Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg csak 6000 éves a föld?

Tényleg csak 6000 éves a föld?

Figyelt kérdés
A bibblia szerint igen, akkor most égessem el a tankönyveimet, ami milliárd éves földről ír? Ha valóban 6000 éves hogyan fértek bele a dinoszauruszok?
2011. aug. 28. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
52%

Hát?

Csak arra gondolj, hogy Pál az elragadtatást úgy írja le, hogy:"Nagy hirtelen, egy szempillantásban" lesz, és

egyszerre feltámadnak azok, akik a Krisztusban hunytak el, és akik élnek, velük együtt a felhőkben a levegőbe ragadtatnak az Úr elé.

Ebben a pillanatban a Földön valahol éjszaka lesz és alszanak, valahol nappal a malomban őrölnek, valahol meg a mezőn lesznek.

2011. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
30%

És lett este és lett reggel első nap...második nap....harmadik nap...


Nem egy pontot teremtett az Úr, ahol lemegy a nap, hiszen a Föld forog, nem lehetett a teremtés mondjuk harmadik napjának vége, mivel ha valahol lemegy a nap, az máshol feljön. Éppígy a teremtéstörténet leírása már csak azért is egyedülálló a Bibliában, mert az egyetlen prófécia, mely a múltat mutatja meg, ahogy a próféta látta. Egy pontból.


"Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mikor érkezik meg a háznak ura, este-é vagy éjfélkor, vagy kakasszókor, vagy reggel"


Nem délben meg délután...


A zsidók 'ünneprendszere' szintén - gondolom tudod - Krisztus első (tavaszi ünnepek) illetve második (őszi ünnepek) eljövetelének 'kivetítései'.


A nagy engesztelési nap az ítélet napjának tükre.


Az egyetlen ünnep, melyet estétől estig kellett ünnepelni.

"Ünnepek ünnepe ez néktek, sanyargassátok meg azért magatokat. A hónap kilenczedikének estvéjén, egyik estvétől a másik estvéig ünnepeljétek a ti ünnepeteket."


Még egy elgondolkodtató idézet:

"És mikor felnyitotta a hetedik pecsétet, lőn nagy csendesség a mennyben, mintegy fél óráig."


A menny kiürűlt erre az időre, mert...


A problémám az elragadtatás-elmélettel csupán az, ahogyan sok gyülekezet tálalja. Az utolsó napon eltűnnek bizonyos emberek, akik meg itt maradnak, azok néznek bambán.

Például:

http://www.youtube.com/watch?v=zGdPltb3g9M


vagy másik:

http://www.youtube.com/watch?v=_Bew_G24M00



Mindent egybevetve, ahol a dög, holttest, az dög és holttest, oda gyűlnek a sasok, de a holttesthez semmi esetre sem gyűlnek sasok, így teljesen értelmetlen és erőltetett. Viszont saskeselyűk szoktak gyülekezni holttestek köré, hogy felegyék azokat.

Éppígy gyűlnek azok a hamis tanítások köré emberek, hogy egyék azokat, Krisztus testének, megváltásának evése helyett.


Üdv.

2011. szept. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
52%

"Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mikor érkezik meg a háznak ura, este-é vagy éjfélkor, vagy kakasszókor, vagy reggel"


Ez azt jelenti, hogy akkor fog megjönni az Úr, amikor nem annyira szoktak várni az emberek vendéget. Váratlanul jön, mint egy tolvaj:

Márk 13:36 "Hogy, ha hirtelen megérkezik, ne találjon titeket aludva."

Énekek éneke 5:2 "Én elaludtam, de lelkemben(szívemben) vigyázok vala(virrasztok),; [és íme] az én szerelmesemnek szava(hangja), aki zörget(kopog), [mondván]:; Nyisd meg nekem, én húgom(menyasszonyom), én mátkám(szeretett nő),; én galambom, én tökéletesem;(ártatlan;feddhetetlen;becsületes) mert az én fejem megrakodott(megtelt) harmattal,; az én hajam(hajfürtjeim) az éjszakának harmatjával(harmatcseppjeivel)!"

Zsolt 110:3 "A te néped készséggel siet a te sereggyűjtésed(hatalmad) napján, szentséges öltözetekben(díszben); hajnalpír méhéből(bensőjéből) leszen ifjaidnak harmatja."



A harmat áldást, boldogságot jelképez. A hajnalnak, vagy éjjelnek pedig több jelentése is lehet. Jelenthet megpróbáltatásokat, nyomorúságokat, szorongattatásokat és üldöztetéseket, amire azért van szükség, hogy meghalljuk a trombita hangját. :-)

Jób 36:15 "...a szorongattatással megnyitja fülüket."

Zsolt 89:16 "Boldog nép az, amely megérti(érzékeli;megismeri) a kürt szavát(trombita hangját); a te orcádnak világosságánál jár ez, oh Uram!"


Az éjjel jelentheti a sötétség erőinek, az okkultizmusnak, a hamis vallásoknak, Istentagadó elméleteknek, és mindenféle törvénytelenségnek és bűnnek a megsokasodását is.


Az alvás pedig az Úrtól való eltávolodást, és a hittől való elszakadást is jelenti. A Példabeszédek 31:18-ban a derék asszonynak,"éjjel sem alszik el az ő világa(lámpása)."

Jób 21:17 "Hányszor aluszik el a gonoszok szövétneke(lámpása), és jő rájuk az ő veszedelmük!"

Péld 23:21 "...rongyokba öltöztet az aluvás...

