Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék hogy ne kívánjam...

Mit tehetnék hogy ne kívánjam az önkielégítést - jobban mondva: leszokjak róla?

Figyelt kérdés

14 éves keresztény fiú vagyok, újászületett (anyám szerint -"bár én is ilyen bátran kijelenthetném"). Nem katolikus, hanem evangélikus, olyan pontos nevet nem tudok rá, igazából....

Mint mondanom sem kell én is ugyanúgy tűröm a "világiak", "hitetlenek" ostromát napról napra.

Emlékszem tavaj hetedikben állandóan kérdezgatték tőlem a többiek hogy (slengelve): "te gyúrsz-e". Gondoltam magamban, hogy ez most mit is jelent, de amíg ez egy huzamosabb ideig így ment (bebeszélték nekem hogy ez milyen jó érzés, és hogy hogy kell csinálni). Nekem ez tetszetősnek hangzott és próbálgattam hogy kijöjjön az ondó. Egyszer hát otthon valahogy olyan frurcsa, bizsergető érzést éreztem az intim testrészemnél-amit persze sejtettem hogy mi volt már akkor is.... És mint mondták ezek a nevezetes osztálytársak: tényleg elég jó érzés volt... Csak mikor a továbiakban rögeszmémmé vált és csak később jött felszinre hogy ezt már korábban (akkor nem igazán tudtam mi ez) Németh Sándor tanításaiban hallottam, mintha bűn lenne... De nem voltam meggyőződve róla, inkább a tudatalattimba tuszkoltam... Így volt mikor naponta 3-4× is csináltam TITOKBAN:S

Nem vagyok az a bátor embertípus, aki csak úgy -ha nehezen is- de bárkinek is elmondja. Így a napokban rátaláltam erre a szájtra (nem értem korábban miért nem...) és megörült a szemem. Legbelül érzem hogy ez helytelen, de ez olyan mint a dróga, egszerűen lehetetlen abbahagyni... - és így ez olyan lellki-testi forrdalomnak is nevezhető nep mint nap!


2011. márc. 31. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
56%

"és a reflexet ki teremtette?"


A legprimitívebb idegrendszeri működés a reflex. Először a csalánozókban, a medúza-féle állatokban jelenik meg az első idegrendszer megjelenésével egyidőben, hogy gyorsan tudjanak reagálni a külvilág stimulusaira. Azért alakult ki, mert egy nap egy idegrendszer nélküli állatnak olyan utódai születtek a DNS rekombinálódása és mutálódása végett aminek idegrendszer-kezdeménye jött létre. Ez az állat sikeres volt, mert ezen szervrendszer segítségével gyorsan tudott reagálni a környezet stimulusaira. Idővel csak azok az utódok érték meg a szaporodóképes kort az evolúciós verseny miatt, amiknek idegrendszere egyre fejlettebb volt és képes volt gyorsan reagálni dolgokra, így az a DNS-vonal lett továbbvive ami tartalmazza az idegrendszert és a reflexes viselkedést.


Lapozzunk előre jópár millió évet...


A fejlettebb aggyal rendelkező állatfajok képesek tanulni, és nem csak a genetikai tudással örökölt reflexeket képesek végrehajtani (hogy pl. a forróság érintésére hirtelen elrántjuk a kezünket), hanem az élet során, agy segítségével megtanult, rendszerszerű dolgokból is reflexet tudnak csinálni.


Ha egy kutyának megfújjuk a sípot, majd enni adunk, és sokáig ezt csináljuk, egy idő után egyszerűen meg kell fújni egy sípot, és be fog indulni a nyálelválasztás.


Ha egy embernek állandóan azt mondjuk, hogy a maszti bűn és már automatikusan ez jut eszébe amikor nekiáll masztizni, akkor bűntudatot fog érezni.


Természetesen ezeket a tanult reflexet az ember, fejlett gondolkodása végett, meg tudja szűntetni, de ehhez fel kell ismernie, hogy pl. a maszti utáni bűntudatot a saját agya generálja, nempedig Isten vagy a Lélek, különben önmagát csalja csapdába.

