Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék hogy ne kívánjam...

Mit tehetnék hogy ne kívánjam az önkielégítést - jobban mondva: leszokjak róla?

Figyelt kérdés

14 éves keresztény fiú vagyok, újászületett (anyám szerint -"bár én is ilyen bátran kijelenthetném"). Nem katolikus, hanem evangélikus, olyan pontos nevet nem tudok rá, igazából....

Mint mondanom sem kell én is ugyanúgy tűröm a "világiak", "hitetlenek" ostromát napról napra.

Emlékszem tavaj hetedikben állandóan kérdezgatték tőlem a többiek hogy (slengelve): "te gyúrsz-e". Gondoltam magamban, hogy ez most mit is jelent, de amíg ez egy huzamosabb ideig így ment (bebeszélték nekem hogy ez milyen jó érzés, és hogy hogy kell csinálni). Nekem ez tetszetősnek hangzott és próbálgattam hogy kijöjjön az ondó. Egyszer hát otthon valahogy olyan frurcsa, bizsergető érzést éreztem az intim testrészemnél-amit persze sejtettem hogy mi volt már akkor is.... És mint mondták ezek a nevezetes osztálytársak: tényleg elég jó érzés volt... Csak mikor a továbiakban rögeszmémmé vált és csak később jött felszinre hogy ezt már korábban (akkor nem igazán tudtam mi ez) Németh Sándor tanításaiban hallottam, mintha bűn lenne... De nem voltam meggyőződve róla, inkább a tudatalattimba tuszkoltam... Így volt mikor naponta 3-4× is csináltam TITOKBAN:S

Nem vagyok az a bátor embertípus, aki csak úgy -ha nehezen is- de bárkinek is elmondja. Így a napokban rátaláltam erre a szájtra (nem értem korábban miért nem...) és megörült a szemem. Legbelül érzem hogy ez helytelen, de ez olyan mint a dróga, egszerűen lehetetlen abbahagyni... - és így ez olyan lellki-testi forrdalomnak is nevezhető nep mint nap!


2011. márc. 31. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 A kérdező kommentje:

Hát igen vannak itt beteg emberek!

Sajnos a degeneráltság amelyet súlyos démonok okoztak, ilyen obszcén Istenkáromló kommenteket küldenek!

Rád csak azt tudom mondani hogy először is menj el pszichiáterhez és utána szabadulj meg e gonosz démonoktól amelyek ilyen ocsmány üzenetek írására késztetnek!

Rád nem is pocsékolok több időt, mert fölösleges!


Ha a degeneráltásg fájna már ordítanának!

2011. máj. 3. 19:28
 62/77 anonim ***** válasza:
66%

Csak tesztellek, hogy okos ember vagy e de látom, hogy még fiatal és naív. Kielemzem, hogy milyen vagy és azt a következtetést vontam le, hogy fogalmad sincs a valódi életről. Mindenkit próbálsz szapulni és elhordani mindenféle Sátánfajzatnak, aki nem ért veled, vagy a vallásoddal egyet, ami egy a sok közül, se több se kevesebb. 14 évesen azt hiszed ismered Istent, és ki mered jelenteni, hogy a szemében mi bűn és mi nem az. Te vagy itt, aki Istenkáromló..te nem ítélhetsz el senkit, csakis ő. Inkább verje valaki a fas.zát, minthogy semmirekellő csaló legyen, vagy pedofil pap, vagy álszent szentfazék. Miért ne tehetné, ha mellette segítőkész, szereti a családját, dolgozik, és segít, ahol tud.

Az az igazság, hogy bizonytalan vagy, azért hárítod el ennyire azon válaszolók válaszát, akik tapasztaltabbak, csak másképp gondolkoznak. Nem vagy biztos magadban ezért osztod meg egy fórum előtt a problémádat..valószínüleg nincs, olyan személy a környezetedbe, akivel meg tudnád beszélni. Elég baj, hogy Németh Sándorok a példaképeid, akik szinte már undorodnak attól, hogy magyarok és legszívesebben zsidóvá "operáltatnák" magukat. Egyébként a zsidóság miért metéli magát körül..elvileg istennek ajánlják fel azt a lenyiszantott bőrt..és akkor ez szerinted kedves Isten szemében, hogy megcsonkítják magukat, és még fel is ajánlják neki??

