Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék hogy ne kívánjam...

Mit tehetnék hogy ne kívánjam az önkielégítést - jobban mondva: leszokjak róla?

Figyelt kérdés

14 éves keresztény fiú vagyok, újászületett (anyám szerint -"bár én is ilyen bátran kijelenthetném"). Nem katolikus, hanem evangélikus, olyan pontos nevet nem tudok rá, igazából....

Mint mondanom sem kell én is ugyanúgy tűröm a "világiak", "hitetlenek" ostromát napról napra.

Emlékszem tavaj hetedikben állandóan kérdezgatték tőlem a többiek hogy (slengelve): "te gyúrsz-e". Gondoltam magamban, hogy ez most mit is jelent, de amíg ez egy huzamosabb ideig így ment (bebeszélték nekem hogy ez milyen jó érzés, és hogy hogy kell csinálni). Nekem ez tetszetősnek hangzott és próbálgattam hogy kijöjjön az ondó. Egyszer hát otthon valahogy olyan frurcsa, bizsergető érzést éreztem az intim testrészemnél-amit persze sejtettem hogy mi volt már akkor is.... És mint mondták ezek a nevezetes osztálytársak: tényleg elég jó érzés volt... Csak mikor a továbiakban rögeszmémmé vált és csak később jött felszinre hogy ezt már korábban (akkor nem igazán tudtam mi ez) Németh Sándor tanításaiban hallottam, mintha bűn lenne... De nem voltam meggyőződve róla, inkább a tudatalattimba tuszkoltam... Így volt mikor naponta 3-4× is csináltam TITOKBAN:S

Nem vagyok az a bátor embertípus, aki csak úgy -ha nehezen is- de bárkinek is elmondja. Így a napokban rátaláltam erre a szájtra (nem értem korábban miért nem...) és megörült a szemem. Legbelül érzem hogy ez helytelen, de ez olyan mint a dróga, egszerűen lehetetlen abbahagyni... - és így ez olyan lellki-testi forrdalomnak is nevezhető nep mint nap!


2011. márc. 31. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 A kérdező kommentje:
Azaz már eleve bebizonyítottad:)
2011. ápr. 25. 20:43
 42/77 anonim ***** válasza:

"Bár nekem is sok mindentől meg kellene szabadulnom, egyrészt még én sem szabadultam meg az önkielégítés démonától, ami fogva tart, de próbálok, és próbálok....."

Szégyeld magad! Ez csak elhatározás kérdése. Ha elhatározod, hogy leszoksz, még maga az Ördög sem képes megingatni téged. Nem helyes, hogy még nem szabadultál meg tőle, pedig lassan 1 hónapja írtam, hogy meg lehet tőle szabadulni.

Ne kezeld a leszokást Pató Pálként, hogy ráérsz még arra. Elhatározod, jön a démon, rányújtod a nyelved és vissza küldöd a pokolba az anyjához, hogy őt baszogassa ne téged. Bármikor elüthet egy autó és akkor hogy fogsz Isten előtt állni? Megmondja, hogy gyenge emberek akik nem tudnak ellenálni a Gonosz csábításának, nem kellenek az Ő országába és mehetsz a Pokolba démon haverjaidhoz, kiknek egy szavára ugrottál és minden alkalommal bűnbe estél. Ezt akarod, kedves Kérdező?

Nem? Akkor meg miért nem állsz ellent a csábításnak?

2011. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen -tudom:(

Nem helyes, és már ellent kellene mondanom neki, de ha tudod, tapasztaltad, hogy milyen, akkor tudod miről beszélek:(

Tudom, hogy ez mind igaz amit mondtál, de azért légyszi te se káromkodj:P meg azért az "autóelütéses" példa is kicsit abszurd - de végeredményben tükrözi azt amit mondani szeretnél:)

Sajnos a baj - az ez, hogy a paráznaságtól nehezebb megszabadulni mint a drogtól:/ ez kissé sokkolja az ember idegeit - pedig ha nézzük, akkor ha 1000 fiúból egy kibírja, hogy egy hétig ne masztizzon, akkor az már becsületre-méltó!


Örülök, hogy megint írtál - egy kis erőt öntöttél belém!

Van msn-ed?

2011. ápr. 26. 15:23
 44/77 anonim ***** válasza:

Van MSN-em, de ritkán vagyok rajta, így sokat ne érsz vele.

Ha valami kérdésed van, itt szerintem leírhatod, úgy is csak a témában beszélgetnénk.

2011. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:

Kérdező

Én nem akarlak semmiről lebeszélni. De azon megakadt a szemem,hogy Te bűnnek fogod fel a maszturbálást.

