A katolikus egyház hiszi a Bibliában leírt dolgokat, pl. özönvíz, (stb. )?
„Konzervatív theológusok is félszázad óta elismerik, hogy a kövületek nem vízözöni maradványok és hogy a vízözön földrajzi általánossága a Szentírásból eléggé nem bizonyítható.” (Bosizio: Die Geologie und die Sündflut. 1877.)
A Biblikus teológiai szótár (Xavier León-Dufour et al. 1974., Róma) a „Vízözön” címszó alatt:
„Különböző időkből származó sumér-babiloni legendák megőrizték és felnagyították egy messze múltbeli katasztrofális áradás emlékét. Az egyistenhit világánál a bibliai hagyomány megrostálta ennek a népies örökségnek az anyagát, és valláserkölcsi mondanivalóval ruházta fel.”
A Biblikus teológiai szótár (a fentinek a magyar változata) VÍZÖZÖN címszó alatt:
„Amit eddig a féltékeny istenek szeszélyének tulajdonítottak, az most az egyetlen Isten igazságos műve gyanánt jelenik meg;” (Szent István társulat, 1986. 1449. oldal.)
„és a régi világnak sem kegyelmezett, hanem csak Noét, az igazság hírnökét mentette meg nyolcadmagával, amikor az istentelen világra rázúdította a vízözönt... Így pusztult el vízözönnel az akkori világ is.” (2Pét 2:5; 3:6) – írja az a Péter apostol, akit állítólag olyan nagyon követnek a katolikus pápák. Ugyanakkor a katolikus pápák lexikonja szerint:
„Ezenkívül olyan vízözön, mint amilyet a (Teremtés) 7,19 kk. bemutat, földtanilag nemcsak hogy nem mutatható ki, hanem nem is valószínű.” (Haag katolikus lexikon, őstörténet címszó alatt.)
”Minden bizonnyal a folklórból v. a mitológiából ered a boldogság honának Éden elnevezése is; vö. Iz 51,3, ahol az Éden (az Úr kertjével egyetemben) a pusztaság ellentéteként szerepel. Amikor a szerző a ~ot az Édenbe helyezi (Ter 2,8), ezzel az Édent földrajzi fogalommá emeli. – ” (Haag katolikus lexikon, Paradicsom címszó alatt.)
„Az egyes személyek életkora szintén stílusbeli sajátosság, nem történelmi adat. A vízözön előtti ősök életkora hosszabb, mint a későbbieké.” (Katolikus fordítás lábjegyzete az 1Mózes 5:1-32-ig.)
„Nyilvánvaló, hogy a Bibliában sok kijelentés nem igaz, ha azokat a tudomány és a történelem mai ismeretében nézzük.” (New Catholic Encyclopedia, 1967, 2. kötet, 384.old.)
„a katolikus iskolák betekintést engednek az egyház küldetésének mai valóságába, amely mindig Krisztus-központú... A katolikus filozófia – amely egy optimista metafizika – jelentősen gazdagíthatja a mai fiatalokat és társadalmakat – olvassuk a katolikus iskolák nemzetközi kongresszusának záróközleményében.” (A katolikus oktatás része a társadalmi tudásnak"; Vatikáni Rádió, 2008. 12. 03.)
„Mit képvisel egy olyan egyház, amelynek A keresztény hit alap igazságai alcímmel megjelent (1990-ben!!), a katekizmus anyagát bemutató Dogmatika tankönyvében ilyen tanítások szerepelnek: „Természettudományos világkép:... Ezt nevezzük »Nagy bumm«-nak.” ...és tovább e szörnyűség: „A leszármazás-elmélet az állatok hosszú sorát jelöli meg, mint az ember őseit.” Elvárja-e ezek után ez a könyv, ez a katolikus hittankönyv, a mai egyház, hogy komolyan vegyék? Ha a Biblia tanításának a felét maga az egyház zúzza szét, dönti a sárba, milyen jogon várja el, hogy a másik részét valaki is elhiggye?...