Németh Sándor felfuvalkodott és gőgös, ami szintén utálatos az Istened szemében..úgy hívják, hogy hamis próféta

Ha a korodbeli fiúkra, mint kis sátánkákra tekintesz nem lesznek normális barátaid, persze lehet kirekesztőnek lenni és csak azonos vallásúval barátkozni, de ez semmivel nem jobb, mintha valaki bőrszín alapján választana barátokat, és azt úgy hívják, hogy rasszizmus.

Még egy dolog, a cselekedeteidből úgy vettem ki, hogy mindig tiédnek kell lenni az utolsó szónak, nem tűröd, hogy valaki lezárja a témát, és magadnak provokálod ki, hogy folyton visszatérjenek az emberek és reagáljanak. Nem azt kell nézni, hogy keresztény, muszlim..hívő, hitetlen, hanem hogyan próbál élni.. Nem zaklatlak ígérem többek a hülyeségeimmel, csak gondolkozz el, és próbálj nyitott szemmel járni a világban, és ne csak egy forrásból(Biblia) táplálkozni, akármennyire is igaznak és egyetlen, abszolut igazságnak tekinted azt.

2011. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:

"Csak tesztellek, hogy okos ember vagy e de látom, hogy még fiatal és naív. Kielemzem, hogy milyen vagy és azt a következtetést vontam le, hogy fogalmad sincs a valódi életről."

Mik ki nem derülnek? egy ilyen degenerált fazon tud írni kicsit értelmesebben is - lehet nem is annyira degenerált. elsősorban is én azt vettem észre rajtad, hogy egy alattomos alak vagy, aki a másiknak az idegein szeret ugrálni és provokatív kommenteket küldözget... - ne haragudj meg de ez egy jellemtelen viselkedés! Másodsorban szögezzük le: !ÉN 14! !TE meg FELNŐTT! ember vagy - hasonlítsuk össze. Amennyire fiatal vagyok, annyira több eszem és több hitem (ami neked egyéltalén nincs) van mint neked - azért ez egy csöppet sem kínos? A naiv jelzőt én rád tenném, mert te abszurd, morbid módon hagyod magad becsapni a sátánnak és olyannyira démonizált alak vagy, hogy ha most meghalnál kérdés nélkül a pokolba kerülnél - sajnos. Én ezt nem kívánom neked mert az a hely említésre nem méltó, az a hely a borzalmak borzalma! De vésd az eszedbe - ha ilyen nagy pökhendiséggel - használod ki Istent és ilyen becsmérlő és megalázó kommenteket írsz, akkor kénytelen leszel VISELNI az örök szenvedést, amit itt a Földön még csak elképzelni sem tudsz! Ja és a valódi élet az nem ez! a valódi élet az az ezutáni örökkévalóságunk lesz, amit vagy a pokolban vagy a mennyben fogunk tölteni! De ha a pokolról beszélünk azt nem is életnek lehet nevezni, hanem halálnak - ÖRÖKKÖN ÖRÖKKÉ TARTÓ HALÁLNAK! Tehát előbb győződj meg róla hogy valóban igazad van? - nehogy pofára ess! Most úgy is hülyére nézed ezeket a szavakat - én ismerelk benneteket! Most még magasan és önbizalomdúsan hordjátok az orrotokat... de majd később.... majd megbánjátok....


"Mindenkit próbálsz szapulni és elhordani mindenféle Sátánfajzatnak, aki nem ért veled, vagy a vallásoddal egyet, ami egy a sok közül, se több se kevesebb. 14 évesen azt hiszed ismered Istent, és ki mered jelenteni, hogy a szemében mi bűn és mi nem az. Te vagy itt, aki Istenkáromló..te nem ítélhetsz el senkit, csakis ő. Inkább verje valaki a fas.zát, minthogy semmirekellő csaló legyen, vagy pedofil pap, vagy álszent szentfazék."

