Tényleg csak 6000 éves a föld?
A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 15:43
Rosszul tudod. Nem gyanús, hogy a földi élet azért fejlődött ki - a mai elméletek szerint - mert a Hold egyfajta pajzsként szolgált és ide sokkal kevesebb meteor talált? Fogd már fel, hogy az elméleted baromság!
"Megkövült fák futnak keresztül geológiai rétegeken. Ez mutatja, hogy a rétegek nem évmilliók alatt rakódtak le, hiszen akkor elbomlottak volna a fák."
Ez az állítás komoly nehézséget okozott nekem, mivel, ezeknek a fosszíliáknak az általánosan használt neve (polisztrata/polisztratikus fosszíliák) nem geológiai szakkifejezés. Ilyen címen kizárólag kreacionista oldalon találhatók meg. Kicsit több időt szánva a dologra, azért sikerült találnom forrásokat. Ezek viszont sosem beszélnek olyasmiről, hogy például a fák alja és teteje egymástól időben távol eső rétegekben volnának. Igazság szerint ez meglepő (vagy még inkább nem meglepő) módon a kreacionisták vélelmeihez hasonló módon alakultak ki. Vulkáni hamu által betemetve, part menti áradások, homokvihar által betemetve és hasonlók. Tehát ilyen fosszíliák több módon is képződhetnek (és képződtek), nem csak vízzel elöntés esetén. Így ez inkább egy globális katasztrófa cáfolatára jó bizonyíték, mint megerősítésére.
Sőt, még a szénképződés sem feltétlenül szokatlan az ilyen rétegekben, ha megvannak a szükséges katalizátorok.
"A C14 jelenlegi tudásunk szerint 60000 éven belül annyira elbomlik, hogy nem mutatható ki. Mégis kimutatható a kőszénben, és a dínók megkövült csontjaiban is. Tehát vagy a kormeghatározási módszer rossz, vagy a fent említett dolgok nem millió évesek."
A szenes probléma tényleg érdekes, de az állítás csak a levegőben lóg, mivel a forrás nem mondta, hogy honnan származik a minta, sőt, a forrás forrásául megjelölt cikk is azt írja, hogy a minta ismeretlen eredetű:
Így a bizonyítóereje is legalább olyan bizonytalan, mint az eredete.
A dinoszauruszcsont-C14 kapcsolatról nem találtam semmit a forrásodban, bár lehet, hogy csak átsiklottam felette.
"A C14 keletkezési, és elbomlási sebességében különbség van. Egy idő után az egységnyi idő alatt keletkező, és elbomló mennyiség egyensúlyba kerül. Ez az egyensúly még nem következett be, ami megint csak azt mutatja, hogy az élővilág fiatal."
Ezt sosem tudtam, hogy honnan jön. Ki jegyezte fel? Ki végezte az erre vonatkozó kutatást? Hol publikálta? Honnan tudják, hogy nem áll fenn az egyensúly?
Mert például erre vonatkozó korrekciós tényezőkről sem hallottam még soha. Erre, vagy ennek mértékére vonatkozó adatot sem láttam soha sehol, csak a kijelentést, hogy márpedig még 30 ezer év kell, hogy egyensúlyban legyen. Erre a forrásodban sem találtam rá.
A forrásodban megjelölt forrásod kifogása pedig vagy nonszensz vagy létezik hozzá korrekciós tényező.
"A radioaktív urán, miközben stabil ólommá bomlik, héliumot szabadít fel, ami nem köthető meg, mert nemesgáz, tehát megmarad a légkörben. A jelenlévő héliummennyiség alapján ez a folyamat szűk 10000 éve tart."
Való igaz, nem köthető meg, viszont a tömege és sűrűsége nagyon kicsi, így ahogy keletkezik, úgy szép lassan el is illan a légkörből, szóval nem meglepő, ha a mennyisége állandó:
"Ha a Hold felszíne évmilliárdok óta nyugiban van, erózió nélkül, akkor több méter vastag kozmikus pornak kéne rajta lenni (a saját számításom a rendelkezésre álló tények alapján 3.2 métert eredményezett). Mivel ez a porréteg csak néhány centi vastag, ez mutatja, hogy Holdunk fiatal."
Örülök, hogy asztrofizikusok is járnak az oldalra.
Hol publikáltad a számításaidat?
Milyen paramétereket vettél figyelembe?
Milyen paramétereket hanyagoltál el?
A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 16:09
Teljesen egyetértek. Ha nem írtad volna le, akkor ugyanezt írnám ide. :)
Úgyhogy kérdező, nyugodj meg, akkor sem kell elégetned a könyveid, ha hiszel a Bibliában. Ismerd meg azt az elméletet is, amit a tankönyvben írnak, meg a Bibliát is. Jól teszed, ha a Bibliában inkább azokra a kérdésekre keresed a választ, amilyen céllal megírták, mert ez a cél nem az volt, hogy pontos, tudományos igényű választ adjanak belőle az Univerzum vagy akár a Föld keletkezésére. Ez nem azt jelenti, hogy ami benne van, nem igaz, hanem azt, hogy jelenleg nem lehetünk 100%-ig biztosak benne, hogy egyes részeit hogyan kell értelmezni.
