Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudok csodát tenni...

Miért nem tudok csodát tenni Jézus nevében?

Figyelt kérdés
pl.Betegek gyógyítása,halottak feltámasztása stb.... Pedig nagyobb a hitem a mustármagnál.

2012. febr. 25. 19:02
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat nem kérek többet.!!!!!!!!!!
2012. febr. 26. 15:58
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

A csodatétel egy esemény,egy eszköz,hogy felfigyeljenek rád.Nem Jézus a lényeg a történetedbe,hanem te magad.Aki csatorna ként tud viselkedni,azt sokra tartják.Ezekből következtetve egy frusztrált utolsó senkiházi lehetsz,aki ilyen módon akar népszerűséget szerezni.

Inkább tanuljál!!!

2012. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Akkor most mégsem akarsz csodát tenni?

:D:D

2012. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

[link]


Kaptál egy üzenetet, cselekedj, aszerint, minél hamarabb.

2012. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

>"Kérdező,a könyörgő imádság nem a legjobb út ahhoz,hogy ilyesmit véghez tudj vinni.A könyörgéseddel,pont azt bizonyítod Istennek,hogy nincs a birtokodban ez a képesség,ezért nem is fogod megkapni.Ahhoz,hogy sikerülhessen,önállóbbnak kellene lenned.Istentől csak azt kaphatod,amit te is a magadénak tudsz szívvel-lélekkel,amiért már előre hálát adsz,hogy a tiéd"


Ezt hívják karizmatikus varázslásnak, amikor MI megmondjuk meg, hogy istenünk (vagyis a dzsin) mit is csináljon. Már előre hálát adunk, ezzel mintegy kényszerítjük, hogy adja meg. Ha meg nem, hát nincs hited... Ez Istengyalázás és hitet így valami varázsképességgé degradálja a delikvens. Túlképpen mi akarjuk uralni a mi dzsinünket, hogy mit is adjon meg nekünk. Márpedig Isten az ÚR, akinek semmi sem lehetetlen.


Ez nem hit, hanem hókuszpókusz.


A hit nem holmi varázsképesség, amivel kisarcoljuk Istentől a mi saját akaratunkat. A hit bizalom ISTEN-BEN, aki egyetlen szavára megváltoznak a dolgok, és nem ennek a világnak az erején alapul, hanem Isten hűségén és jóságán ás AKARATÁN. Így aki ilyen felhatalmazást, meghallgatást kap (ahogy Jézus is hálát adott hogy Isten meghallgatta Lázárral kapcsolatban), annak csak ki kell mondania, amit Isten MÁR jóváhagyott és a teremtett világ meg cselekszik. Ezért is csak mustármagnyi, nekünk csak annyit kell hozzáadni hogy kimondjuk, mert ha Isten felhatalmazása megvan, akkor a teremtett világ, akár egy hegy is ha akadályozná Isten akaratát, nem fog menni neki, meg kell hajolnia, vagy a tengerbe ugornia Isten akarata előtt. Ez pedig nem ugyanaz, mint amit az előttem szóló mondott.


Szerintem a legjobb ha könyörögsz és a meghallgatást Istenre bízod, és teszed amit úgy gondolod, hogy helyes.

2012. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Ezt hívják karizmatikus varázslásnak, amikor MI megmondjuk meg, hogy istenünk (vagyis a dzsin) mit is csináljon. Már előre hálát adunk, ezzel mintegy kényszerítjük, hogy adja meg. Ha meg nem, hát nincs hited... Ez Istengyalázás és hitet így valami varázsképességgé degradálja a delikvens. Túlképpen mi akarjuk uralni a mi dzsinünket, hogy mit is adjon meg nekünk. Márpedig Isten az ÚR, akinek semmi sem lehetetlen."


Akkor szerinted,amikor könyörögsz,hozzá,akkor nem kényszeríteni akarod arra,hogy a saját akaratod érvényesüljön? mert ha nem,akkor miért könyörögsz hozzá?

És érdekes,hogy állításod szerint abban hiszel,hogy az Úrnak semmi sem lehetetlen,de abban már nem,hogy a hálaadás eszközével megadhatja azt,amit szeretnél.akkor most mégsem lehetséges neki minden?

amúgy Hitgyülis vagy,ha megkérdezhetem?


egyébként Istent az előre hálaadás eszközével sem lehet kényszeríteni semmire,mivel Isten előtt nem lehet színészkedni,tehát nincs kit becsapni,csak önmagunkat.Ha nem vagy őszinte önmagadhoz,nincs az az ima,ami segítene,a hálaadás sem.Tehát mivel lehetne Istent meggyalázni?

2012. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Lehetetlen és értelmetlen dolog Istent kényszeríteni bármire, csak kérni lehet, és ha Ő akarja, megadja- ugyanis ő az ÚR, és nem fordítva. A mindenhatót ki kényszeríthetné bármire is? A teremtény? A por?