Nagy gondok vannak veled! Ilyen választ még nem igazán kaptam megmondom őszintén most legszívsebben azt mondanám hogy legyél átkozott, mert e hazugságokkal vádolsz, holott féligmeddig ez rád igaz. <mindenki magából indul ki>

Ja és rád is igaz ami az előtted íróra: NE FORGASSÁTOK KI A SZAVAIMAT! Az hogy én sátánfajzatnak nevezek mindenkit az túlzás - tudod a sátánfajzat, az egy olyan embert jelöl (mint pl. a sátánisták, abszurd gonosz szándékkal bíró ember) - én csupán csak azt mondtam/mondom, hogy démonizált. Látod ezt a kettőt is keveritek, ami egyértelműen arra utal, hogy halvány lila gőzötök nincs arról amiről én beszélek! Sajnos megintcsak azt tudom mondani, hogy ha tükörbe nézne az ilyen ember, akkor bizony sokmindent visszavonna az ilyen kommentekből mit te is írtál! Ööö nem utolsó sorban azt is idetenném, hogy igazad van: ÉN NEM ÍTÉLHETEK EL SENKIT - csak az a baj hogy te rosszul értelmezel: ÉN NEM ÍTÉLEK EL SENKIT! Én 14 évesen ismerem Jézust, sajnos te pedig nem! Ez a nagy büdös szitu! Te olyan mértékben fenn hordod az orrod, hogy ha lenne egy csöpp Öntudatod, akkor már rég a falba vernéd a fejedet ez miatt. Ja és azt tudom mondani: csináld csak az önkielégítést! - avval annyit sikerül elérned, hogy simán a pokolra juss - ugye nem nehéz:)


"Az az igazság, hogy bizonytalan vagy, azért hárítod el ennyire azon válaszolók válaszát, akik tapasztaltabbak, csak másképp gondolkoznak. Nem vagy biztos magadban ezért osztod meg egy fórum előtt a problémádat.. valószínűleg nincs, olyan személy a környezetedbe, akivel meg tudnád beszélni."

Bizonytalan (mindenki magából indul ki) tehát ki is a bizonytalan? Elhárítom? He.he:D Te is szókiforgató vagy ám... Ti egyáltalán nem a kérdésemre akartok válaszolni, hanem provokatívak vagytok és démonizáltak, nem tudják azok a démonok elviselni az igazságot, így titeket mint embereket kényszerítenek hamisságok írására. A problémámat nagyon is sokmindenkivel megbírnám osztani/meg is osztom, csak egyszerűen kíváncsi vagyok hogy másik keresztény emberek mit javasolnak!


"Elég baj, hogy Németh Sándorok a példaképeid, akik szinte már undorodnak attól, hogy magyarok és legszívesebben zsidóvá "operáltatnák" magukat. Egyébként a zsidóság miért metéli magát körül..elvileg istennek ajánlják fel azt a lenyiszantott bőrt..és akkor ez szerinted kedves Isten szemében, hogy megcsonkítják magukat, és még fel is ajánlják neki??"

Látszik, hogy neked a kezedben egyszer sem volt biblia és össze vissza hablatyolsz lenyisszantásokról meg hülyeségeket zagyválsz! Te már olyan, egyszerűen nem tudok rá szavakat mondani - te már annyira elfajzott démonikus ember vagy hogy még a világért se lennék veled egy légkörben! Ehhez még csak hozzászólni sem tudok mert sír a szemem, hogy milyen tudatlan, jobbanmondva eszetlenségeket hordasz itt össze. Előbb olvasd el a bibliát, térj meg és utána próbálj filozófálni a téma terén. A másik meg az hogy nagyon is büszke vagyok, hogy Német Sándor a példaképem, mert ő az akinek legnagyobb részben köszönhető hogy Magyarországon még van áldás, Németh Sándor tiszteli a zsidóságot, ő nem akar zsidó lenni, ő csak tisztában van vele hogy a zsidók Isten kiválasztott népe!!! És ezért bántsák őket a legtöbben (az ilyen filozofáló tudatlan, démonizált emberek mint TE)


