Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben hasonlít a Csillagkapu....

Miben hasonlít a Csillagkapu. Című sorozatban lévő Ori vallás a keresztény valláshoz?

Figyelt kérdés

Szerintem ha tüzetesen átvizsgáljuk az epizódok közt az Ori mondanivalóját akkor feltűnik,hogy szinte 100%-os hasonlóságot mutat a két vallás.

PL: Az Ori kinyilatkoztatja,hogy az egy igaz vallást követik. Nálluk is van pápa féle (Doci) és nálluk is van Messiás féleség ( Orisai-Adria)...stb

Ti mit gondoltok erről?


2009. okt. 28. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
miva? xD
2009. okt. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

régebben néztem a csillagkaput

és ha hasonlit akkor mi van?

biztos csak véletlen egybeesés

2009. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2009. okt. 28. 23:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden vallás hasonlít egymásra, ha jobban megnézed. A Kereszténység pl rengeteg mindent átvett a buddhizmusból és a pogányok szokásaiból is.
2009. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
A wiki szerint az Ori egy faj, nem pedig vallás.
2009. okt. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az Ősök fajából kivált csoport akik maguk köré vallást szerveztek.

Nem azt akartam megtudni,hogy az összes vallás merít a másikból. Én azt akartam megtudni,hogy az Ori vallás terve és a keresztény ( konkrétan a keresztény ) vallás mennyiben hasonlít.

2009. okt. 29. 00:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a középkori kereszténységről koppintották.
2009. okt. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
inkább a jt-hez hasonlít, nem a kereszténységhez. Az "eredet útja" olyan mint egy dogma , hogy CSAKIS és kizárólag így lehet értelmezni valamit.Meg a katolikus papok még a középkorban sem voltak konkrétan fanatikusak, sőt! Gondoljunk bele, hogy bort, sajtot készítettek, művelték magukat.
2009. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Daniel Jackson azt mondja abban a részben, amikor megismerkednek az Ori-jal, hogy az Ori tűz kultuszára eredeztethető bizonyos vallások pokol/alvilág tűz-központúsága, ugyanis az Ősök szemben álltak az Ori-jal, így az Ori a Földön helytelen útként ivódott bele a köztudatba.


Kétségtelen a hasonlóság az Ori és a kereszténység között, de az Ori számomra inkább arra hasonlít, ami a Jelenések Könyvében a Vadállat és az Antikrisztus kultuszaként mutatkozik.


Mind az Ori, mind a Vadállat figurájának szerep az adott műben szerintem az, hogy mi az, amivé nem szabad, hogy egy vallás váljon. Azaz saját önző céljaink érdekében kihasználni megannyi ember belénk vetett bizalmát. Mindkettő terjeszkedő és manipulatív, megtéveszti az embereket, demagóg, és mindezt saját hatalmának növelése érdekében teszi, a fennkölt célok hangoztatása csak az emberek megtévesztését szolgálják. Hamis próféták, akik a megváltó képében tetszelegnek.

2009. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
halihó!A Magdi néni sírjára koszorúra gyüjtenék,itt a Mátyás téren lakott.Akkor adtok ugye?
2009. okt. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!