Ez hogyan működik a Biblia szerint (alul folyt. )?
ha jól tudom akkor a keresztény tanok szerint az ember halálakor öntudatlan állapotba kerül. ha jól tudom a Bibliában van egy történet, amikor az egyik embert Jézus Krisztus feltámasztja, és az az ember beszámol arról, hogy halála után bizony még élt, és találkozott Krisztussal.
a kérdés tehát, hogy akkor most az emberi értelem tovább él mégiscsak halál után, vagyis a tapasztalat folytatólagos, vagy sem?
Rosszul tudod.
És rosszul tudod.
Olvasd el Lukács evangéliumában a 16.résznek a 19-31 verseit.
köszi a válaszokat és a felvilágosítást.
lenne még egy kérdésem akkor.
hogy most az a bizonyos megítélés az nem kollektív? vagy automatikusan eldől a halál pillanatában ki kerül mennybe vagy éppen pokolba? vagy ez amit a Lukács evang. 16. részében olvasok csak átmeneti állapot? mert nekem nem tűnt úgy a szövegből, hogy ez lenne az a bizonyos Menny Lázár esetében, s Pokol a gazdag úr esetében, inkább tűnik csak valamiféle visszahatásnak az előtte leélt élet mintájára.
Mindenki a saját döntése alapján kerül a Mennybe vagy a pokolba.
Jézus eljött a világba, magára vette a bűneinket, meghalt a bűneink miatti büntetésként, de harmadnapra feltámadt, legyőzte a halált. Ha Te most ezt elhiszed, behívod Jézust a szívedbe, életedbe, akkor most eldöl a dolog, hogy Te a Mennybe kerülsz. Halálod után nem mész ítéletre, mert a te tetteidet Isten már megítélte, ki is szabta a büntetést értük és az ítéletet már végre is hajtották Jézuson, a kereszten.
Szia!
Igen, jól tudod, a Szentírás egyértelműen erről beszél. A már említett gazdag és Lázár története csak egy példabeszéd. A fejezet két példázatot és Jézusnak több beszédét is tartalmazza a pénz helyes és helytelen felhasználásáról. Ha gondosan átolvassuk Lukács 16. fejezetét, akkor láthatjuk, hogy kortársai között Jézus olyan emberekkel vetekedett, akik messzemenőleg anyagi javaikba vetették reménységüket. Hogy materialista gondolkozásmódjukból felrázza őket, két példázatot mondott el nekik, és mindkettő ezzel a mondatkával kezdődik: “Volt egy gazdag ember”, Luk. 16,1. 19.) Hallgatóinak, a gazdag farizeusoknak a reakciója azt is megmutatja, hogy Jézus első elbeszélését példázatként értették, aminek nem volt egyéb tartalma és célja, minthogy az ő pénzszeretetüket hibáztassa. Lukács így tudósít: “Hallották pedig mindezeket a farizeusok is, akik pénzszeretők voltak, és csúfolták őt.” (Luk, 16,14-15.).
A teljes összhangból világosan kitűnik, hogy mit akart nekik Jézus mondani. Egyrészt a földi áldások - legjobb esetben is - rövid ideig tartók és bizonytalanok. Másrészt a gazdagok nem csak azért felelősek, amit vagyonukkal tesznek, hanem azért is, amit az ő javaikkal nem tesznek. harmadrészt pedig a jelenlegi élet nyújtja az egyetlen lehetőséget a jövőhöz való előkészületre. Önző embertelenség és a gazdagság helytelen felhasználása alkalmatlanná tesz az Isten országára. A Szentírás világos tanításai elegendők számunkra az örök üdvösség ismeretére való eljutáshoz.
Ezek szerint hibás lenne Jézusnak e példázatából azt a következtetést levonni, amit az elbeszélő az ő hallgatóságának egyáltalán közelébe sem hozott. A példázat, az egy olyan elbeszélés, ami egy bizonyos tanításnak keretet alkot, hogy az nyomatékosabb és könnyebben érthető legyen. És ha Jézus egy példázatot elmondott, legtöbbször saját maga érthetővé is tette, amit azzal mondani szándékozott, - mint például a gazdag ember és a szegény Lázár példázatánál is. Sok bibliamagyarázó elfelejtette ezt, és a lefektetett példázatnak a súlypontját figyelmen kívül hagyta, és ehelyett arra használta fel a példázatot, hogy vele egy tantételt állítson fel a jó és a gonosz emberek sorsa felől, amikor meghalnak. A gazdag ember és a szegény Lázár példázata nem a halottak állapota körül forog, hanem sokkal inkább azt mutatja meg, hogy ez az élet az egyedüli lehetőség az örökéletre való felkészüléshez.
Üdv. Péter
Kedves Péter, Te most nem válaszoltad meg a kérdést a megítélésről és a pokolba vagy mennybe kerülésről. Sőt szerintem csak összezavartad a Kérdezőt ezzel.
Itt tényleg arról van szó, hogy a gazdagok nehezebben térnek meg az Úrhoz, mert a saját vagyonukban bíznak. De a pokol leírása és az, hogy mi vár ott az emberre nem csak példázat. Jézus itt elmondja, hogy milyen a pokol és hogy onnan nincs visszaút. És a gazdag nem azért jutott oda, mert gazdag volt, hanem mert a gazdagságában bízott nem az Úrban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!