- Ezek után hogy merik azt híresztelni magukról, hogy a katolikus vallás az egyedül igaz krisztusi vallás, és mindenki más csak tévelyeg? Nem pont ők járnak elől a tévelygésben?
És azt hiszem, hogy eljött végre annak az ideje, hogy mindazok, akik elfogadják az Isten által vezényelt evolúciót, és magukat mégis kereszténynek tartják, átgondolják ezen véleményüket, és őszintén szembenéznek nézeteik összevisszaságával és ellentmondásaival, valamint ezeknek az egész világra kiható következményeivel.
„Ne ítéljetek, hogy titeket se ítéljenek meg!” – int Jézus. Nem is ítélek meg ezzel senkit, csak azt gondolom, hogy egy olyan katolikus Egyház, amelyik maga sem tudja, hogy mit hisz, amely önmagával kerül állandó ellentmondásba, senki, még önmaga számára sem lehet lelki vezető..." (Teremtés vagy evolúció?; B. Élthes Eszter; Részletek az 1995-ben megjelent, Óda a szellemhez, avagy az emberiség védelmében című könyvből.)
Nem volt türelmem végigolvasni, bocsi. Én nem okoskodások és teológiák alapján hiszek, hanem meggyőződésből, és tapasztalatból. Egyébként Kent Hovind előadás sorozata megfelelő választ ad az ilyen kérdésekre, pusztán tényekre, és tudományra alapozva:
Én úgy veszem észre, hogy a közhiedelemmel ellentétben, a katolikus egyház biztosítja a legmodernebb, legfejlődőképesebb keresztény világnézetet, ahol összefér egymással a modern tudomány és az istenhit, valamint az aszketikus, földi életet teljesen visszautasító, szinte Maniechista világnézetet fenntartja a szerzeteseknek, pápáknak, és nem erölteti rá az egyszerű emberre, hanem hagyja, hogy a nem ennyire mélykeresztények a templomon kívül világi életet éljenek és mégis biztosítva legyen számukra a Mennyekben való üdvözülés.
Korábban egyházellenes ember voltam, de most azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon örülök neki, hogy a római katolikus egyháznak van a legnagyobb befolyása a világon és nem az olyan aszkétizmusra, természetfelettiben túlságosan nagy hitre, emberi természet megtagadására sürgető felekezeteknek, mint a karizmatikus egyházak, a különféle neoprotestáns felekezetek, a jehova tanui, a kreacionisták és a puritánok.
Nem véletlenül nevezte már a középkori római katolikus egyház is eretnekeknek azokat akik magukat ostorozva járkáltak az utcán, meg őskeresztény sanyargatásokat gyakoroltak, akkor is tudták már a katolikusok, hogyan lehet egészséges keretek között kereszténynek lenni.
„Különböző időkből származó sumér-babiloni legendák megőrizték és felnagyították egy messze múltbeli katasztrofális áradás emlékét...."
ezeknél nem az a lényeg, hogy mondjuk pont 40 éven át vándoroltak a zsidók, vagy Jézus 40 napig böjtölt, az egyiptomiakat békák támadták meg, ezeket tanító céllal írták, és úgy hogy azok akiknek írták megértsék pl.: a zsidóknál a 40 az az éppen elegendő időt jelenti, a békát padig azért írták, mert tisztátalan állat és így akarják éreztetni az esemény súlyát...
ne szó szerint értsd, hanem keresd benne a tanítást
Kedves második,
a katolikus egyház nem emberek akaratától függő ideákat hisz, hanem azt, amelyet Isten, Jézus Krisztus belevésett.
A modernizmus - progresszivizmust minden hithű katolikusnak el kell vetnie; ugyanis ha a transzcendens dolgok lesüllyednek a megbukott természet szintjére, akkor a katolicizmus SEMMIT, DE SEMMIT nem ér. Ugyanis a kereszténység a kegyelem, a megváltás és Isten országának vallása, nem a megszokásé, meg kompromisszumoké.
