Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért állítsák,...

Jehova tanúi miért állítsák, hogy Isten neve üdvőzit? Összeszedtem az ezzel kapcsolatos tévtanításaikat.

Figyelt kérdés

A "Jehova tanúi" legnagyobb tévtanítása az Isten neve.

Azt próbálják el hitetni,hogy Isten neve üdvözít.

És ha már pedig igaz lenne az az állítás akkor Isten minek küldte el volna a Jézust!?

(Máté 18-19 Ímé az én szolgám, a kit választottam; az én szerelmesem, a kiben az én lelkem kedvét lelé; lelkemet adom ő belé, és ítéletet hirdet a pogányoknak.

21. És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.)

Emellett maga Jézus is így hívta Atyám. (Máté 23:8-9 Atyának se hívjatok senkit mert egy a ti atyátok aki a mennyben van) ,Jézus halála pillanatában is azt mondta ,hogy Éli Éli lama sabaktani azaz én Isten én Istenem mért hagytál el engemet Jézus biztos ki mondta volna Isten nevét halála pillanatában ha ez fontos lett volna. És Ha maga Jézus is atyámnak és Istennek nevezi akkor a "Jehova tanúi" mért erőltetik? Mondok egy másik példát régebben én is tanultam tőlük és egyszer Isten nevét magyarázta nekem a gyülekezet véne. Ezt monda pontosan ,hogy más fordításokból ki hagyták isten nevét.Erre hozott egy példát is ez volta példa (Zsoltárok 110:1 Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, a míg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá). Ekkor meg kérdezte ,hogy itt ki is az úr mert többet is említ?. És ezért rossz ha a fordításból ki hagyják isten nevét.De viszont ebbe is tévedett mert Jézus hozott erre az ige versre is példát méghozzá a farizeusokat szorongatta meg ezzel az igeverssel.Ezt mondta Jézus

(Máté 22:41 41.

Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

42.

Mondván: Miképen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának néki: A Dávidé.

43.

Monda nékik: Miképen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

44.

Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

45.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?)

Tehát ez azt bizonyítja hogy még sincs rosszul fordítva. Hozok egy egy másik példát hogy az összes tévtanra fény derüljön. Favorit a "Jehova tanúinál" ez a példa is (Joel 2:32 De mindaz, aki az úrnak nevét hívja segítségül megmenekül).Nah Ez azért is furi mert itt ők is el ismerik az Úr kifejezést ebben az igeversben.Itt ők az Úrat Istenre értelmezik.De viszont köztudott ,hogy míg Jézus nem született a nevét sem ismerték így róla is Úr ként említ a Biblia. A Joel 2:32 versből, hogy Isten neve üdvőzit.De erre az ige versre is van példa méghozzá az (Apcselben 2 16 :21 És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.

Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok).Itt bizonyságot nyer ,hogy Jézus az akiben van az üdvösség és az ő nevében imádjuk istent.

Úgy vélem a Jehova tanúi azok akik Jézus Krisztus egyenes útját próbálják görbévé tenni.



2012. febr. 12. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
bocsánat 17/20-nak
2012. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Elég a 17# a másik folyton változik. Szoktak jönni a kollégák, sejtheted mi megy. Csak kíváncsi voltam, hogy magyarázzátok. És amit írtál, még számomra is elfogadható, bár a megfogalmazás erősen jellemző rátok, és nagyon érződik benne a keresztyének és ti köztetek feszülő ellentét. Az egyházatok folyamatosan igazítja tanait a keresztyén tanokhoz, hogy amennyire csak lehet megegyezzen azzal, egyet kivéve. Jézus nem a testet öltött Isten, csak egy "szuper" ember. Embernek a legtökéletesebb, de csak és kizárólag ennyi. És azt is tudod, ha a keresztyénségből elveszed Jézus Isten voltát, nem marad belőle semmi. Akkor az egész Biblia értelmetlen lenne. Most meg nem mondom, hogy Ézsaiás vagy Jeremiás mondta-e, hogy Isten bár csak kettészakítaná az eget és lejönne az emberek közé a földre. És Jehova megtette. Jehova annyira szeret téged és engem, hogy még erre is képes volt! Bár csak te is képes lennél ezt elhinni!