"Németh Sándor felfuvalkodott és gőgös, ami szintén utálatos az Istened szemében..úgy hívják, hogy hamis próféta

Ha a korodbeli fiúkra, mint kis sátánkákra tekintesz nem lesznek normális barátaid, persze lehet kirekesztőnek lenni és csak azonos vallásúval barátkozni, de ez semmivel nem jobb, mintha valaki bőrszín alapján választana barátokat, és azt úgy hívják, hogy rasszizmus."

Felfuvalkodott? Gőgös? Már megint magadból indultál ki "cimbora"!

Te aztán felsorolod itt a tulajdonságokat amik RÁD jellemzőek... Hamis próféta? Hát igen ebből is látszik, hogy a hamis tanubizonyságaitokkal a sátánt szolgáljátok! Tudod ki Németh Sándor?? Má hunnan??? Neked fogalmad sincs, te csak az elméd szerint tudsz ítélkezni és folyamatos bűnben élés következtében a démonok szépen sorjában ragadnak rád, még egyszer csak már te magad is olyan leszel mint egy démon!

Akik ilyen hazugságokat terjesztenek! Ja és igen engem nem érdekel az hogy van-e barátom, vagy nincs. Tudom jobb lenne ha lenne, mert sokkal könnyebb lenne az élet, de Isten azt is megmondta, hogy gyűlöletesek leszünk az ő nevében! És lám: itt a bizonyíték!! A barát az egy mulandó dolog, ami fel se érhet Isten jóságával...


"Még egy dolog, a cselekedeteidből úgy vettem ki, hogy mindig tiédnek kell lenni az utolsó szónak, nem tűröd, hogy valaki lezárja a témát, és magadnak provokálod ki, hogy folyton visszatérjenek az emberek és reagáljanak. Nem azt kell nézni, hogy keresztény, muszlim..hívő, hitetlen, hanem hogyan próbál élni.. Nem zaklatlak ígérem többek a hülyeségeimmel, csak gondolkozz el, és próbálj nyitott szemmel járni a világban, és ne csak egy forrásból(Biblia) táplálkozni, akármennyire is igaznak és egyetlen, abszolut igazságnak tekinted azt."


Én inkább azt szeretném, hogy az ilyen magadfajta emberek felszívódjanak innen jó messzire! Az ilyen démonizált emberekből nem kérek, van erre elég... Te csupán csak nem tűröd, hogy az igazság és Isten jósága egy kicsit is látccon a mondanivalómon, jobban mondva a démonaid és ennek következtében hazugságokkal tömöd a topicot, csak hogy be legyen tömve a tudatalattid rése! Ja és én nem nem tűröm ha valaki lezárja a témát, hanem megpróbálom felnyitni a szemét hogy brutális nagy ködben jár az illető!


Mindehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy szerintem fölösleges volt ennyit írnom, hiszen reménytelen eset vagy -ami látszik belőled. Esősorban is szabadulj meg a káromkodástól és utána az önkielégítés démonától! Azután olvasd el a bibliát, imádkozz Jézushoz és szüless újjá a Szentszellem által, hogy ne a siralomvölgyben égj örökké! (már ha tudod milyen ha megsütöd a kezed és ezt örökké, ráadásul 10×-esen az egész testeddel egy lávában) NA és inkább te gondolkozz el ezen, hogy szeretnéd-e ezt?!

