Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért állítsák,...

Jehova tanúi miért állítsák, hogy Isten neve üdvőzit? Összeszedtem az ezzel kapcsolatos tévtanításaikat.

Figyelt kérdés

A "Jehova tanúi" legnagyobb tévtanítása az Isten neve.

Azt próbálják el hitetni,hogy Isten neve üdvözít.

És ha már pedig igaz lenne az az állítás akkor Isten minek küldte el volna a Jézust!?

(Máté 18-19 Ímé az én szolgám, a kit választottam; az én szerelmesem, a kiben az én lelkem kedvét lelé; lelkemet adom ő belé, és ítéletet hirdet a pogányoknak.

21. És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.)

Emellett maga Jézus is így hívta Atyám. (Máté 23:8-9 Atyának se hívjatok senkit mert egy a ti atyátok aki a mennyben van) ,Jézus halála pillanatában is azt mondta ,hogy Éli Éli lama sabaktani azaz én Isten én Istenem mért hagytál el engemet Jézus biztos ki mondta volna Isten nevét halála pillanatában ha ez fontos lett volna. És Ha maga Jézus is atyámnak és Istennek nevezi akkor a "Jehova tanúi" mért erőltetik? Mondok egy másik példát régebben én is tanultam tőlük és egyszer Isten nevét magyarázta nekem a gyülekezet véne. Ezt monda pontosan ,hogy más fordításokból ki hagyták isten nevét.Erre hozott egy példát is ez volta példa (Zsoltárok 110:1 Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, a míg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá). Ekkor meg kérdezte ,hogy itt ki is az úr mert többet is említ?. És ezért rossz ha a fordításból ki hagyják isten nevét.De viszont ebbe is tévedett mert Jézus hozott erre az ige versre is példát méghozzá a farizeusokat szorongatta meg ezzel az igeverssel.Ezt mondta Jézus

(Máté 22:41 41.

Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

42.

Mondván: Miképen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának néki: A Dávidé.

43.

Monda nékik: Miképen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

44.

Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

45.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?)

Tehát ez azt bizonyítja hogy még sincs rosszul fordítva. Hozok egy egy másik példát hogy az összes tévtanra fény derüljön. Favorit a "Jehova tanúinál" ez a példa is (Joel 2:32 De mindaz, aki az úrnak nevét hívja segítségül megmenekül).Nah Ez azért is furi mert itt ők is el ismerik az Úr kifejezést ebben az igeversben.Itt ők az Úrat Istenre értelmezik.De viszont köztudott ,hogy míg Jézus nem született a nevét sem ismerték így róla is Úr ként említ a Biblia. A Joel 2:32 versből, hogy Isten neve üdvőzit.De erre az ige versre is van példa méghozzá az (Apcselben 2 16 :21 És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.

Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok).Itt bizonyságot nyer ,hogy Jézus az akiben van az üdvösség és az ő nevében imádjuk istent.

Úgy vélem a Jehova tanúi azok akik Jézus Krisztus egyenes útját próbálják görbévé tenni.



2012. febr. 12. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszom neked; hétvégéig nem állok szóba veled többet, a Wiki és a forrásai úgyis kitartanak addig. :)


Vidiripi


Igazából nem az a lényeg hogy hogyan ejted a nevet. Az a fontos hogy ismerd és tud azt hogy mi a Teremtő neve s hogy az mit jelent. Ez a lényeg.



"Nekem csak az az érvem hogy Károli így írta. Meg az hogy a magyarban így ejtik. Ezek tények."


Igen, ez igaz, nem is vontam kétségbe. A bővebb variáció az, amikor a JT-k bemásolnak egy hosszú listát a "Jehova" név különböző nyelveken történő kiejtéséről; ill. amikor egy magyar név idegen nyelvű változatait sorolják fel. Hidd már el, hogy tudom...


"Ez a valaki te voltál. Viszont ha vártál volna a válasszal akkor kiderült volna az is hogy mások hogyan látják."


Nem lehettem én az a valaki, és nem is voltam. Én soha nem érveltem ezzel. Valamit benéztél. :)


"Nem akartam újat mondani. Igazából csak leírtam néhány tényt s amiket leírtam azok 100 év múlva is tények lesznek. Ennyi!"


Ezeket már sokszor leírták, és sokszor és sok helyen kitárgyalták. Lépjünk tovább. :)


"Ennek ellenére megint csak elkezdted futni azokat a bizonyos köröket. :)))"


Hidd el, lehet, hogy naiv vagyok, de mindig azt gondolom, hogy valamelyik olvasó ért a szóból, és az üres szócséplés helyett inkább OLVAS egy kicsit, és akkor nem kell körbe-körbe keringeni... Mert a linkeket nem viccből szoktam bemásolni, hanem azért, hogy OLVASSÁK el. :P


GBU

2012. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:

Mindig megvidámít ez az oldal.A párbeszédetek aranyos nagyon.


Kedves Berta!

Aki rendszeresen látogatja ezt a rovatot, nem hiszem hogy Jt-nek tart. Igyekszem tőlük maximálisan elhatárolódni. De az igaz, megteszem nekik azt a "szívességet" hogy Isten úgy hívom ahogy ők szeretik. Hiszen Istennek annyi neve van. Úr, teremtő, mindenható, had ne soroljam.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Bemásoltak egy hosszabb listát a "Jehova" név különböző nyelveken történő kiejtéséről.

Igen láttam én ez egy nyelvi sajátosság az adott nyelvre jellemző. Na és? A listának nincs jelentősége. Mit bizonyít?