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:

# 22:


Szerintem nem kellene Istent Jehovának nevezned, mert...


1. Többször kiveséztük már a JHWH tetragrammaton kiejtését, és az eredmény mindig ugyanaz volt: a Jehova alak nagyon valószínűtlen, vagy egyenesen kizárható! Tessék, olvass egy kis Wikit:


[link]


[link]


[link]



2. Ha valaki csak felületesen átfutja a válaszaidat, még azt hiszi, hogy JT vagy... :P


Tudok neked egy új szlogent, bár kicsit hosszú:


"Mert én, noha mindenkivel szemben szabad vagyok, magamat mindenkinek szolgájává tettem, hogy a többséget megnyerjem. És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem; A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg. Az erőtleneknek erőtelenné lettem, hogy az erőteleneket megnyerjem. A JT-knek JT-vé lettem, hogy a JT-ket Jézus Krisztusnak megnyerjem, holott nem vagyok JT. Mindeneknek mindenné lettem, hogy minden módon megtartsak némelyeket." (1. Korintus 9:19 - 22)


Shalom. :)

2012. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

Most pedig egy történet... :)



Kinek kell a fiú?


Egy vagyonos ember és a fia ritka festményeket gyűjtött. Gyűjteményükben Picassótól Raffaelóig sok híres művész alkotása megtalálható volt.


Kitört a háború és a fiú katonának állt. Bátran harcolt, míg egy csatában életét vesztette, amikor egy társa életét próbálta megmenteni. Értesítették édesapját, aki mély gyászba esett egyetlen fia elvesztése miatt.


Körülbelül egy hónappal később, éppen karácsony előtt, zörgettek az apa kapuján. Az ajtóban egy fiatalember állt, kezében nagy csomaggal.


- Uram, ön nem ismer engem - kezdte a fiatalember. - Én vagyok az a katona, akiért az ön fia az életét adta. Sok életet megmentett azon a napon. Éppen engem próbált fedezékbe vinni, amikor a halálos találat érte. Gyakran mesélt Önről és a gyűjteményükről.

A fiatalember a kezében lévő csomagot a férfi felé nyújtotta.

- Tudom, hogy nem sokat ér. Nem vagyok valami nagy művész, de azt hiszem, a fia is azt akarná, hogy ez az öné legyen.”


A csomag a fiú portréját tartalmazta, amit bajtársa festett róla. Az apa könnyekig hatódva meredt a képre, ami meglepően jól ábrázolta fia személyiségét. Miután összeszedte magát felajánlotta, hogy fizet érte.


- Szó sem lehet róla! Ezt ajándéknak szántam, bár tudom, hogy soha semmivel nem leszek képes visszafizetni, amit a fia értem tett!


Az apa felakasztotta a festményt a falra, gyűjteménye többi darabja közé, és ha látogatója érkezett, ezt a képet mutatta meg elsőként, minden mestermű előtt.


Amikor meghalt, a gyűjteményt aukcióra bocsátották. Sok gazdag, befolyásos ember gyűlt össze az árverésen, abban reménykedve, hogy megszerezhetnek egy-egy ritkaságot.


A kikiáltópulthoz közel egy állványon a fiú arcképe állt. A kikiáltó kalapácsával jelt adva megszólalt:

- Az árverést a fiú arcképével kezdjük. Ki ad érte 100 dollárt?


A teremben csönd volt. A hátsó sorból valaki bekiabált:

- A híres festményekre vagyunk kíváncsiak! Ez a kép senkit nem érdekel!


A kikiáltó azonban folytatta: - Ki ajánl 100 dollárt a képért?


Egy türelmetlen hang bekiáltott: - Nem ezért jöttünk! A Rembrandt-ot és a Van Gogh-ot akarjuk látni! Kezdje már el az igazi árverést!


A kikiáltó azonban rendíthetetlen volt: - A fiú. Kinek kell a fiú?


Végül egy hang megszólalt a terem hátsó sarkából. A családnál hosszú ideig szolgált kertész volt az.

- Tíz dollárt adok a képért.

Szégyenkezett egy kicsit, de többet nem kínálhatott szerény vagyonából.


