Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek minden vallás egy...

Szerintetek minden vallás egy vallás lesz? Vagy minden vallás egy valláshoz tartozik majd?

Figyelt kérdés
Szerintem Jehova tanujjinál van az igaz vallás de nem tudom miért gondolom így ha lehet akkor válaszoljatok rá. Várom Jehova tanujji válaszát email-be is jöhet meg itt is :) Köszi

2012. márc. 5. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

Azt kívánom, hogy mindenki érezze egyszer át amit másnak tett. Hogy érezze át, amit az illető érzett. Saját és mások érzéseként is megélve.

Hogy mindenki éljen saját magával együtt 2 személyként. Vajon hogy bánnának egymással ezek?


Az embereket a fájdalom vagy az önzés szokta rossz dolgokba vinni. De én még nem találkoztam gonosz emberrel, bármennyire "undorodom" néha.

2012. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Ismét offolni fogok. Szóval akinek nem inge...


Titkon reménykedtem benne, hogy "kreatívabb" választ kapok, és nem a keresztes háborúkat emlegetik fel újra. Igen, hivatalosan valóban a Pápaság hirdette meg őket, viszont a háborúk kiváltó oka nem ez volt, hanem hogy a szeldzsukok terjeszkedésével a kereskedelmi lehetőségek romlottak és ezzel gazdaságilag kellemetlenebb helyzetbe került több nyugat-európai uralkodó. Hiába hirdette meg volna a pápa a háborút, ha nincs a háttérben politikai és gazdasági érdek. Az egy más kérdés, hogy a kor terminológiája miatt az egész kap egy vallásos légkört, meg hát nyilván mindenki szívesebben megy úgy a háborúba, hogy ezzel teljes búcsút nyer, és nem úgy, hogy most odaküldtek nagyhatalmi érdekekből megdögleni. A hadjáratokat Szentföldért indították (a pápa is így hirdette meg), de sok nem is jutott el addig (nem is akart), hanem megállt Bizáncban fosztogatni, aztán hazajöttek.

Egyébként a pápák később más keresztes hadjáratokat is meghirdettek, például az Oszmán Birodalom terjeszkedésekor Magyarország felszabadításáért, de érdekes módon ez sok nyugati országban süket fülekre talált, hiszen épp akkor más politikai érdekek voltak fontosak az uralkodónak, így a magát "legkeresztényibb királynak" nevező francia uralkodó titokban a szultánt támogatta.


OFF vége. Támogatom egy új kérdés létrehozását, mert szegény kérdezőnek nagyon elviszem/elvisszük így a témáját más irányba!

2012. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
Ez bizonyítja, hogy nem kell hinni senkinek csak azért, mert valami vallási vezető. A szívünkre kell hallgatni.
2012. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
És nem szabad általánosítani. Amit meg nem ismerünk, ne szídjuk.
2012. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mélységes bocsánatodat kérem Magyarleány. Mivel nem ismerjük egymást így nem tudhatom hogy zegzugos lelked milyen pluszra vágyhat. De igyekszem "kreatívabb" lenni.


Szent Bertalan éjszakája (véres éjszakája)


Ez már súrolja a kreatív kategóriát? :))

2012. márc. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
Őseink ugyanilyen véreskezűek voltak. A múlt, már elmúlt.
2012. márc. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

A szeretet nevében gyilkolászni ocsmány dolog egyébként szerintem is. De tartsátok egymást tiszteletben. Amíg nem ártotok egymásnak, addig egyikőtök sem bűnös.

Van aki a mateket szereti, van aki az irodalmat. Mások vagyunk. Más hit, más Isten, más gondolatok. Amíg nem bántjuk egymást, addig miért ne élhetnénk együtt?

Ezt nem bírom egyébként, hogy sokan rá akarják eröltetni a másikra a véleményüket, vagy bántják a másikat, csak azért mert más. Legyen az, keresztény, zsidó, mohamedán, ateista bármi....

2012. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Aki pedig azt mondja, hogy nincs értelme az egész hitnek, vallásnak, attól kérdezem, hogy akkor minek van értelme?

És a két dolog miben akadályozza egymást pontosan? Mármint a vallás és az a dolog, aminek helyette kellene lenni?

2012. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdésnél valaki linkelte. Sok igazság van benne, érdemes megnézni.


http://www.youtube.com/watch?v=5qjVRdYt04c

2012. márc. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

@ Vidiripi:


< "Szinte kizárt..." Ez a kifejezés nagyon is találó s azt jelenti hogy teljes bizonyossággal nem zárható ki. >


Hát igen, a történelemtudomány már csak ilyen... :)

De azért az a három Wikioldal, amit már kb. ötször linkeltem be, eléggé meggyőző ám. :)


< Kellene egy lista egy pontos lista. De ez csak egy felvetés.>


Hajrá, készítsd el azt a listát; azt mondtad valahol, hogy többféle bibliafordítást is használsz. Nem kis meló, elismerem, de akkor legalább saját magad látod a különbségeket.

Ennél jóval egyszerűbb, ha használod a GYK kereső funkcióját, mert jónéhány kérdés volt már, amelyekben a különbözőségeket tárgyalták ki. :)


< Ennek ellenére én nem tudok olyanról amikor az ókori keresztények fegyvert fogtak volna azok ellen akik üldözték őket. Meg van azaz ominózus történet a fül levágásról de ott maga Jézus lépett közbe. >


Konkrétan én sem tudok ilyesmiről. De pl. nem sokkal az általad említett történet előtt mondta Jézus a tanítványoknak, hogy _vegyenek_ szablyát (=kardot)... Nem gondolnám, hogy a vitrinbe kellett volna tenniük. :)

Vagy amikor Jézus a római századossal beszélt, nem hordta le őt, hogy katona, és azonnal keressen más foglalkozást magának. A katonáknak mindössze annyit mondott, hogy elégedjenek meg a zsoldjukkal, azt nem, hogy hajítsák el a fegyvereiket.


Ezeken felül is van jónéhány utalás a Bibliában az önvédelem szükségességére / jóváhagyására, továbbá gondoljunk csak Izrael fiainak harcaira, ill. védekezésére, pl. Jeruzsálem falainak újjáépítésekor (egyik kezükben szerszám, a másikban fegyver...)


< A politika és a vallás nem jó ha összefonódik. Van rá példa is.>


Kétségtelen. De jó példák is voltak már, és vannak is.


Üdv. :)

2012. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!