Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten minek veszi azt ha...

Isten minek veszi azt ha katolikusról áttérsz protestánsra?

Figyelt kérdés
picit úgy érzem hogy jobban szeretem a református közösségeket illetve picit kényelmesebbnek hangzik a protestánsok bűnvallása, és nem tudom mi tévő legyek
2012. febr. 5. 00:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

"Különben pedig katolikusként is a Biblia legyen a mércéd. Olvasd, olvasd, imádkozz vele, keresd az Úr arcát, és ne félj!"


Ha Katolikus vagy, akkor talán illene tudnod hogy a Katolikusoknak nem egyedül a Biblia a mérce. Idézem:


"Nyilvánvaló tehát, hogy a Szenthagyomány, a Szentírás és az egyházi Tanítóhivatal Isten végtelenül bölcs terve szerint úgy összetartozik és annyira kapcsolódnak egymáshoz, hogy egyik sem áll fönn a másik kettő nélkül, s a három együtt, mindegyik a maga módján, az egy Szentlélek tevékenységének hatása alatt hatékonyan hozzájárul a lelkek üdvösségéhez."

2012. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként pedig hogy Isten minek veszi... Akármit döntesz, csak Vele nagyon megbeszélve tedd!!!! Légy on-line az Úrral, hogy bármikor rádírhasson fb-on. :) értsd jól. A kérdésre pedig legőszintébben próbálj válaszolni (Oltáriszentség...).

Isten szeret, s ha Reá tekintve állítod irányba Magad, mindenhol megsegít. De ezt csak akkor teheti, ha egészen őszinték cselekedeteid, nem siklasz át a kényelmetlen részek fölött.


Vannak katolikusok és protestánsok között is szent, jó gyermekei, akiket be tud engedni Országába, mert törekedtek minden szeretetükkel Felé. És vannak mindenhol kényelmesek, akik elpuhultak és nehezebb dolguk lesz, és vannak mindenhol megátalkodottak, akiknek nem sok reményük van, csak a megtérés.


Térj meg napról napra. Jézus szeretettel vár Téged! Az ima Isten felénk nyújtott kezébe való belekapaszkodás, ne mulaszd el! Ha szüntelenül imádkozol, megóv a gonosz belső cselvetéseitől az Úr.


Imádkozom Érted.


- a kérdést ne feledd :) -

2012. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 11, nem kívánok vitába bocsátkozni. Nem azt mondtam, hogy "egyedül" a Biblia a mérce. Hétköznapjaiban, amikor éppen nem ül a templomban, (és nem dogmatörit olvas...), a Bibliára kell építenie a jó katolikusnak is, mert Isten ismeretében ez az alapvető. Igen, a Bibliát pedig az apostolokra épülő Egyház állította össze, természetes, hogy a hagyományra épül maga a Biblia is.


Ne haragudj, nem kívánok most ebbe belemenni, tudnék róla bőségesen írni (teológus vagyok); ez már nagyon offolásba vinne el (az alapkérdés nem off, de oda visz gyorsan).


Testvéri szeretetben -

2012. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%

10:39:


Kedves Katolikus testvérem!


Én sem kívánok vitába bocsátkozni, viszont azért szerettem volna erre felhívni a figyelmet, mert meggyőződésem, hogy a Katolikus emberek többsége ezzel nincs tisztában. Ezt pedig onnan tudom hogy Katolikus családba születtem, de hittanon sem emlékszem arra, hogy ilyet említettek volna, sem nekem, se más családtagomnak. Hagyomány és hagyomány közt is van különbség, és a Biblia összeállításáról is más a véleményem, sőt ezzel a kommenteddel csak erősíted a kritikusokban az összeesküvés elméletet, miszerint "az apostolokra épülő Egyház állította össze" - ebből pedig már következik, hogy valamit szándékosan kihagytak...Gondolom ismered a népszerű összeesküvés elméletet de nem szeretnék ebbe belemenni.


Érthetetlen számomra, hogy miért hivatkozol arra, hogy teológus vagy. Jól ismerem manapság népszerű történeti-irodalomkritikai írásmagyarázatot, és az emellé társuló Katolikus hagyományt is - mindkettőt elvetem - tehát felesleges lenne belemenni ebbe a témába.


Minden jót!

2012. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
Istennek nincs kifogása ez ellen.szabad akaratot adott neked,dönthetsz úgy,hogy egy másik egyházhoz jársz.Nem fog pokolra küldeni:)
2012. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

10-es hozzászóló tökéletesen megragadta a lényeget. Nem lehet az alapján dönteni, hogy neked mi kényelmesebb. Egyébként mielőtt döntenél nem árt utánanézni néhány dolognak, hogy a protestánsok milyen eretnekségeket tanítanak. A 10-es válaszoló utolsó kérdését különösen ajánlom a figyelmedbe.


Utolsó hozzászólótól kérdezném: Nem találsz ellentmondást abban, hogy a katolikusok állították össze a Bibliát és hagytak ki belőle úgy részeket, hogy nekik jó legyen, és aközött, hogy mára rengeteg külön felekezet van (és egy külön egyház amelyik elszakadt ugye)? Mert elég "kontár" módon hamisítottak akkor, ha ezt nem tudták megakadályozni, ugyanis ezek a felekezetek (protestánsok főleg) mint a Bibliára hivatkoztak. Nem pont ez mond ellen az összeesküvés-elméletnek?

2012. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt látva Isten csak kedvesen elmosolyodik, miközben rázza a fejét. És ha protestánsról térsz át katolikusra, akkor is. :)
2012. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

10:23 hiszem.

Köszi mindenkinek, mindenki zöld pacsit kap :)

2012. febr. 5. 20:02
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát én csak most olvastam el rendesen...én üdvözlöm és jó néven veszem...de ha kényelemből teszed..hát..nem a pokolba vezető út a szélesebb????

Isten minek veszi??? Minek venné? Isten szeret Téged. Nme gyűjt számodra jópontokat és rosszpontokat..az ő gyermeke vagy..neki minden lépésed egy ő felé vezető lépés. Lehetőséget kínál, hogy megtaláld őt.

De nem hiszem, hogy pontozgatna.Vagy besértődne.

;P

2012. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
10:23-as vagyok. Azt írod, hiszed. Tudod, ezt csak a katolikus Egyházban hiszik, és vallják (meg még az ortodoxok). Ha áttérnél protestánsra, e hitedről le kell mondj.
2012. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!