Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik a 80-as évekre még...

Akik a 80-as évekre még emlékeznek! Válaszoltok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

házihoz kell és nem sok 40-50 éves embert ismerek.

1. Milyen hobbik és sportok voltak kedveltek a 80-as években? Melyeket űzték a gyerekek leginkább és melyikeket a felnőttek?

2. Mennyi szabadidejük volt a gyerekeknek és a felnőtteknek? (mai időkhöz képest)

3. Mennyit kellett tanulniuk a gyerekeknek és mennyit a felnőtteknek?

4. Mennyire volt elterjedt a zenélés és a nyelvtanulás? Mely hangszerek/nyelvek voltak a legkedveltebbek?

5. Mi az amit sajnálsz, hogy megváltozott azóta és minek a változása tetszik?

6. Szerinted melyik kor (80-as évek vagy 2000-2011) alkalmasabb felnőttek illetve gyerekek számára? Miért?


2011. okt. 1. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Èn 80-as években még gyerek voltam, de sokmindenre emlékszem.


1. akkor még a sport nagyon fontos volt, pl én kimodnottan sport általánosikolába jártam, külön válogatták az ovibol ide a gyerekeket, mi mindig is kiiváltságos osztály voltunk.

2. nem volt vasárnap munka. én arra emlékszem, hogy szüleim gyárban és boltban dolgoztak, és hétvége mindig szabad volt, habár mivel volt kertünk így ott tevékenykedtek nagyrészt, de sokszor mentünk föleg vasárnap kirándulni.

3.szerintem a tanulás ugyan az volt

4.mi családunkban nem volt nagy zene hallgatás, de volt olyan ahol igen. az iskolánkban leginkább zongora oktatás volt, de inkább a sportokat nyomták, de gondolom egy zenei általánosban meg a zenét. nyelvtanulás inkább csak orosz volt, de nagyobb gimnáziumokban lehetett németet is tanulni.

5. én sajnálom, hogy vasárnap munkanap. mióta külfldön élek és itt vasárnap nincs munka, azt gondolom sokkal jobb volt az embereknek hogy vasárnap nem kellett dolgozni, és több szabadidöt voltak kénytelenek a családdal tölteni.

6. szerintem a jelen sokkal jobb. én bejártam már a világot sokkal több lehetöség áll mindenki elött, de szerintem szüleim soha nem beszéltek negatívan a fiatal korukról, de ök is szeretik a mai technikát használni, és utazni a világban. mi szeretünk a korral haladni még ha a megélhetés most nehezebb is Magyarországon.

2011. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél:)
2011. okt. 1. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

1. Én is sport iskolába jártam. Foci, atlétika.

2. Én arra emlékszem hogy gyerekként sok szabadidőm volt :) Anyám is otthon volt nem dolgozott mert apám fizetése elég volt. De ő is 8órába melózott.

3. Hát én a napközibe tanultam kb 4 óra. otthon semmit nem kellet tanuljak mert kb délbe vége volt a sulinak délután 4ig napközibe voltunk ott meg mindent meg tanultunk.

4. Ha jól emlékszem csak bálba mentek a szülök. mi meg a suliba ha volt pl farsang utánna mindig volt valami. Nyelv orosz német angol

5. Gazdaság változása. pénz értéken csökkenése, és szerintem akkor teljesen más volt minden akkor valahogy jobb volt. Hogy mi tetszik? hát szerintem minden rossz irányba változott mármint gazdaságilag. Egyedül a rendszer váltás volt jó.

6. Mindenképp a 80as évek

2011. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!