2011. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
88%
Fundamentalistákkal nem lehet vitatkozni. Aki eleve eldönti, hogy a hokizás bűn (ekkora baromságot még az isten se találna ki, hogy bűn lenne! He-he!), akkor neki bűn, és azért teszi fel a kérdését, hogy önmagát igazolni lássa a neki tetsző válaszokban. A neki nem tetszőket pedig meg sem hallja, vagy ha igen, akkor negatív példának könyveli el azokat.
2011. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 A kérdező kommentje:

Itt az utólján: megmondva őszintén elég siralmas válaszokat kaptam!

Az ilyenek kiméljenek az okoskodó hozzászólásaikkal!!!

Majd ha oda állnak Isten színe elé, akkor nem tudom hogy mennyire fognak kegyedek akkor is ily módon fenn hordott orral piszmogni..

Csak sajnos akkor már késő lesz - "a maszti nem bűn - baromság aki ezt állítja" - hát legyen így... - Isten megmondta hogy ne paráználkodjunk, de a sátán tudatunkon kívül az -itt levő élő példának- bebeszélte az embereknek hogy az nem bűn és mikor meghal, azaz az ember szelleme az örökkévalóságba megy, akkor onnantól nincs visszaút. VAGY A MENNY, VAGY A POKOL!

És ha a pokol, akkor azt is bánni fogják azok az emberek, hogy még csak a szájukon a "maszti" szót is kiejtették!

Nem olyan sok van hátra ezen a Földön! Szóval egyre közelebb van az idő, hogy bebizonyosodjon, az hogy amit most mondok az valóságos. CSAK A VALÓÁG ENNÉL 100× BORZALMASABB!

2011. ápr. 15. 22:53
 24/77 anonim ***** válasza:
30%

Jujj de félek..maszti..ááá ne a Pokolba kerültem, mert kimondtam, Istenem miért vertem ki???

Komolyan 14 évesen ha legalább ennyi eszed van ne dicsekedj vele, mert fogalmad sincs egyáltalán arról, hogy milyen a világ, amiben élsz és főleg a kereszténységről halvány gőzöd nincs. Csak sajnálni tudlak, hogy valaki így kimosta az agyad. Remélem egyszer kivered( micsoda szóösszetétel mi)a fejedből ezt a sok marhaságot.

A szeretet és megbocsájtás Istenétől ennyire félni, ez minden csak nem ésszerű és nem logikus. Tudod, mit Isten azt is mondta, hogy ne mérgezzük magunkat, szal ennyi erővel a kávé, a cola, szinte minden E betűt tartalmazó étel, egy pohár sör... annak számít,és súlyosabb, mint az önkielégítés, mivel azon mérgek által vétünk az ellen, hogy ne ölj, mégpedig önmagunk felé.

Az istened csak egy Isten a sok közül, és a vallásod csak egy a sok közül tele ellentmondásokkal, és a ennek ellenére is ilyen bigott hülyegyerek akarsz lenni, akkor csak szánni tudlak.

[link]

2011. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A szeretet és a megbocsájtás Istenéről beszéltél. Az amit a kérdező érez, az nem félelem, hanem tisztelet. Az amit Te csinálsz az pedig az, hogy visszaélsz Isten kegyelmével, mert tudod, hogy Ő szerető és úgy is megbocsájt. Érdekes, hogy mennyi ember van aki csak arra koncentrál, hogy Isten szerető, és ezért nincs okok félni tőle. E helyett inkább azon gondolkozni, hogy én szeretem-e az Istent? Van egy mondás: szeresd Isten, és csinálj amit akarsz, ha igazán szereted, úgy sem fogsz bármit megtenni.

Ja és a linkhez: felesleges ezekkel támadni, mert ezek nem az eredeti fordítás szerint vannak ugye? Majd ha az eredeti nyelvben (héber, görög) találsz ilyesmiket, akkor azt linkeld el. Egyébként ezeket nem is lehet értelmezni anélkül egész pontossággal, hogy vki, aki teológiát tanult elmagyarázná. A Biblia nem ma íródott. Komoly korabeli ismeretekkel kell rendelkezni ahhoz, hogy azt teljesen megértsük+ az eredeti nyelvet ismerni, mert sok minden nem úgy van fordítva, és elég félre érthető dolgok jönnek ki. Szóval, hogy ha van teológiai diplomád, és beszéled ezeket a nyelveke, akkor várom a listát...