2011. máj. 3. 21:56
 64/77 anonim ***** válasza:

Te vagy a reménytelen eset, de mindegy, kis kárörvendő vagy, bort iszol és vizet prédikálsz, szerintem te utálod, hogy ember vagy és legszívesebben egy felhőn ücsörögnél, valószínüleg mert a fizikai adottságaid nem olyanok, amilyenek szeretnéd, hogy legyenek, és ezért a mai világban nem boldogulnál, főleg a nők terén.Valószínű, hogy kisebbségi komplexusod is van. Most is itt van mellettem 3 démon, és még a vállamon 2-2 szellem is van, felhívtam az Asztro centert, azt mondják leveszik rólam, most sütjük a húst a Pokolban, a Sáti meg táncol keringőt, szal jó dolgom van. Egyébként még nem vagyok annyira felnőtt, 4 évvel vagyok idősebb tőled, de szórakoztat, amit írsz, olyan érzés olvasni, mint amikor a Megasztár, vagy Csillag születik castingok nagy hülyéit nézném.

Nincs benned megbocsájtás és keresztényi szeretet ez tény, mivel most is támadsz és elhordasz mindennek, vissza kéne dobnod kenyérrel..Akkor ki ismeri a Bibliát most?? Mert te nem az fix...Mondta az ööö Démon, hogy mindjárt indulnia kell Sándorhoz, csak most szabadnapot kapott a Sátántól, szal a vasárnapi Vidám Vasárnapra, újra belé szál....

Üdvözletét küldi egy leendő Pokol lakos

2011. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 A kérdező kommentje:

Fáj az igazság és nem tudod, jobbanmondva a démonaid nem tudják elviselni hogy szembesítem veled a rád váró igazságot, és érzi a szellemed, hogy legbelül Istennek van igaza és hogy ha nem tér meg, akkor esik bele a pokolba és "süthetik a húst" (He.he. csak az a bökkenő, hogy téged fognak sütni:D) A másik az hogy ha kárörvendő lennék, akkor szembesíteném veled a poklot, mint valódi helyet és (nem keresztény hozzáállással) azt mondanám, hogy "azt kívánom hogy oda kerülj" - na és ez az amit én nem teszek, te csak félsz attól, hogy mi van ha igazam van és tényleg olyan hely az? Ezért is mázolod a sarat a falra és próbálod a témát terelni rám, hogy én milyen vagyok! Ember vagyok -én is hibázok, de egy biztos: hogy ha ilyen csökevény maradsz akkor vár rád a "hús sütés"... A pokolról nem akarok mesélni, mert felér egy hiperhoroor krimivel, vagy kitudja: lehet hogy rosszabb?O.o" Ha kiváncsi vagy rá, akkor a "23 perc a pokolban" című könyv vázlatát lebírod copizni az Internetről és elbírod olvasni! Amúgy meg az hazugság, hogy bort iszok és vizet prédikálok, ha ezt tenném, akkor biztos, hogy nem éreznél ennyi gyülöletet irántam (a démonok azok tudják hogy ez igaz, de mivel ők démonok, bukottangyalok ezért hazugságba ejtenek, hogy te csak csökönyösköggy és kövesd az elméd! Igen-igen, emberek milliói követik el ezt a hibát és - ha az ember még az egy falat egy napi betevőjét is megossza mással, ha a világ legsegítőkészebb embere- és mindemellet Istent nem fogadja el, akkor az az ember sajnos megy a pokolba:S SAjONS- az ilyen embereket lehet sajnálni, mindenkit kell is sajnálni aki a pokolba kerül, de még ha hipergonoszságot követ is el az illető a Földön, akkor sem érdemli meg azt a szörnyű helyet! Az a hely a rémálmaid háza, még az ember rémálmában sem tud elképzelni olyat mint az!