Egyet írok aztán bemásolok valamit amit én írtam egy másik kérdésben.

Szóval amit lényegre törően mondani szeretnék:

A maszti nem attól lesz bűn, mert csinálod. Hanem attól, ha valaki állandóan azt akarja csinálni napról napra mindennap. HA MEGTANULOD hogyan kell befolyásolni a vágyakat, és kontrollálni akkor nyert ügyed van. Mindehhez nem kell más csak kitartás. Akár hónapokig, évekig ellehet élni maszti(de szex) nélkül is. Bár itt most csak a maszturbálásról akarok beszélni. Az semmire sem vezet, ha elnyomod magadban. Pl ha x hónapig nem maszturbálsz de aztán rád jön az érzés, akkor nem az a megfelelő módszer ,hogy elnyomod hanem az,hogy megcsinálod azt(könnyÍtessz magadon). És itt hónapokat írtam tehát nem napokat, meg heteket.


És bemásolom amit írtam:


" " Ha annyira tiszta dolog lenne, akkor miért éreznek sokan bűntudatot utána?

Ha annyira tiszta lenne , akkor miért van, hogy sokan szabadulnának tőle, de nem akaródzik elmenni...? "


Az egyik válaszoló belinkelt egy kérdést..Csak amit írt a srác azt olvastam el.


És ez a kommentelő ezt írja még oda..

Nos nem akarok pofátlan lenni(bár lehet az vagyok) de én nem tudok felfogni, hogy lehet bűnnek számítani az önkielégítést. hiszen Isten adta nekünk a nemiszerveket, a testünket, a gyerekszülést és a hozzákapcsolód dolgokat. Akkor miért kell magunkban elnyomni? Azt, hogy bűn csinálni azt a papok találták ki nem Isten. Isten soha nem mondott ilyet!

Előszőr is azt kell megtanulni, hogyan kell kontrollálni. Ha ezt betudod folyásolni akkor nem lesz gond.

Másrészt pedig az jutott még eszembe, hogy talán azért érzik bűnnek az egész masztizás dolgot, azért éreznek utána vagy alatta bűntudatot, mert ez egy rögeszme ezt olvasta valahol és az agya ezt a téved rögeszmét állítja elő. Másrészt pedig , nem tudom hányan tudják de gyerekkorban ha nem is minden gyerek de biztosan csinált olyat, hogy (Elnézést ha durvát írok nem szándékom de másképp nem tudom leírni) izgatta magát ott lennt..Ez természetes dolog, a gyerekek kíváncsiak és ha véletlenül néha ott dörzsölte magát észrevette ,hogy milyen jó érzés. Ha tudtok vagy akarjátok akár net-en is utánanézhettek ,mert ez manapság elég nagy problémát okoz. Mert a gyerekre általában rá is szólnak, hogy miért csinálod?' 'hagyd abba , ne csináld ezt , most azonnal fejezd be.' Így a gyerekben már akkor kialakul egy bűntudat érzés, ami később tini korában jön elő mikor épp a testét fedezi fel. Sok oldalon olvastam, hogy soha nem szabad a gyereknek ezt megtiltani! , mert később okozhat némi problémát, pontosabban bűnnek fogja felfogni a maszturbálást és a szexet is.

És megintcsak kihangsúlyozom, hogy csak kontrollálni kell az egészet. Akár éveket is kilehet bírni masztizás nélkül, de ha mittudomén pár hónap múlva megkívánod akkor nyugodtan csinálhatod nem követsz el vele bűnt."

2011. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
téves *
2011. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Cam szexelni akarsz, hogy mindenkitől az msn ét kéred?? Sztem nagy kamu vagy és így keresed az áldozataidat.

2011. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló:

he.he:)

Akármennyire "hülye vagy":P az amit mondtál megröhögtetett:) Nem semmi fej vagy. De azért ne túlozzunk - az msn-t nem azért kérem hogy "Cam szexeljek" hanem hogy közvetlenebbül, gyorsabban tudjunk szót váltani! Persze ezt is csak olyanoktól kérem, akik nem ilyen lököttek mint te:P He.he!


Kezdem azt hinni, hogy az összes debiáns választ te magad írod:D Kezdem megszeretni a búrádat - ennyi időt rámpazarolsz!:D Szóval ha nem lennél ilyen gya-gya:D akkor bírnálak is! Ezt tök komolyan mondom!


Előző hozzászóló:

Te rengeteget írtál!

