Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg csak 6000 éves a föld?

Tényleg csak 6000 éves a föld?

Figyelt kérdés
A bibblia szerint igen, akkor most égessem el a tankönyveimet, ami milliárd éves földről ír? Ha valóban 6000 éves hogyan fértek bele a dinoszauruszok?
2011. aug. 28. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem két kontinens ma is össze van kötve, vagy nem? :)))


Honnan veszed, hogy ez a sebesség állandó volt? A vízözönnel hihetetlen globális katasztrófa volt. Máskülönben ezt a kontinensvándorlást nem veszem be. Azzal, hogy apály van, a két kontinens közti távolság méterekkel nő meg. Ha távolodik, akkor Ázsia és Amerika közti szoros mikor roppan össze? Mi történik Európa-Afrika és Amerika közti óceánfenékkel? Ha összepasszintjuk a három kontinenst, csak akkor passzol nagyjából össze, ha Afrikát ~20%-al összezsugorítjuk, Közép-Amerikát eltöröljük. Nézd csak meg magad. Szerintem röhejes. A szomszédom háza is összepasszol az enyémmel, tehát valamikor együtt voltak?

Mekkora bizonyíték... Egy nagy nulla...

2012. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
34%

nyenyiblack!


Szerintem eleve a műholdak meghatározásaitól nem kell hasra vágódni. Nagyon sok minden befolyásolhatja: időjárási viszonyok, Napkitörés, a rengeteg elektronikai malőrökről már nem is beszélve. Szerintem a kontinensvándorlási sebesség meghatározása ráadásul a műholdak elterjedése előttről származik. Akkor vajon honnan szülték meg ezt az adatot? Ez éppen olyan, mint a földtani korszakok megalkotása ~150 évvel a fosszíliák kormeghatározása előttről.


De ilyen logikával, hogy milyen sebességgel távolodnak a kontinensek, hogyan lehet több millió éves a föld, ha a Hold távolodásának sebességét nézzük, akkor a Hold befogott kisbolygónak kell lennie, nem a Földből kivált Holdnak (ahogy ez is az aktuális nézet), de állítólag a Föld anyagából van (legalábbis a Földből kivált hipotézis tanításánál ez volt a nagy bizonyíték arra). Vagy hogyan lehet még mindig a bolygón édes víz, ha a víz elsózódási sebességét nézzük? Vagy hogyan lehet annyi idős a bolygónk, ha a gravitációs erő csökkenésének a sebességét nézzük? A dínóknak szét kellett volna talán égniük? Vagy a Föld forgási sebességének a csökkenését nézzük, akkor le kellett volna repülniük? Ezért mondom, hogy nevetséges a "bizonyítékod".


Ráadásul elég gyorsan öregszik a Föld. Az 1700-as évek végén 70.000 éves volt, az 1900-as évekre 2,5 milliárd éves, az 1980-as évekre 3,5 milliárd éves, míg mára 4,6 milliárd évessé öregedett. Ugyan gyorsuló tendenciát mutat, de a két végpontot nézve átlagban ez csaknam 20 millió éves öregedés évente. Ha visszavetítem 6000 évre lehet, hogy majdnem kijön a szisztéma nulla évre. :D

2012. júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 nyenyiblack ***** válasza:
36%

