Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mik a korlátaim?

Keresztényként mik a korlátaim?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta járok gyülekezetbe, a szüleim komoly hívők, a tesóim ugyancsak. Én is elfogadom ezt az egész dolgot, hiszek Istenben és vele együtt akarom leélni az egész életemet. Most azonban úgy érzem, nem vagyok tisztában az Úr által kapott korlátokkal. 17 évesen megengedhetem magamnak, hogy szombatonként elmenjek a világi barátaimmal szórakozni? (beülni a helyi pub-ba, egy pohár sör mellett)

Igeversekkel alátámasztott hozzászólásoknak különösen örülnék :)


2011. júl. 4. 19:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
16%

Azért ne Istennel akard leélni az életedet, mert az kissé fura lenne.

Amivel nem ártasz senkinek, azt nem tilos. pl módjával sört inni.

2011. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
20%

Higyjél benne elég sokáig.

fölösleges de tedd azt :)

2011. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező=) Én is hiszek Istenben, mélyen vallásos vagyok, hozzád hasonlóan, de szerintem nem éppen jó helyre jöttél kérdezni... Itt aligha lesznek vallásos emberek, várhatóan olyan kommenteket kapsz majd, amelyek bántóak lesznek. De bulizni nyugodtan mehetsz, én is járok :P (16/L) de szerintem ezt privát emailban könnyebb lenne megdumcsizni =) Majd írook :))
2011. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
77%

Igeverset nem tudok, csak azt, hogy a szomszédunkban lakó lelkész rendszeres vendég a kertipartijainkon, mindig hoz egy kanna saját készítésű bort, holott nem vagyunk megkeresztelve, csak épp ott lakunk... ebből kiindulva azt hiszem, egyáltalán nem gond a sörözés sem :)

De ha bizonytalan vagy, beszélj a szüleiddel vagy a lelkipásztorotokkal a dologról.

2011. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az a fontos,hogy higyj benne bízz benne,és imádkozz,és köszönd meg,ha valami sikerül,valami öröm ér,ez a lényeg,sztem nyugodtan sörözhetsz,én is szoktam bulizni,és én is hívő vagyok :)

(meg dizlexiás,és dizgráfiás,ha estleg sok a hibám)

2011. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
24%
Komplett igeverset nem találsz a bibliában ami arról szól hogy nem ihacc sört... Am szerintem beülhecc a pub ba és beszélgethettek egy pohár sör mellett de csak módjával (én is hívő vagyok, szüleim és tesóm szintén mégis szoktam inni alkoholt) de csak mértékkel!!!
2011. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
68%

Én is keresztény, katolikus vagyok.

Igen, elmehetsz a barátaiddal sörözni, ha mértéktartó vagy, és ha más feladataidat becsülettel, keresztényhez méltón elvégzed.

(azon meg jót mosolyogtam, hogy "világi" barátaid vannak :)Te is világi személy vagy, ha nem szenteltek pappá, nem vagy nem zárdában élsz)

2011. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Semmiben sem voltam még annyira biztos, mint hogy szükségem van Jézusra! És imádkozni fogok érted is, kedves első válaszadó :)

Második! Isten ugyebár tudja, hogy mi zajlik le bennem, de akkor ugye azt is tudja, hogy én ezzel nem akarok elfordulni tőle, vagy hogy nem akarok csak vasárnapi-keresztény lenni?!

2011. júl. 4. 19:42
 9/37 anonim válasza:

Milyen korlátokra gondolsz?

Éld az életed, Istennel, ha véletlenül megszeged (kisebb dolgokban [pl.: hazudsz, véletlenül káromkodsz]) akkor menj el gyónni. És igyekezz, hogy ne nagy hibákat köves el! Higgyél Istenbe, de ne úgy élj mint egy kolostorba. Éld a saját életed, légy a barátaiddal, DE csak józanul és mértékkel, ha úgy gondolod, hogy velük nem érzed jól magad menj haza és imádkozz! Remélem segítettem

2011. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Megj. az egyik rokonom lelkipásztor és a nagypapival szoktat bort készíteni.
2011. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!