- Tíz dollárnál tartunk. Ki ad érte húszat? - folytatta a kikiáltó.


- Adja oda neki tízért, és lássuk végre a mestereket! - kiáltották többen is.


- Tíz dollárnál járunk. Ki ajánl húsz dollárt?


A teremben ülők egyre nyugtalanabbul és türelmetlenebbül feszengtek székeiken. Nem ezért a képért érkeztek az árverésre.


- Először, másodszor, senki többet harmadszor. A kép elkelt tíz dollárért!

A kikiáltó az asztalra csapott a kalapáccsal, majd bejelentette:

- Az árverésnek vége.”


- És mi van a festményekkel? - kiabálták többen is.


- Sajnálom - válaszolta a kikiáltó, - az árverés befejeződött. - Amikor megbíztak az aukció levezetésével, tudomásomra hozták az elhunyt végrendeletének titkos záradékát, amit csak most árulhatok el. Megbízásom kizárólag a fiú képének árverésére vonatkozott. Aki azt megvásárolja, azé a többi festmény is. Aki megvette a fiút, mindent örököl!



Isten Fia meghalt értünk 2000 évvel ezelőtt. Csakúgy, mint a kikiáltó, Isten is ezt kérdi tőlünk: „Kinek kell a Fiú?” Akié a fiú, azé minden.

2012. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kár hogy erről már nem szólhatunk Károli Gáspárnak.

Történelmi tény hogy így írta le az Isten nevét.

2012. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

Igen, leírta így néhányszor, de többnyire az Úr szót használta. Amúgy Károli tévedett más dolgokban is, és ezen nincs mit csodálkozni, hiszen ő is ember volt.


Vidiripi, olvasd el a 3 Wiki-oldalt, a hivatkozott forrásokkal együtt, aztán majd utána beszélgethetünk. :)

2012. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem is állítom azt hogy Károli nem tévedett. De az megint csak tény hogy az ő fordítását tartják az egyik legjobb magyar fordításnak.

2012. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igazából nem az a lényeg hogy hogyan ejted a nevet. Az a fontos hogy ismerd és tud azt hogy mi a Teremtő neve s hogy az mit jelent. Ez a lényeg.

2012. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi, kedves, ez nem chat-oldal, ahol mondatonként entert kell ütni... Olvasd el, értsd meg, járj utána, kutass, gondolkozz, és aztán majd lesz miről beszélnünk...


Nem mellesleg, amit írtál, az tiszta olyan, mint a JT-s szabványszövegek; és már a válaszom megírásakor eszembe jutott, hogy valaki ezt fogja írni rá... Tudod, ez egy megszokott dolog már nekem. Sok JT-s kérdést átolvastam, ill. több vitában is részt vettem; mindig ugyanazok az érvek, álérvek, okoskodások. Teljesen kiszámíthatóak a reakciók. Úgyhogy nem hinném, hogy újat tudsz mondani...


Nem mellesleg nincs kedvem ugyanazokat a köröket újra és újra megfutni. Ha végeztél a Wikivel, kereshetek pár kérdést elolvasásra... :P

2012. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nekem csak az az érvem hogy Károli így írta. Meg az hogy a magyarban így ejtik. Ezek tények.


"JT-s szabványszövegek; és már a válaszom megírásakor eszembe jutott, hogy valaki ezt fogja írni rá... "


Ez a valaki te voltál. Viszont ha vártál volna a válasszal akkor kiderült volna az is hogy mások hogyan látják.


"Tudod, ez egy megszokott dolog már nekem."

Nekem is vannak megszokott dolgaim. Lehet hogy a korral jár? :))


Na itt a tévedés.

"Úgyhogy nem hinném, hogy újat tudsz mondani... "


Nem akartam újat mondani. Igazából csak leírtam néhány tényt s amiket leírtam azok 100 év múlva is tények lesznek. Ennyi!


"Nem mellesleg nincs kedvem ugyanazokat a köröket újra és újra megfutni. Ha végeztél a Wikivel, kereshetek pár kérdést elolvasásra... :P "


Ennek ellenére megint csak elkezdted futni azokat a bizonyos köröket. :)))

2012. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!