Nagyon szépen köszönöm, hogy "szenvedtél" egy ilyen hosszú válasszal - ami azért ért is valamit! Szóval nem hiába törted magad!:D

Hidd el tudom mit akarsz nekem mondani, csak sajnos az nem éppen reális:( Nem tudok indokot mondani, nem vagyok egy önkielégítős szakértő -bár sokat beszélek már róla- de nem akarok okoskodni. Mivel te is azt írtad, hogy "nem akaródzik elmenni" - ezt én annak veszem, hogy függesz tőle.. egyértelmű! A maszti az függőség -egyben, a maszti az démonizáltság! És a démon ami ezt kiváltja az olyan eredetű, mint a kábítószer és az ehhez foghatók. Tehát nem értem miért - de már összevagyok totálisan zavarodva! Annyian mondjátok Isten szavait, komplikáltok, már nem tudom kinek hidjek, hova húzzak?:S

2011. ápr. 26. 23:01
 49/77 anonim ***** válasza:

"Hidd el tudom mit akarsz nekem mondani, csak sajnos az nem éppen reális:( "


De épp hogy reális, sőt csupán pszichológia az egész . Csak nem tudod most átlátni, mert sokan írtak még az egyik táborból és a másikból is szintén.


"Mivel te is azt írtad, hogy "nem akaródzik elmenni" - ezt én annak veszem, hogy függesz tőle.. egyértelmű! A maszti az függőség -egyben, a maszti az démonizáltság!"


Nem értetted meg a lényeget amit írtam :) Épp ezaz, hogy nálam nem függőség. Én tudom kontrollálni ha úgy lenne hogy évekig ne kelljen csinálnom akkor nem csinálnám kész.

Nem démonizáltság, de ha annak veszed akkor az lesz. Ilyen egyszerű az egész.A maszti nem függőség, Ha függsz tőle függeni is fogsz. Ha ezt a 'függőséget' tudod befolyásolni, tehát hogy pl kibírsz napokat, majd heteket aztán hónapokat nélküle akkor már nem leszel függő. És ezt kell elérni, nem azt, hogy lemondassz róla vagy elnyomod magadban. Mert ez butaság. Kontrollálni kell. Az ösztönöket(hogy reális legyek:nemi hormonokról beszélek) lehet kontrollálni magunkban, de elfelejteni úgymond soha nem lehet, mert ez bennünk van. Ez tesz minket emberré. Ha nem így lenne, akkor Isten másképp csinálta volna ezeket. A hormonok fiatal korban tombolnak benned érthető, nem hiszem, hogy ezt azzal kéne megoldani, hogy lemondassz róla egész életedre. Azt most nem magyarázom el,hogy ez mikkel járhat, ha valaki visszafojtja márcsak azért is(pl düh-vel ,agresszióval).

Megtanulni kell befolyásolni ennyi az egész lényege. Az Ember sok mindent kibír, csak annak a módját kell megtalálni hogy hogyan tanuld ezt meg.

2011. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:

Az ókori Rómában a híres orvos, Galenus azt javasolta, hogy az orvosok maszturbálják női pácienseiket a természetes egészség

érdekében. A 18.században Samuel Tissot, a „felvilágosult” svájci orvos kijelentette, hogy sok súlyos betegség oka a maszturbáció,

s a 19.századi Európában és Amerikában a nőket a maszturbáció egészségtelen és természetellenes szokása miatt is kezelték,

gyakran clitoridectomiával.A maszturbáció széles körben elterjedt,az emberek azt sem tudják hogy ez mennyire egységtelen

csak csinálják mert mindenki számára természetes. Pedig orvosilag igazolt hogy menyi probléma és lelki dolog okozója a

maszturbáció!A férfiak mintegy 97 százaléka és a nők több mint 90 százaléka maszturbál 21 éves korára!De ki mondta hogy

nem egségtelen?NEM MINDEN AMI JÓ EGÉSÉGES IS!Dr.William Masters és kutató Virginia Johnson hozzáfűzi :a maszturbáció

lelki betegséghez vezethet.Azonkivül ezt a gyakorlatot okolják mindenféle megbetegedésért a szemölcstől és vörös szemhéjaktól

kezdve a lelki betegségekig.Ha jól bele gondolunk maszturbáláskor az ember a SAJÁT önző testi érzésébe mélyed bele teljesen

énközpontuan!A a sex így elkülönül a szerettöl es csupán egy olyan reflex lesz amely enyhíti a feszültséget.A maszturbáló egyén

esetleg hajlamos lehet arra hogy a másik szexuális kielégülés puszta eszközének tekintse.Ez egy párkapcsolat végét is okozhatja

sőt nagyon sok problémát előidézhet!

2011. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!