Tudod mi a legrosszabb, hogy ilyenkor az ember naív mint a "naiv szobalány" és sajnos mikor már halálán van, akkor tudja meg igazán, hogy ez az ember mint én is most miket is beszélt nekem arról hogy mi vár az emberre ha meghal... ajnánlom figyelmedbe még1× a bibliát és nem fogom rádhagyni a hazugságot (Isten gyermekeinek az a dolga hogy hogy az elveszett bárányokat megmentsük) és akármennyire is vagy gyűlöletees irántam (én tudni fogom hogy az nem te vagy, hanem a démon, aki ilyenkor késztet arra hogy írj-írj és a hazugságod ellepje a topicot) - KÉRLEK KEZD EL OLVASNI A BIBLIÁT! Utána könyebb lesz befogadnod Jézust a szívedbe és megszabadulni a démonoktól amelyeknek az a fő célja hogy tönkretegyék az embert és minél több embert sikerüljön toborizni a "sütőre".. -ezt akarod? Szeretnél örökké szenvedni, szomjazni, kínoztatni, sötétbe lenni, magányos lenni, meztelen lenni, tűzben égni? Bezony.... a pokolban nincsenek haverkodások, ott az emberek, még ha a legjobb barátod is ott van, akkor se tudsz vele beszélni, mert annyira el vagytok foglalva magatokkal, hogy egyszerűen a saját szenvedésetek megemészt benneteket! A másik meg hogy a pokolban nincs szeretet és a hideg viszonyotok egymáshoz olyan mint ha nem is ismertétek volna egymást soha! Egyszerűen az emberek nem beszélhetnek/akarnak beszélni egymással!

Ezt nehéz megérteni, mert belementem már a mélyebb vízbe - de ha sikerül értelmezned (amit kötve hiszek) akkor gondolkodj el azon, hogy milyen ocsmány és borzalmas lenne ott ha tényleg oda kerülnél! A poklot sok hétköznapi, tudatlan ember olyannak állítsa be, ha oda kerülne, akkor ott majd buli lenne, és együtt lennél haverokkal és együtt söröztök és nagy lesz az öröm a diszkófény végett..... - És úgy látom te is bedőltél már ennek. Viccelődesz evvel a komoly dologgal és nem veszed észre, hogy ezzel még nagyobb kárt okozol magadnak! Szeretném ha az Úr megmutatná neked este hogy mi is félelem és hogy a démonok olyan valóságosak, hogy mi emberek se vagyunk annyira valóságosak! szabad szemmel nem láthatók, de ocsmány, torz, büdös és undorító lények, amiket jobb messze tudni. Ha az ember gonoszságokat követ el, akkor ezek beépülnek az emberbe a tudatján kívül és elkezdik szépen leépíteni az embert, ködbe viszik, szétroncsolják a közérzetét és gonosz lesz (lehet kicsit gonosz, lehet nagyon, de lényeg hogy minden ember aki gonosz - abba démon/démonok vannak) és sajnos az emberek jóformán mindegyikébe vannak! Amelyik emberbe nincs, arra lehet mondani, hogy egy jótét lélek! Ha pár darab ilyen ember van a világon összesen!

Tehát ha most sem hiszel, akkor kérem az Urat hogy ma este valami folytán éreztesse meg veled, hogy ki ő!


Az hogy a kommentedben miket hablatyoltál az egy dolog - el van nézve, tudom, hogy nem te írtad! Amúgy üzenem a démonodnak, hogy szeretem hogy ember vagyok, mert legalább van reményem arra hogy a mennybe kerülök, ő pedig örökké a pokolban marad!

2011. máj. 5. 14:23
 66/77 anonim ***** válasza:
Ne szapuljátok az Urat ez előtt a szentéletű keresztény fiú előtt, aki már annyira elmélyült a hitben, hogy le is szokott a zsebhokiról!
2011. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
Szerintem verd ki naponta 5x, hanem többször, mint minden más rendes srác, és nem fogod annyira kívánni a hokit, inkább egy jó csajra (vagy fiúra) fogsz majd vágyni. Nekem is már nagyon elegem van a sok répaverésből!
2011. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 Xmes ***** válasza:
64%

"Mit tehetnék hogy ne kívánjam az önkielégítést - jobban mondva: leszokjak róla?"


Semmit! az önkielégítés olyan természetes dolog, mint az evés, az alvás, vagy a pisilés.

Leszokni nem kell róla, mert úgy is jelentősen meg fog ritkulni az alkalmak száma, ha már nem lesz rá szükséged, mert lesz kivel szexelni.