Jézus is hálálkodott, hogy megadta Isten Lázár feltámadását, nem pedig kikényszerítette Istent bármire:


"Elvevék azért a követ onnan, a hol a megholt feküszik vala. Jézus pedig felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, hálát adok néked, hogy MEGHALLGATTÁL engem. 42. Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem. 43. És mikor ezeket mondá, fenszóval kiálta: Lázár, jőjj ki!"



Csak utána mondta, hogy Jöjj ki, amikor már meghallgatta Isten, és semmit nem kényszerített. Hálát adott, hogy a meghallgatásért. Ebben semmi kényszer nincs Isten felé.


És nem azért könyörgök hozzá, hogy bármire is kényszerítsem. Ki vagyok én, hogy Isten kényszeríthetném?

A könyörgés kérés, kérlelés, fohászkodás, kinyilvánítása annak amire vágyok, de ez olyan mintha az édesapámtól kérnék valamit, ha tiszta a szándékom, az apámtól se azért kérek, merthogy kikéyszerítsem tőle az én akaratomat, hanem mert szükségem van valamire, és tudom, hogy szeret és megadhatja, és ezért bizalamat belé vetve hozzá fordulok, nem a szomszédhoz.


"a hálaadás eszközével megadhatja azt,amit szeretnél.akkor most mégsem lehetséges neki minden? "

A hálaadás nem eszköz, hanem köszönet azért, hogy MÁR megadta. Tudod, a jó gyerek megköszöni a jót a szülőjének.

Dehogy azzal, hogy köszönöm apám, köszöm apám, hogy odaadod a verdát, ezzel állnék apám el, akkor szerinted mit kapnék?



"Tehát mivel lehetne Istent meggyalázni?" - Azzal, hogy nem tiszteled. A hálaadás valaminek a megköszönése, nem a kikényszerítés eszköze. Tudod a bélpoklosok közül 10 meg tisztult, de csak egy ment vissza hálát adni. Na nem azért ment, hogy a hálájával valamit kikényszerítsen. Ez ostobaság.


Nem vagyok hgy-s.

2012. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 mustafa33 ***** válasza:
Kérdező, sokan félreértettek téged, ahogyan én is. Nem írtad le világosan a kérdésben, hogy miről van szó, hogy a mamádal kapcsolatban akit már csak gépek tartanak életben, szedretnéd a csodát. Ezt tudva más szempontból látom a problémádat és azt amit szeretnél.
2012. febr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 mustafa33 ***** válasza:

15-ik.

"akkor te megveted az apostolokat is akik Jézus nevében szóltak?"

Szándékosan magyarázol félre? Ki beszélt itt apostolokról? Az apostolokat Jézus választotta ki és bízta meg őket azzal, hogy a nevében beszéljenek. De vajon téged is megtett tanítványának és képviselőjének? Te egyenlőnek tartod magad az apostolokkal? Akkor te nagyon elbizakodott vagy.

2012. febr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 sanyo98 ***** válasza:

hat sokhulye valasz is erkezett, ami arra mutat, hogy csak a betu szolgaja vagy, es nem ismered a szent szellemet, ami megadja az igebol a kijelentest.

eloszor is.: a jo cselekedett nem szul hitet. ahogy a bibliaban all azt egyedul isten adja. es ez nem random kivalasztas nala, hanem mindenkinek ingyen van. "vegyetek az eket vizet ingyen"

masodszor. ha van fuled a hallasra hald meg, jezus szavait, s meglatod, hogy jezus egy ugyvedi felhatalmazast adott arra , hohy hasznald az o nevet. azt mondja jezus" meg semmit sem kertetek az atyatol az en nevemben, de kerjetek, es en megcselkszem azt"

ez csak egy a sok kozul, hogy jezus hasznalatba adta az o nevet.


"a hit hallasbol fakad, es a hallas, az isten igeje altal."


vagod?

te nem nem vagy gyogyito guru, az ur a gyogyito. isten engedi meg a gyogyulast, es ha azert akarsz gyogyitani , hogy bebizonyitsd magadnak, hogy tudsz gyogyitani, az nem fog menni, mert ha magadnak akarsz vele bizonyitani, akkor bizony meg mindig nincs hited. kerd az urat hogy erositsen meg teged szellemben, es azon a ponton ahol meg ketelyeid vannak.


jezus pont azert nott le, hogy ujra kozossegbe legy az urral.

tehat hasznalhatod a nevet.

neked adta hasznalatba. pont ezert halt meg helyetted, hogy megszerezze neked a gyozelmet. ez pedig a neveben van. es mibel erted halt meg, ez a nev a tied is. ennyire szeret teged.


egyebkent

"a hit a remenylett dolgok valosaga

es a nem latott dolgokrol valo meggyozodes"

ha kepes vagy elhinni a hogy mozes valoban kette valasztotta a tengert es stb..... akkor van hited. de ne a pszihikai hited probald beinditani, hanem a szivbelit, a szellemedet kell be inditanod(szivedet) es akkor lesz bibliai hited

2016. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!