Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyülisek emlékeznek a...

Ozmium42 kérdése:

A hitgyülisek emlékeznek a saját rohamaikra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 11:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, de nem értem, hogy mire gondolsz. Minek az oka? Hogy a nyelveken szólás az oka, hogy részegnek gondolták őket?


Isten kitölti a Szent Lelkét az emberekre, de az nem jár olyan jelenségekkel, hogy az ember hanyatt vágja magát és gurul jobbra-balra, tényleg mintha nem lenne magánál. Ezt láttam a hitgyüliseknél. Azt már csak hallottam, hogy röfögtek is, meg hasonlók. Ilyenekre nincs példa a Bibliában se. Ha betölti az embert a Szent Lélek, annak nem hiszem, hogy különleges külső jele lenne. Max. az arcán látszik az illetőnek, ahogy Te is láttad, vagy letérdel, leborul az Úr elé, esetleg sír. A nyelveken szólás pedig a Szent Léleknek az egyik ajándéka a sok közül.


Szóval a Biblia sem említ ilyen esetet meg én sem gondolom, hogy ez a fajta viselkedés Istentől lenne. Ahogy írtam előbb is: emberek vagyunk és embérként viselkedünk. Isten teremtett minket embernek, akkor miért tenne olyat Velünk, hogy amikor betölt minket, állat vagy részeg módján viselkedjünk?

2011. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%
Van hogy töbször is elkell olvasni egy Igét egyeseknek, mire eljut a tudatukig. "Ha extázisba kerülünk, Istenért van." Nem Isten kerül extázisba az emberért, hanem az ember az Istenért. Vagy pedig a tisztátalan szellem szaggatja meg az embert. Persze lehet hogy ahova te jársz ott még nem fordult elő ilyesmi, vagy ha elő is fordulna akkor azt a hívőt kiközösítenétek. De Isten országa nem csak sírás, meg leborulás, hanem öröm, békesség, és valóság, mert ha valikiből nagy hangon kimennek a tisztátalan szellemek, ahhoz kétségtelenül elérkezett Isten országa.
2011. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam a Bibliában, a révületbe esésről van benne szó:

[link]

(Sámuel I 19.18)

2011. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!