Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért állítsák,...

Jehova tanúi miért állítsák, hogy Isten neve üdvőzit? Összeszedtem az ezzel kapcsolatos tévtanításaikat.

Figyelt kérdés

A "Jehova tanúi" legnagyobb tévtanítása az Isten neve.

Azt próbálják el hitetni,hogy Isten neve üdvözít.

És ha már pedig igaz lenne az az állítás akkor Isten minek küldte el volna a Jézust!?

(Máté 18-19 Ímé az én szolgám, a kit választottam; az én szerelmesem, a kiben az én lelkem kedvét lelé; lelkemet adom ő belé, és ítéletet hirdet a pogányoknak.

21. És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.)

Emellett maga Jézus is így hívta Atyám. (Máté 23:8-9 Atyának se hívjatok senkit mert egy a ti atyátok aki a mennyben van) ,Jézus halála pillanatában is azt mondta ,hogy Éli Éli lama sabaktani azaz én Isten én Istenem mért hagytál el engemet Jézus biztos ki mondta volna Isten nevét halála pillanatában ha ez fontos lett volna. És Ha maga Jézus is atyámnak és Istennek nevezi akkor a "Jehova tanúi" mért erőltetik? Mondok egy másik példát régebben én is tanultam tőlük és egyszer Isten nevét magyarázta nekem a gyülekezet véne. Ezt monda pontosan ,hogy más fordításokból ki hagyták isten nevét.Erre hozott egy példát is ez volta példa (Zsoltárok 110:1 Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, a míg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá). Ekkor meg kérdezte ,hogy itt ki is az úr mert többet is említ?. És ezért rossz ha a fordításból ki hagyják isten nevét.De viszont ebbe is tévedett mert Jézus hozott erre az ige versre is példát méghozzá a farizeusokat szorongatta meg ezzel az igeverssel.Ezt mondta Jézus

(Máté 22:41 41.

Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

42.

Mondván: Miképen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának néki: A Dávidé.

43.

Monda nékik: Miképen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

44.

Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

45.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?)

Tehát ez azt bizonyítja hogy még sincs rosszul fordítva. Hozok egy egy másik példát hogy az összes tévtanra fény derüljön. Favorit a "Jehova tanúinál" ez a példa is (Joel 2:32 De mindaz, aki az úrnak nevét hívja segítségül megmenekül).Nah Ez azért is furi mert itt ők is el ismerik az Úr kifejezést ebben az igeversben.Itt ők az Úrat Istenre értelmezik.De viszont köztudott ,hogy míg Jézus nem született a nevét sem ismerték így róla is Úr ként említ a Biblia. A Joel 2:32 versből, hogy Isten neve üdvőzit.De erre az ige versre is van példa méghozzá az (Apcselben 2 16 :21 És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.

Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok).Itt bizonyságot nyer ,hogy Jézus az akiben van az üdvösség és az ő nevében imádjuk istent.

Úgy vélem a Jehova tanúi azok akik Jézus Krisztus egyenes útját próbálják görbévé tenni.



2012. febr. 12. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

" Vidiripi


De az evolúcióval ellehet jutni valahová. Mert az evolúció szerint az élet vége a halál s nincs tovább."


Kedves tanú!


Azt mondod ezzel hogy a halál után mélyálomba merülnek az emberek?

Azt hiszem lukács evangéliumában is olvasható amit Jézus is tanított.


Arra pedig hogy a halottak feltámadnak már Mózes is rámutatott a csipkebokornál,amikor az Urat Ábrahám Istenének,Izsák Istenének és Jákob Istenének mondta.Az Isten pedig nem a holtak Istene hanem az élőké.Mert az Ő számára mindenki él."


A test feltámadása :

"Azt pedig állítom testvéreim ,hogy test és vér nem örökölheti Isten országát,a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.Ap csel.15,50


"És amint viseltük a földinek képét,úgy fogjuk viselni a mennyeinek a képét is."Ap csel.15,49



Jézus az Isten egyszülött fia aki mindig volt és testté lett értünk a mi bűneinkért hogy bizonyságot tegyen az embereknek eljött a világba de a világ nem ismerte meg őt.Jézus Istenben van ,mert belőle állott elő.


"Amikor eljön a pártfogó akit én küldök nektek az Atyától,az igazság Lelke,aki az atyától származik az tesz majd bizonyságot énrólam"Ján 15,26

2012. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


61. hozzászóló.


"Azt mondod ezzel hogy a halál után mélyálomba merülnek az emberek?"


Nem írtam sehol sem ilyet. S aki meghal az nem merül mélyálomba.

Igazából nem értem mire akarsz utalni.

2012. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!