2011. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
39%

Kedves előző


Szerinted ma Magyarországon hány ember olvassa, eredeti héber nyelven a Bibliát, és hány ember ezen magyarra fordítások által prédikál nap mint nap?? Hány hívő kereszténynek van teológiai diplomája??? Ezek szerint mindenki, aki nem így tesz félre van informálva.

Leszögezem, én nem hiszek a zsidók Istenében, ahogy az arabokéban, vagy akármelyik nép istenében sem. Kizárólag olyan Istenben vagyok hajlandó hinni, aki univerzális szintű, és nem válogatott se anno se ma a teremtményei között, és főként nem ilyen kicsinyes, felszínes dolgok alapján ítél meg bennünket és vág be örökre a kárhozat helyére szenvedni. Higgyetek csak ilyen Istenben, de ha valaki felhívja ezekre a dolgokra a figyelmeteket, akkor nem fenyegetőzni kellene, hanem oda fordítani a másik orcátokat is, ahogy a drága szent könyvetekben van.

Ha kedves kérdező bólogató Jánosok válaszát várta a kérdésére feltéve, akkor inkább menjen el a kérdésében említett úriember( Németh Sándor) gyülekezetébe, mert ott valóban ilyen agyatlan, sablonos gondolkodású, Hejehujázó bandát lát, aki ész nélkül tapsolnak és isszák a "mester" szavait.

Visszatérve kedves előző, akkor ezek alapján a Biblia hitelessége mellett se tudsz adni semmiféle listát, mivel szavaid alapján a mai fordítások nem megfelelők, ergó milliónyi embernek fogalma sincs, hogy miben hisz.

2011. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mindenki beszéli ezeket a nyelveket, ezért vannak lelkipásztorok, akiknek meg kell ezt tanulni, hogy tökéletesen tudják magyarázni.
2011. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem az volt a kérdés, hogy bűn-e, hanem hogy mit tehet ellene...
2011. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, neked diliházban a helyed!


Amit te beszélsz az már nem vallásosság, hanem doxazma, pszichózis, valamilyen szinten pszichopatizmus is. Pszichiátriai tünetek.


A vallás azért alakult ki, hogy segítse az embereket az életben, de ha mindenki úgy lenne "vallásos", mint te, akkor összeomlana a társadalom, mert jajgató zombikkal lennének tele az utcák!


A viselkedés amit te mutatsz az már elmebetegség! Paranoia, üldözési mánia! Ugyanolyan vagy, mint azok akik attól rettegnek, hogy elrabolják őket az UFÓ-k, vagy megeszi őket egy hatalmas gumicukor csak neked a keresztény vallás istene van ebben a rém-pozícióba állítva, megjegyzem eléggé eltorzult verzióban!


Egyszer látogass meg egy szerzetesi kolostort, akár keresztényt, akár buddhistát. Tőlük vallásosabb embereket nemigazán fogsz találni, és mégsem ilyen pszichopata gyagyások, mint te vagy!


Az ógörög írnokok, tudósok akik azért gürcöltek egész életükben, hogy a Biblia érthető legyen európai ember számára, most a sírjukban forognak, hogy szerinted a keresztény vallás központi kérdése az hogy Isten mit szól hozzá, ha valaki rángatja a répát!

2011. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 A kérdező kommentje:

Oké....

Majd meglássuk...

Egy napon.....

Csak aztán én foglak benneteket sajnálni hogy örökkön örökké szenvedtek.... Amúgy lehet hogy dilisnek hangzik, amit mondok - de Isten lássa hogy min megyek keresztül, és azt is hogy egyes emberek azt hiszik, hogy nincs pokol!


Érdemes elolvasni: [link]


Ha azután sem fogtok elgondolkodni, akkor elég nagy baj van VELETEK!

2011. ápr. 16. 19:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!