Viszont arra a célra, amire való, kiválóan alkalmas, mégpedig hogy Isten felé mutató iránytűként szolgáljon. :)
(Tp.)
Kedves előző! (17:40)
Először is köszönöm szépen a sokak számára példamutató vitakultúrát.
Két dologra jeleznék vissza. Amit a C14 egyensúlyáról írtam, azt Hovind egyik videójában hallottam. Igaz, ő most börtönben van, de az oldala, a drdino.com üzemel. Mivel ez számomra nem igazán kulcsfontosságú infó, ezért nem írtam fel a forrását ennek, illetve nem kértem az illetékesektől. Amennyiben van ilyen, biztos vagyok benne, hogy kérésre kiadják.
A Holdi porréteg számítását illetően azokat az adatokat használtam fel, amelyek rendelkezésünkre állnak. Nem mondom, hogy biztosan pontos, mivel régen koptattam az iskolapadot, a szükséges képleteket is a netről loptam. Tehát vettem a tömegmennyiséget, amennyivel a Föld tömege nő naponta a kozmikus pornak köszönhetően, a Föld, és a Hold felszínét arányosítottam, és alkalmaztam a napi bejövő pormennyiségre a Holdat illetően, ezt kivetítettem 3 milliárd évre így kaptam egy mennyiséget tömegben. Ezután vettem a Hold átlagsűrűségét, így megtudtam, hogy a kapott mennyiség mekkora térfogatnak felel meg. Ezt szétterítettem a felszínen, és így jött ki durván 3,2 méter. Tudom jól, hogy teljesen laikus módon számoltam, mert sok mindent nem tudok, nem vagyok szakember. Annak alapján, amit tudok, ez látszik előttem. Ha van olyan infó, amit nem tudok, köszönettel fogadom! :)
Tehát a felszínnel számoltál, és az fel sem tűnt, hogy a Hold tömege a nyolcad része a Földének, ergo a gravitációs tere is ennyivel kisebb? Plusz, ha csak egy milliméterrel nő az átmérő, számolj utána mennyivel nő a felület. És ez még csak úgy az első ránézésre...
Laikus módon? Egy harmadikos diák is látja, hogy ez így szar.
Arról nem is beszélve, hogy elvégeztél egy kis általános iskolai mateket, anélkül, hogy értenél a témához, aztán jöttél bejelenteni a nagy kozmológiai felfedezésedet, mint TÉNYT.
FACEPALM.
"Mivel ez számomra nem igazán kulcsfontosságú infó, ezért nem írtam fel a forrását ennek, illetve nem kértem az illetékesektől."
Pedig ez a lényeg. Minden leletnél rögzíteni kell millió és egy dolgot. Hol találták, milyen kőzetrétegben, ki végezte a feltárást, srb.
"Tehát vettem a tömegmennyiséget, amennyivel a Föld tömege nő naponta a kozmikus pornak köszönhetően, a Föld, és a Hold felszínét arányosítottam, és alkalmaztam a napi bejövő pormennyiségre a Holdat illetően, ezt kivetítettem 3 milliárd évre így kaptam egy mennyiséget tömegben. Ezután vettem a Hold átlagsűrűségét, így megtudtam, hogy a kapott mennyiség mekkora térfogatnak felel meg. Ezt szétterítettem a felszínen, és így jött ki durván 3,2 méter."
Ez így kicsit zavaros. Tehát a Föld és Hold felszínének arányában csökkentetted a Földre érkező por mennyiségét, hogy megkapd a Holdra érkezőét?
Nem vetted figyelembe, hogy a Hold gravitációja egyhatoda a Földének?
Nem vetted figyelembe, hogy a Holdnak nincs légköre, ami fékezze az elhaladó meteorokat illetve befogja port és így biztosítsa a por Holdra érkezését és megmaradását?
Nem vetted figyelembe, hogy a Holdnak nincs mágneses mezeje, így védtelen a napszéllel szemben, ami szintén nehezíti a por Holdra jutását?
Ezt még közelítőszámításnak sem nevezném.
Bocsánat, hogy minden hozzászólást nem olvastam el, de volt valaki, aki kérdezte, hogy hol van, hogy hat nap alatt teremtett mindent, hiszen a kezdetben és az első nap között akármennyi idő is eltelhetett.
2Móz 20,11 "Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. "
2Móz 31,17 "Legyen közöttem és az Izráel fiai között örök jel ez; mert hat napon teremtette az Úr a mennyet és a földet, hetednapon pedig megszünt és megnyugodott. "
üdv: én lászló
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!