Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért állítsák,...

Jehova tanúi miért állítsák, hogy Isten neve üdvőzit? Összeszedtem az ezzel kapcsolatos tévtanításaikat.

Figyelt kérdés

A "Jehova tanúi" legnagyobb tévtanítása az Isten neve.

Azt próbálják el hitetni,hogy Isten neve üdvözít.

És ha már pedig igaz lenne az az állítás akkor Isten minek küldte el volna a Jézust!?

(Máté 18-19 Ímé az én szolgám, a kit választottam; az én szerelmesem, a kiben az én lelkem kedvét lelé; lelkemet adom ő belé, és ítéletet hirdet a pogányoknak.

21. És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.)

Emellett maga Jézus is így hívta Atyám. (Máté 23:8-9 Atyának se hívjatok senkit mert egy a ti atyátok aki a mennyben van) ,Jézus halála pillanatában is azt mondta ,hogy Éli Éli lama sabaktani azaz én Isten én Istenem mért hagytál el engemet Jézus biztos ki mondta volna Isten nevét halála pillanatában ha ez fontos lett volna. És Ha maga Jézus is atyámnak és Istennek nevezi akkor a "Jehova tanúi" mért erőltetik? Mondok egy másik példát régebben én is tanultam tőlük és egyszer Isten nevét magyarázta nekem a gyülekezet véne. Ezt monda pontosan ,hogy más fordításokból ki hagyták isten nevét.Erre hozott egy példát is ez volta példa (Zsoltárok 110:1 Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, a míg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá). Ekkor meg kérdezte ,hogy itt ki is az úr mert többet is említ?. És ezért rossz ha a fordításból ki hagyják isten nevét.De viszont ebbe is tévedett mert Jézus hozott erre az ige versre is példát méghozzá a farizeusokat szorongatta meg ezzel az igeverssel.Ezt mondta Jézus

(Máté 22:41 41.

Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

42.

Mondván: Miképen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának néki: A Dávidé.

43.

Monda nékik: Miképen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

44.

Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

45.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?)

Tehát ez azt bizonyítja hogy még sincs rosszul fordítva. Hozok egy egy másik példát hogy az összes tévtanra fény derüljön. Favorit a "Jehova tanúinál" ez a példa is (Joel 2:32 De mindaz, aki az úrnak nevét hívja segítségül megmenekül).Nah Ez azért is furi mert itt ők is el ismerik az Úr kifejezést ebben az igeversben.Itt ők az Úrat Istenre értelmezik.De viszont köztudott ,hogy míg Jézus nem született a nevét sem ismerték így róla is Úr ként említ a Biblia. A Joel 2:32 versből, hogy Isten neve üdvőzit.De erre az ige versre is van példa méghozzá az (Apcselben 2 16 :21 És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.

Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok).Itt bizonyságot nyer ,hogy Jézus az akiben van az üdvösség és az ő nevében imádjuk istent.

Úgy vélem a Jehova tanúi azok akik Jézus Krisztus egyenes útját próbálják görbévé tenni.



2012. febr. 12. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Édes, drága Vidiripi!


Látom, a lényeg lejött... :(((


Gyönyörűen összeszedtél néhány dolgot, csak a fő kérdésre nem válaszoltál. Közben meg hiányolod a kérdezőt... Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű.


A másik a személyes rész: egy kicsit tanulunk szöveget értelmezni, jó? :)


Az ominózus mondat:

"Ez nem chat-oldal, ahol mondatonként entert kell ütni… :)))"


I. 1. Először neked címeztem, mivel már elég sokszor láttam tőled ilyesmit máshol, s most itt is.

2. Másodjára Péternek írtam le, csak a te oltogatásodra reagálva; és hogy igazságos legyek, mert ő is írt egy-két mondatos válaszokat.

3. Harmadjára Saca is megkapta, hogy nehogy már ő kimaradjon, meg persze mert neki is csak két rövid mondatra futotta... [Ebből az egyikben válaszolt _helyetted_; egy másik kérdésbeli hasonló cselekedetemért te tegnapelőtt provokatív választ címeztél nekem. Bezzeg most Sacának semmit; hol itt az igazság?... :P ]


II. A fő problémám igazából _nem_ a párbeszéddel, hanem az egy-két mondatos kommentekkel van. Ezt mutatja a mondat második, azaz a vessző utáni része; nagyon "tudományosan", azaz szaknyelven megfogalmazva: a határozói alárendelő összetett mondat alárendelt része. :P


Párbeszédet folytatni ugyanis én is szoktam, meg offolni is, és ezt te mind nagyon jól tudod, mivel tapasztaltad néhány kérdésben. :)


Innentől kezdve pedig nyugodtan szólj, ha tőlem egy-két mondatos válaszokat látsz. :)


A linkkel kapcsolatban, amit oly ügyesen előbányásztál: Régi szép idők, amikor még volt időm a Politikában is irkálni, és egy ideig volt egy kis társasági élet is, de már nincs... (sírós smiley)


Ó, és üdvözlöm az "oktatódat", aki megmutatta neked, milyen kombinációkkal célszerű keresgélni. :P


Ettől függetlenül tartom az ígéretemet a hétvégével kapcsolatban: nem úszod meg. :)))


Shalom. :)

2012. febr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves Berta!


Nem tudok a főkérdésre válaszolni. Hogy miért nem? Azért mert nincs elég információm.

De leírom sokadjára is. Melyik kiadványukban van ez benne?

Ha ez le van írva egyértelműen az egyik kiadványban akkor azzal már nem lehet vitázni. Értem ezalatt azt hogy a tanúk orra alá lehet dugni. S ha tudnám hogy ez melyik kiadványuk akkor kérnék is tőlük ilyet. De még mindig nem tudom.


