neki, no problem. Ha szolgálom az Istent, azt jelenti, hogy szeretek és jó vagyok. Véleményem szerint. Ehhez pedig az kell, hogy másnak ne ártsak, másnak segítsek.


Egyébként ha most végeznék magammal, mi lenne velem, szerinted? Azon kívül, hogy meghaluk. (tegyük fel, hogy jó ember vagyok)


Azzal pedig abszólút nem értek egyet, hogy kik nem fogják örökölni Isten országát.

2012. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:

A hamis vallás jellemezéséről annyit,hogy érdekes módon a kommunizsmus is hasonlóan működik. Azaz mindenki gonosz aki nem kommunista. De ez még nem jelenti azt,hogy neki van igaza.


Ezzel a "Hülye aki nem hisz nekem." szintű érvvel körülbelül az ovisok érvelnek. Körülbelül azt is ellehet hitetni így az emberekkel,hogy a hold sajtból van és aki mást gondol azt hülyézzük és közösítsék ki. Mert ő a sátán küldötte.


Lehet nektek Jehovásoknak van igazatok néhány dologba amibe a másik téved de attól,hogy igazad van nem jelenti azt,hogy a másik téved.


Engem speciel nem érdekel melyik az igaz vallás halálom után úgy is megtudom. HA viszont Buddha,Isten,Allah/Enel/Thor/Hádész nem jutalmaz meg azért mert nem nyaltam a s**güket életembe akkor nekem jobb is így. Szeressen azért aki vagyok és ne akarjon megváltoztatni.

2012. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy nem troll vagyol:)
2012. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:
ÉRTEM ja végzel magaddal az azt jelenti hogy neked már nem kell az élet és ezzel nem fogsz feltámadni de kik is támadnak fel az újvilágba ? Nézzük csak! azok akik ugye nem lettek ön gyilkosok és nem fogadták el istent "istenek". Pl Jehova tanúi mennek és mondjk neked hogy ... ha el fogadod akkor meg menekülsz a haláltól ha nem akkor sajnos nem tudsz és még azok akik nem halotak Jehova tanúiról de már Jehova tanúi majdnem MAJDNEM MAJDNEM mindenhól voltak már az országban .
2012. márc. 6. 20:42
 38/64 A kérdező kommentje:
A 2 haláltól . Egyébként ez hosszú nagyon és bonyolult mert ugye csak Jehova tanúi TANULJÁK a vallást és a többi vallás az csak be megy a templomba és kész meg stb. Prédikálás MÁTÉ 28:19-20 PARANCS MÁTÉ 24:14 EZ IS . NÉZZÉTEK MEG A TÖBBI VALLÁST A GYÜMÖLCSEIKRŐL ISMERIK MEG ŐKET NEM DE ? A PAPOK = Háború, politika , Buddha Bálvány nem de ? Lássátok mindennek a hátulját hisz a pénznek is 2 oldala van nem 1 ..
2012. márc. 6. 20:51
 39/64 anonim ***** válasza:

nem igazán vagy tisztában a bálványimádattal, igaz sokan vannak ezzel így.

eleve egy vallás van, de nem úgy ahogy gondolod ez a nacionalizmus tükröződése amit csinálsz vagy csináltok.

csak a Jehovák tanulmányoznák a bibliát a többiek meg csak templomba járnak? ezt egyedül találtad ki vagy ezt tanítják a gyülekezetedben?

Figyelj senki nem haragszik rád, de tényleg. De amiket itt leírsz az elég sértő a többi ember hitében.

Tudod akik elkötelezettek lesznek Isten felé úgy tuják megmutatni ha lojálisak maradnak ahhoz a közösséghez akik utat mutattak neki. lojalitás azt jelenti hűség, hála. Ha ráveszel egy embert hogy fordítson hátat a hitének magát Istent csapod arcon.

Én szeretem tisztelem a Jehovásokat meg mindenkit. Nekem már van hitem. olykor keresek válaszokat ha segítesz köszönöm, de a hűség az nagyon fontos

2012. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Nem függ a kérdéshez, szóval egy kicsit off lesz...

Lehet, hogy a Jehovistáknak nagyon megtanítják a vallást, de történelmet úgy látom nem sikert. Mondj EGY olyan háborút, ami a "papok" miatt robbant ki!

Amúgy tévedsz, ha azt hiszed, hogy a keresztények, mohamedánok, hinduk, zsidók stb. nem tanítják a vallást. Kevés az, ha ti csak tanítjátok, mert a nevelés fontosabb..

2012. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!