A sok bigott ókori zsidó mesékre kattanó birkára meg ne hallgass. A maszturbálás nem bűn. Ahogy a szex sem. Aki az ellenkezőjét mondja az hülye!

14 éves vagy, ideje felnőnöd, és kinőnöd ezekből rettentő gagyi és ostoba mesékből amit az egyházak tukmálnak az emberekre.

Legyél szabad, és tedd azt ami jól esik, ha nem okozol másnak, vagy magadnak kárt vele. Márpedig az önkielégítéssel semmilyen kárt nem okozol senkinek. Ne azt tedd, amit egy ostoba mesegyűjtemény beképzelt, és szadista szereplője mond.

Ne feledd, az aki a megfelelési kényszer miatt viselkedik jól, azért, hogy megfeleljen vmi istennek nevezett izé kívánalmainak és követelményeinek, az semmivel sem erkölcsösebb, mint bármelyik kiszáradt fa.


Ha jól esik a maszturbálás, tedd. Ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod

Azt meg ne hagyd, hogy ezek az álszent, képmutató birkák (Jézus nevezi őket az ő és isten nyájának) belepofátlankodjanak, és beleszóljanak az életedbe. Nincs joguk hozzá.

A mese szerint kígyó megadta a szabad akaratot az embernek, amikor az "etetés" során felnyitotta Évike és Ádika szemét. Ne dobd el. Tedd azt ami neked jó, és ne azt amit ezek az ókorban ragadt mesehívők rád tukmálnak az "erkölcsnek" álszentségeik miatt.

Legyél gondolkodó ember, ne mesehívő. A XXI században ez már elég gáz...

2011. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Tudom régen tetted már fel ezt a kérdést, de mégis szeretném kifejteni a véleményemet.


Szerintem az amit Isten teremtett nekünk nem bűn! Miért? Mert nyilván nem teremtett volna rosszat nekünk. Az Édenben lévő tudás és örök élet fáját se azért teremtette, hogy rosszat tegyen velünk. A másik dolog Ádám és Éva. Ugye Évát teremtette Ádám után, hogy legyen Ádámnak társa, hozzáteszem, hogy akkor Ádám nemiszervét is Évával egyidőben teremtette? Érdekes dolgok ezek, de nem hiszem, hogy Isten rosszat szeretne nekünk. A paráznaságról meg annyit, hogy ott arról van szó, hogy ne kívánd azt ami nem a tied. Márpedig szerintem minden szerved a tied. Legalábbis úgy emlékszem így van ez a parancsolat de javítsatok ki ha tévedek.

Viszont ha te tényleg le szeretnél szokni akkor tedd meg, helyetted senki nem tudja elérni, tanácsot meg így ne várj, hanem ülj le és keresd meg a Bibliában, vagy Imádkozz. Most őszintén milyen választ vártál? Mit tudnának mondani? Ülj le és rágcsálj ropit vagy mit? Helyetted senki nem tudja megcsinálni.


Ezt nem sértésnek mondtam, de ha te szeretnéd és megtagadod magadtól az ugyanúgy bűn, hiszen magadnak hazudsz. Vagy nem?


Én református vagyok, és értékelem az emberekben amikor azt mondják ki amit gondolnak. Nem akarok megsérteni senkit sem, de egy betanult samlon szöveggel jót nem érsz el, Isten nem a csaholó kis pulikutyákat szereti hanem azokat akik őszintén kitartanak mellette. :) Ha le akarsz szokni róla akkor magadért tedd ne azért mert szerinted bűn, hiszen ez ugyanúgy a kis "nyalizzunk és lopjuk be magunkat amíg csak lehet" dolog.

2012. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim válasza:
Ja és még valami. Mi az, hogy szájt? Jó tudom mit jelent és magával azzal, hogy használják nincs bajom, de nálad elég fura. Értelmesen fogalmazol, már-már túlságosan is éretten és akkor bedobod ezt a szleng szót. Hát jó. :D
2012. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!