Szerintem csal egy dolgot hogy más nyelveken is kiejtik a nevet. Szóval hidd már el hogy én is tudom. De a kiejtés nem releváns.Ennyi!

Vagy esetleg annyival kiegészíteném hogy Bábelnél maga a Teremtő zavarta össze a nyelveket.


"Nem lehettem én az a valaki, és nem is voltam. Én soha nem érveltem ezzel. Valamit benéztél. :)"


De az a valaki te voltál mert senki más nem írt csak te és...."Nem mellesleg, amit írtál, az tiszta olyan, mint a JT-s szabványszövegek...." Nem néztem én be semmit.


"Ezeket már sokszor leírták, és sokszor és sok helyen kitárgyalták. Lépjünk tovább. :)"

Ha sokszor sok helyen akkor írd le te magad s így másnak nem marad meg az esély arra hogy leírja. S a kör bezárul. Nem kell futni! :)))


Ha valaki linket oszt meg akkor rászoktam kattintani. De mivel ezeket már rég olvastam így fölösleges megint kattintgatnom. Sőt nem csak a világhálón hanem a könyvtárban is olvasgattam.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.


Bocsásd meg hogy szóvá teszem. De legközelebb tedd meg hogy nagy kezdőbetűvel írod "...teremtő, mindenható,..".


Köszönöm!


-Az evolúció útján is elérhető az örök élet csak nincs időm kivárni.-

Így hogy tetszik? :) (gondolom nem menő)

2012. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

Isten még nem reklamált, pedig beszélő viszonyban vagyunk.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:

Az evolúció útján sehova se lehet eljutni, ez csak egy poén



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


De az evolúcióval ellehet jutni valahová. Mert az evolúció szerint az élet vége a halál s nincs tovább.


"Berta Wooster válasza:


Vidiripi, kedves, ez nem chat-oldal, ahol mondatonként entert kell ütni... "


Vigyázz! Te is kaphatsz ilyen feddést. :)))

2012. febr. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi kedves! (Remélem lány vagy)


Aranyos vagy nagyon, tényleg bírlak. Azt érzem rajtad, hogy nagyon szeretnéd védeni a Bibliát, miközben nagyon nem ismered. A halálba nem az evolúció útján jutnak el az emberek, hanem a hitetlenség útján. Azért, mert nem hisznek a Teremtőnek. Nem fogadják el, hogy a világ a Mindenható Isten szavára állt elő. Így azt sem hiszik el az Úrnak, hogy nélküle elveszettek, és a kárhozat lesz az osztályrészük. Pedig Jézus mindenkiért meghalt, de aki ezt a váltságát vissza utasítja a Fenséges Istennek, azt Jahve nem tudja üdvözíteni.


Amit nem értek nálad: folyamatosan vitázol Bertával, pedig a vak is láthatja, a te igeismereted fényévekre van az övétől. Engem bírálhatsz és kritizálhatsz a stílusomért. Mondhatod, hogy sokszor vagyok cinikus, időnként lekezelő. De azt, hogy nem ismerem a Bibliát, nem értem mire alapozod.



Azért, mert mind ketten a Bibliában hiszünk, még értelmezhetjük másképpen. Ha hiszed, ha nem, már Bertával is volt, hogy nem teljesen értetünk valamiben egyet. A problémám veled még mindig az, hogy nálad nem érzem a Biblia alapos ismeretét, olyan "valamit" védesz, amit igazából még nem ismersz. Ha a Bibliát hiszed, jól teszed. De akkor tessék napi rendszerességgel olvasni azt.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


Igen, a rendszeres látogatók esetén bizonyára nincs veszély, de a nem rendszeres látogatók tévedésbe eshetnek.


Gondolod, hogy bárki is értékeli a JT-k közül azt, hogy azt a nevet használod, amit ők szeretnek?

Igen, Istennek sok neve van, tudom. Jahve Raffa, Jahve Shalom, Jahve Roi, Jahve Niszi, csak így kapásból. :P

De ahogy érzed. :)

Ja, és még egy megjegyzés, barátsággal: Ez nem chat-oldal, ahol mondatonként entert kell ütni… :)))


Áh, közben látom, írtál egy választ Vidiripinek... Kérlek, mondd meg neki majd legközelebb, hogy tartom magam az eredeti elhatározásomhoz: hétvégéig nem állok vele szóba. Akárhogy provokál, akkor sem. Előre is köszönöm. :)


Szíves figyelmedbe ajánlom az alábbi kérdést, iszonyatosan hosszú, de nagyon tanulságos:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..



God Bless You

2012. febr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 lsandor ***** válasza:

:D Vidiripi nem lány :D

Inkább nem folyok bele az eszemcserébe

2012. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves Péter!

Ne remélj! Nem vagyok nő. Nem is tervezem.


"Engem bírálhatsz és kritizálhatsz a stílusomért. Mondhatod, hogy sokszor vagyok cinikus, időnként lekezelő. De azt, hogy nem ismerem a Bibliát, nem értem mire alapozod."


1. Mikor és hol bíráltalak?

2. Hol állítottam hogy nem ismered a bibliát?

3. Legyél cinikus és lekezelő. De miért zavarna ez engem?

4. Az hogy Bertának írogatok az téged miért zavar? Hidd el nagy lány s megtudja védeni magát.

5. Igazából nem sok konkrétumot írtál arra vonatkozóan hogy én hol és miben tévedek.

2012. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!