A manicheizmusnak semmi köze sincsen az őskereszténységhez. Az kereszténység nem ugyanaz, mint a többi vallás, ugyanis tanítása nem az íróasztalnál levő csodálkozásnál kezdődött, hanem azzal, hogy az Ige testben megjelent. A katolikus tanítás tehát Jézus Krisztus kegyelme révén született.
A kérdéshez:
Kedves kérdező,
Amiket beidéztél, azok induktive - a posteriori bizonyítás útján keletkeztek, hogy itt megleljük az igazságot ki kell kutatni az igazságot. Nincsen biztos alapja a bibliai kérdésekről, ne tekintsd hát biztosnak.
Ez ellen a katolikus egyház is fellépett:
Inkább így:
Én úgy veszem észre, hogy a közhiedelemmel ellentétben, a katolikus egyház biztosítja a legmodernebb (leglangyosabb), legfejlődőképesebb (hitehagyásra leginkább hajlamos) keresztény világnézetet, ahol összefér egymással világosság (hivatkozás Krisztus tanaira) és sötétség (elmerülés a pogány filozófiákban; a korán megcsókolása); jó cselekedetek és üzletelés (egyházi szolgáltatások pénzért való közvetítése – imaszándék+meghatározott összeg felajánlása; esketés, temetés, keresztelés; hűséges követés(re való buzdítás) és hitehagyás/szellemi paráznaság (a katolikus egyház monarchikus/hierarchikus felépítése az apostolok halála utáni hitehagyásból származik; szövetségkötés világi uralkodókkal, náci hóhérokkal); engedelmesség(re való buzdítás) és engedetlenség (szentatyának nevezni a mennyei kívül bárkit is (vö. Máté 23:9); imádkozás emberekhez; papi cölibátus kötelezővé tétele); ájtatosság és képmutatás (sem a kőtemplomok, sem az egyházi ünnepek nem követik az első századi apostoli mintát, hanem azok a pogány misztériumvallásoknak a keresztény mázzal leöntött utódai (karácsony, húsvét); a katolikus egyház egész felépítése és jellemzői pontosan illenek arra a csoportosulásra, amit ma szekta névvel illetünk; hogy emberi vezetője van; hogy teljes engedelmességet és odaadást tanúsítanak a korlátlan hatalommal bíró vezetőjüknek; hogy sok dologban teljes titoktartás övezi a katolikus egyház szervezeti ténykedéseit; hogy egyáltalán nem riadtak vissza az eretnekeknek (vagy ellenségnek) tartott emberek tömegeinek lemészárlásától; és ugyanakkor magukat mégis az egyedül igaz egyháznak tartják. És még ezen felül hozzátesznek a Bibliához. A szekták kevésnek találják a Szentírást és az Úr Jézus Krisztus váltságát és sajátos tanaikkal ("szent" könyveikkel) egészítik ki. Ebben az esetben a „szent hagyomány”-nyal!
„Karlheinz Deschner, az eredetileg katolikus szerző, egy egész életet áldozott arra, hogy hat kötetben megírja ezt a „krimit”. Művében a bűntettek minden elképzelhető formájáról olvashatunk, amelyeket az egyház a külpolitika, a kereskedelem, a pénzügy és az oktatáspolitika területén elkövetett, a tudatlanság és a babonák terjesztéséről, valamint a szexuális erkölcs, a házasságjog és a bűntetőjog gátlástalan kihasználásáról. És mindez oldalak százait tölti meg.” (Hans Küng: A katolikus egyház, Európa kiadó, Budapest, 2005., 16. old.)
Már megbocsássatok, de ez az agresszív butaság már a megbocsáthatatlan kategóriába tartozik. Vádoljatok (sic!) csak nyugodtan, ez a ti dolgotok.
Révai Ildikó, mivel támasztod alá érveidet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!