Oktatóm köszöni dicséretedet s örül neki hogy a tanítványa használja az általa tanított dolgot.


Ha tőled 1-2 mondatos válaszokat látok akkor sem szólok. Nem zavar ,tedd azt!


További szép napot!

2012. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

Pusszancs virág mindenkinek!



A hét végén jobb dolgom is volt, mint itt hiábavalóságokkal tölteni az időt. A beszélgetéseket becsülettel végig olvastam, de válaszolni már semmi kedvem. Ilyen is van.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni. (ez egy vicc) Hi-hi!

2012. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Pusszancs virág!


Akkor ne válaszolj! Nem kötelező.

2012. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

Édes fiam, Vidiripi! :)


Tudom, mondtad, hogy sok bajom lesz veled, de nem gondoltam, hogy ennyi...


A főkérdés alatt a saját kérdésemet értettem, a bemásolt történettel kapcsolatban. Bocsi, hogy nem írtam le szájbarágósan, de mivel jeleztem, hogy a kérdező eltűnt, úgy gondoltam, ez evidens.

Ja, és lehetőleg ne próbálkozz ismét azzal, amivel a vízimajom-elméletnél: "Belenéztem." :P


Viszont az eredeti - azaz a kérdezői - kérdéshez kapcsolódva találtam ma (vagyis már inkább tegnap) egy igen tanulságos régebbi kérdést, ajánlom szíves figyelmedbe:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Csókol anyád, Rozi :)


U. i.: Sacának is javaslom a kérdés végigböngészését! :)

2012. febr. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi! 23.27?

BW kedves! 01.41?



Nem tudtok aludni? Másnap semmi dolgotok? Vagy megy begyógyult szemmel is?



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

Én tudok aludni. Csak nem mindig éjszaka. Tudod, mint a kisgyerekek: este nem akar lefeküdni, mert nem álmos, reggel nem akar felkelni, mert akkor meg igen... Éééés, hát igen, általában eléggé pirosak a szemeim napközben, merthogy hiába nem akarok reggelenként felkelni, de kell: dolgozom is ám. :P


Így is mindig el vagyok úszva a teendőimmel; a legnagyobb baj viszont az, hogy én megdolgozom egy csomó témával: keresek, kutatok, linkeket és egyebeket bogarászok és gyűjtögetek, DE akiknek szánom, rá se rántanak... :(


A történethez még mindig nincs válasz senkitől. :(

Saca nem reagált az egyéb válaszaimra azóta sem. :(

[Ok, én meg még mindig lógok neki egy válasszal... :( ]

Vidiripi többször nyúzott, hogy tárgyaljuk ki a "név" kérdését; ma végre összehoztam egy jó kis választ neki, erre mit csinált? Újabb "feladatot" javasolt _nekem_ .

Ahelyett, hogy csendben maradna, és örülne annak, hogy itt a hétvége, és még mindig él és virul. :P


De ezt már nem vállalom be, majd meg is írom neki. Kutakodjon ő, aztán majd én csak olvasgatok. :P


Veled minden rendben? Nem nagyon láttalak a héten. :(

Remélem, nincs semmi gond.


GBU

2012. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Élek és virulok. Tudok aludni szoktam is de ne mindig csak aludjon az ember. Van más is amit csinálhatok.

A szemem nincs begyógyulva. :)))


Berta!


Majd meglátjuk de nekem nincs bajom a kiejtéssel. Kutakodni akkor szoktam ha választ keresek valamire. De türelmes vagyok mert volt olyan kérdésem amire csak évekkel később kaptam választ.


Az Úr Jézus kegyelme legyen mindnyájatokkal!

2012. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 lsandor ***** válasza:
Berta bocsika, hogy eddig nem írtam, de ezen a héten nem volt rá annyira alkalmam eddig. Látom azt régebbi kérdést, de bocs, azt végigolvasni....pf. Ha válaszolnál már a privátra, akkor Vidiripivel karöltve adunk neked bőven olyan dolgot, melyre reagálhatsz. Lehet egy téma akkor az isteni név Jehova formája. Várom válaszod
2012. febr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

@ Vidiripi:


Csaknem katolikus voltál? :P


< Az Úr Jézus kegyelme legyen mindnyájatokkal!>

Csak kihagytad, hogy "az Atyaisten szeretete, és a Szentlélek egyesítő ereje". :)



@ Saca:


Semmi gond, azért ma reggel írogattál néhány sort. Igaz, nem a lényeget, de ezért már megkaptad a fejmosást a helyszínen, nem írom le még egyszer. :)


Olvasni meg KELL. A "Navigare necesse est" esetemben "Leggere necesse est." [Remélem, jól írtam. :) ]

Gondolj csak bele, hogy megírni egy pontos, értelmes, jó választ sokkal hosszabb ideig tart, mint elolvasni. Tehát hajrá, olvasgass csak. Ja, és a rövidebb kérdéseket sem olvastad el, ejnye-bejnye. Pótolni azonnal. :)


Mi köze a privátnak Vidiripihez???

És eszetekbe se jusson karölteni! :)

Bár lehet, hogy jobban járnék, ha egyfelé válaszolgatnék nektek, nem külön-külön. Majd meggondolom. :)


Na, bemásolom ide is a folyamatban levő ügyeinket, előbb-utóbb csak a végükre érünk. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Ez összesen 7 kérdés, ebből 2 lezárható. Maradt 5. :P


Shalom mindenkinek. :)

2012. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!