Luk 18:8 "Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-e hitet e földön?"



"Mindent egybevetve, ahol a dög, holttest, az dög és holttest, oda gyűlnek a sasok, de a holttesthez semmi esetre sem gyűlnek sasok, így teljesen értelmetlen és erőltetett. Viszont saskeselyűk szoktak gyülekezni holttestek köré, hogy felegyék azokat."


Mi a különbség a holttest és a dög között? A holttest friss hulla, míg a dög oszló tetem. Jézus teste nem oszlott el.


Apcs 2:31 "...sem az ő teste rothadást nem látott."

Ján 6:56 "Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az énbennem lakozik és én is abban."

1Kor 5:7 "...mert hiszen a mi húsvéti bárányunk, a Krisztus, megáldoztatott(levágatott) értünk."

"Ján 6:57 "...aki engem eszik, él én általam."


Dögöt valóban csak egy-két sasfaj eszik, de friss tetemet mindegyik. Vagy a sasok csak addig eszik az áldozatukat amíg mozog, és a holttestet már nem kívánják? :-)

Nekünk azonosulnunk kell Jézus halálával is.

Róm 5:10 "...megbékéltünk Istennel az ő Fiának halála által..."

Isten is mint sas azonosul velünk akkor, ha a testi cselekedeteink meg vannak öldökölve, megszentelődünk, és várjuk az Urat.


Mindkét értelmezés jó, de az eredeti szöveg sasokat említ. Ez van.

Istennek is mintegy a sas jelképeként, az kedves ha a testünk vágyait megöldököljük.


Róm 8:8 Akik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

Kol 3:5 "Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat..."

"Márk 9:49 Mert...minden áldozat sóval sózatik meg."

Róm 12:1 "...szánjátok oda a ti testeiteket élő(éltető), szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket."



"A menny kiürűlt erre az időre, mert..."


Azt nem tudom miért lesz csend félórára a mennyben, szerintem elég nehézkes a földi dolgokat is kikutatni, nem ám hogy a mennyeieket.:-)

2011. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim válasza:

4,5milliárd az értelmeseknek

és 6000 a hívőknek!

2011. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim válasza:
ha túl hülye vagy h megértsd a tudományt próbáld ki a vallást!
2011. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:

Ha meg ahhoz vagy túl hülye, hogy egy vallásos szöveget értelmezni tudj, akkor mégiscsak marad neked a tudomány....

Bocs kedves előző, de a válaszod alapján te sem vagy iq bajnok...

2011. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim válasza:
nem akartam igazán beleszólni csak épp most olvastam ezt a beszólást és ki akartam írni valahova!
2011. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim válasza:

sztem pedig akkor is igazad van, mivel a tudománnyal szemben a vallás

könnyen érthető, egyszerű választ ad az élet kérdéseire!

2011. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim válasza:

Abban higgy amiben jólesik. Ez a mai világ már a feje tetejére áll lassan, tiszta őrület van a világban, a világpiacokon, a létbizonytalanság egyre nagyobb.


A Te világodat Te éled, Minden amiben hiszel a Te döntésed!


( marginális kérdés az h az egyes emberek mit hisznek el, mi hány éves. a nagy világot nem ők határozzák meg, hanem Te Belül!! Legbelül amit hiszel magadról, és a világról )

2011. nov. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 nyenyiblack ***** válasza:
0%

Szerintem egyértelmű bizonyíték arra,hogy a föld miért nem lehet 6000 éves(csodálkozom,hogy ezt eddig senki nem hozta fel)A kontinensek mozgási sebsebégét ma már centiméteres pontossággal mérni lehet hála a GPS műholdaknak.Ennek köszönhetően tudjuk,hogy a leggyorsabban mozgó földrész sem tesz meg évente 10Cm-ert.Afrika és Amerika között elterülő Atlanti óceán szélessége kb 4000km-er és mivel ez a két földrész vmikor a múltban tagadhatattlanúl egy volt csak szép lassan eltávolodtak egymástól máris kiszámolhatjuk egy kis matek segítségével,hogy ez mennyi időbe is telt.Ha a föld 6000 éves lenne akkor a két kontinens közötti táv még a 60km-ert sem érné el!

Ráadásul miért hiszitek azt,hogy amit a biblia ír az szóról-szóra igaz vagy egyáltalán miért pont keresztény vallásnak hisztek...több mint 500 vallás létezik pont annyi ahány egymástól elszigetelt népcsoport létezett annak idején...hisz minden népcsoport a maga módján akarta megmagyarázni azt amit akkor még nem is sejtettek,mint pl azt,hogy,hogy kerültünk ide!Mivel mára a keresztény vallás a legelterjedtebb az csak annak köszönhető,hogy technikai szempontból Európa volt a legfejeltebb tehát ők tudtak elsők között olyan Hajókat építeni amik átszelik az óceánokat.Innentől kezdve sikeresen hódították meg az ismeretlen földrészeket ahol módszeresen (mint pl észak és dél Amerika)saját hitükre formálták a szerencsétlen őslakósokat!

Én komolyan mondom el sem tudom képzelni,hogy a 21 század derekán,hogy hihetnek még az emberek az Istenmesében.Az más tészta,hogy 500 éve még be lehetett adni ezt az egyszerű tudatlan jobbágyoknak.De ma már minden témáról hatalmas mennyiségű szakirodalom áll rendelkezésre...inkább azokat kéne olvasgatni a mesekönyvek helyett!!!

2012. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!