Szerintem meg nyugodtan vágódj hasra mivel a műholdakat igazán kevés dolog befolyásolhatja az időjárás semmikép mert lehet megfogsz lepődni de a műholdak az űrben keringenek és ott ugyebár nincs időjárás.A napkitörésekről meg annyit,hogy ha minden egyes napkitörés befolyásolna a műholdról kapott jeleket akkor sem tv,internet,rádió sőt telefon kapcsolat nem jöhetne létre állandó szakadozás nélkül,Csak az igazán nagy napkitörések okozhatnak veszélyt de azok kb jó ha 30 évente történnek meg(utoljára 1972-ben volt)Ráadásul nem csak pár db műholdról beszélünk hanem több mint 3 ezerről...elég durván nézne ki a dolog ha ez mind egyszerre döglene be.A kontinensek vándorlási sebbeségét tekintve valóban tévedtem ugyanis rosszul számoltam ki nem,hogy 60km-ert nem tett volna meg 6000 év alatt hanem 6km-ert sem.Abban igazad van,hogy műholdak előtt is voltak becslések de a műholdak ezeken az adatokon csak pontosítottak.Ha viszont úgy van ahogy állítod,hogy ezt a távot mindössze 6000 év alatt tették meg a kontinensek akkor minden évben több 100 métert kellet volna távolodniuk egymástól ami eleve lehetetlen mert akkor iszonyú rengések és óriás cunamik bombázták volna a földet ellehetetlenítve ezzel az életet ezen a bolygón!Ha már cunami beszéljünk kicsit az özönvízről ha jól tudom a keresztények azt állítják ettől haltak ki a dinoszauruszok...hát persze ez a téma mindig megmosolyogtat.Először is annyi víz nincs ezen a bolygón,hogy az összes földrészt elnyelje mindenestől...soha nem is volt.Nem beszélve arról,hogy vízmenyiség kb egymilliárd éve állandó hisz nem párologhat ki az űrbe a gravitációs vonzás miatt.akkor hová tűnt özönvíz?biztos elnyelte a föld azt a több km-er magas vízréteget.No de folytassuk tovább az eszme futtatást:Állítólag Nóé fogta és összeszedett minden állatból kettőt és bezsúfolta őket egy orbitális hatalmas nagy hajóba de akkor ezt nem értem.ezek szerint dinoszauruszoknak azt mondta: "bocs fiúk de ti már nem fértek be" vagy akkor ők nem is állatok voltak?Ráadásul rengeteg tengeri állat fosszíliájára bukkantak már amikhez ma még csak hasonlót sem látunk...ezek szerint az őshalak is megfulladtak az özönvízben?Vagy pl miért nem látunk egyetlen barlangrajzon sem dinoszauruszokat?Ja talán azért mert 65 millió éve pusztultak ki amikor még az ember sehol sem volt?

Nos én szívesen válaszolok a többi agyatlan feltevésedre is ha már szóba hoztad a logikát(bár ebből neked nem sok jutott)

1-Elöszőr is a hold nem lehet befogott mert ha felénk száguld egy 24000km-eres átmerőjű égitest több 1000km-es órakénti sebbeséggel akkor a föld gravitációja édeskevés ahhoz,hogy egy ekkora égitestet csak úgy megállítson és saját pályára állítson(ez egyszerű fizika)

2-A bolygón úgy lehet még mindig édesvíz,hogy a talaj a növényzet a mocsarak egyfolytában szűrik a vízet bár ezt nem is nagyon értem miért hoztad szóba hisz semmi köze a témához.Meg egyáltalán mi az a víz elsózódási sebbesége?(én ilyenről még nem halottam)ezek szerint tengerek ma sósabbak mint pár 1000éve voltak?

3-Hát igen ezt muszáj idéznem mert ezen felnyerítettem! "hogyan lehet annyi idős a bolygónk, ha a gravitációs erő csökkenésének a sebességét nézzük?"...Mivan??!!Miért talán csökken a gravitáció,és te napról-napra könnyebb leszel?...hátha fogyózol lehet,de ezen a bolygón a gravitáció egyre csak növekszik ez betudható annak a ténynek,hogy a föld tömege naponta több tonnával nő az űrpórnak és mikrómeteoritok köszönhetően.Különben is mi köze a föld korának a gravitációhoz?Vagy a dinóknak ezért miért kellett volna szétégniük???A másik meg ha a föld forgási sebbesége növekszik max akkor repülnének le a dinók nem ha csökken(Te biztos nem lógtál fizika óráról?)amúgy ennek sem tudom igazán mi köze a föld korához.Ezért mondom én is,hogy nevetséges vagy...de nem kicsit hanem nagyon!

4-Végűl is a tudomány már csak ilyen az is a korral fejlődik bár úgy látszik nem mindenki fejlődik vele.Én is példálózhatnék azzal,hogy régen azt hitték ,hogy föld lapos de jéé ma már gömbölyű,hála a tudománynak!

Amúgy az előző kommentem egyik legfontosabb kérdésére nem válaszoltál.Tehát felteszem újra a kérdést miért hiszed azt ennyi vallás közül,hogy a keresztény az igazi?Feltételezem ha a Maják értek volna el előbb olyan fejlettségi szintet mint az Európaiak akkor ők hódítottak volna meg minket és akkor meg abban hinnél,hogy bolygónk egy nagy, vízben lebegő óriási gyík hátán nyugszik, amely ha megmozdul, földrengést okoz vagy vmi hasonló baromságba illetve ha ők azt állították volna,hogy a föld 32469 éves akkor most azt szajkóznád.Tanulj meg önállóan gondolkodni és ne "szerintemez"inkább nézz utána a dolgoknak.Pár értelmes dokumentum film megnézése se ártana meg neked,leginkább régészet, csillagászat, geológia, fizika, történelem témákban érdeklődj mert van mit behoznod! :D

2012. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
2012. aug. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!