Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik magyar nyelvű biblia...

Melyik magyar nyelvű biblia fordítás a legpontosabb?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 20:22
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"tagadjátok Jézus isteni természetét, és ez alapján átírják nektek. "


Milyen jó is lenne, ha tudnád miről beszélsz! Ugyanis NEM TAGADJUK Jézus isteni természetét, de a háromság szerinti hazugságokat igen. "Isteni természettel" bárki rendelkezhet, akinek ilyen képességet ad Jehova, de ez nem teszi a háromság-dogma szerinti jellemzőkben Jézust egy misztikus istenség részévé.


A Tanúk semmit sem vettek ki a Szentírásból, ami benne volt, a Bibliahamisítás nem a mi műfajunk, de azt kiválóan lehet bizonyítani, hogy hol és mikor tájt vettek ki, vagy tettek bele, sőt hamisították meg annak a szövegét.


"Mert aki tudatosan belenyúl az Isten Igéjébe, és még azt is mondja, hogy ő fordítja jól és mindenki más rosszul... "


Na látod, ebben is alaposan félre vagy vezetve! Szinte nincs olyan vers, tanítás a bibliában, mellyel egyedül lennénk, melyet mások ne tanítanának. A legtöbb kérdéses Bibliavers, melyet a Tanúk a teljes Biblia fényében fordítanak és ezzel felháborodást keltenek azon egyházakban, melyekben mereven ragaszkodnak a megkövesedett mítoszaikhoz, megjelenik más, elismert fordításokban is szerte a világban - nyilván nem minden ilyen kérdéses rész egy bizonyosban, hanem szépen elosztva, hol ebben, hol abban bukkan fel. Tehát nem igaz, hogy rajzunk kívül mindenki más téved, sokan vannak hasonló véleményen, ha egy-egy részletet nézünk.

Ha az összképet nézzük, akkor persze az látszik, hogy az Új Világ fordítás egyedülálló.

2012. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Tudom, miről beszélek, de elnézést kérek, ha nem fogalmaztam pontosan.

Én úgy értettem, hogy tagadjátok Jézus isteni természetét, ahogy az Szentháromságot tagadjátok.

Tisztában vagyok vele, hogy azt gondoljátok, Isten (az Atyára gondolok, ami számotokra ugye érthetetlen és értelmetlen) küldhet olyan embert a világba, akiben az ő üzenete van, és így értitek azt, hogy egylényegű vele.


Arról pedig, hogy különféle fordításokban elszórtan megvan minden, ami az Újvilág fordításban egyben van benne, felvet egy kérdést.


A Bibliát ugye, ebben nyilván egyet értünk, nem kiragadott versek alapján kell (csak) értelmezni, hanem összefüggéseiben.

Na most, vannak igeversek, amiket többféleképpen lehet értelmezni teológiailag. De ha egy gondolat feltűnik valahol a Bibliában, azt minden esetben több helyen is nyomon követhetjük, ha tehát csak abban a versben lelhető fel az a bizonyos értelem, amit adhatnánk neki, akkor valószínű, hogy nem aszerint kell értelmezni, mert idegen a Biblia összes többi részétől.


A különböző fordításokban ilyen módon persze, hogy találunk egy-egy verset ebben is abban is, ami titeket is alátámasztHAT és megegyezik a ti fordításotokkal.


Na most, ha ezeket összegyűjtjük egy helyre (Újvilág fordítás), akkor egy teljes képet kapunk, jól kivehető, érthető teológiával, üzenettel, ami az egész Bibliában fellelhető.

De ennek az az oka, hogy nem egy félreértelmezett vers van benne (mint a rendes fordításokban), hanem sok, amik még össze is függenek, azt a látszatot keltve, hogy a Biblia igenis ezt meg azt mondja.

Érted, mit akarok ezzel mondani, vagy ne is próbálkozzak?


Lényeg a lényeg, ha én bizonyítani akarok egy álláspontot a Bibliából, akkor azt megtehetem a Károliból, a protestáns újfordításból, a szent istván társulat fordításából, a Békés-Dallosból, a King Jamesből, az ESV-ből stb...

Míg ha te ezekből próbálsz magyarázni, vagy idehozod az összeset és kikeresgéled azokat a "bizonyos" igéket, egyiket ebből, másikat abból, vagy egy lehetőséged marad: az újvilág fordítás.

Pontosan ez történt.

2012. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Emberek én most nem olvasta végig az egészet csak láttam azt, hogy arról veszekedtek, hogy miért van benne az ÚV fordításban a Jehova név. Nem tudom kinek a kezében volt már régi Károli, de a mamámnak van egy kb 150 éves Károlija, ami tele van a Jehova névvel. Tehát úgy gondolom, hogy nem csak, Jehova tanúi használják ezt a nevet. Innen nem is őket kéne szídni:)
2013. febr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!