Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék hogy ne kívánjam...

Mit tehetnék hogy ne kívánjam az önkielégítést - jobban mondva: leszokjak róla?

Figyelt kérdés

14 éves keresztény fiú vagyok, újászületett (anyám szerint -"bár én is ilyen bátran kijelenthetném"). Nem katolikus, hanem evangélikus, olyan pontos nevet nem tudok rá, igazából....

Mint mondanom sem kell én is ugyanúgy tűröm a "világiak", "hitetlenek" ostromát napról napra.

Emlékszem tavaj hetedikben állandóan kérdezgatték tőlem a többiek hogy (slengelve): "te gyúrsz-e". Gondoltam magamban, hogy ez most mit is jelent, de amíg ez egy huzamosabb ideig így ment (bebeszélték nekem hogy ez milyen jó érzés, és hogy hogy kell csinálni). Nekem ez tetszetősnek hangzott és próbálgattam hogy kijöjjön az ondó. Egyszer hát otthon valahogy olyan frurcsa, bizsergető érzést éreztem az intim testrészemnél-amit persze sejtettem hogy mi volt már akkor is.... És mint mondták ezek a nevezetes osztálytársak: tényleg elég jó érzés volt... Csak mikor a továbiakban rögeszmémmé vált és csak később jött felszinre hogy ezt már korábban (akkor nem igazán tudtam mi ez) Németh Sándor tanításaiban hallottam, mintha bűn lenne... De nem voltam meggyőződve róla, inkább a tudatalattimba tuszkoltam... Így volt mikor naponta 3-4× is csináltam TITOKBAN:S

Nem vagyok az a bátor embertípus, aki csak úgy -ha nehezen is- de bárkinek is elmondja. Így a napokban rátaláltam erre a szájtra (nem értem korábban miért nem...) és megörült a szemem. Legbelül érzem hogy ez helytelen, de ez olyan mint a dróga, egszerűen lehetetlen abbahagyni... - és így ez olyan lellki-testi forrdalomnak is nevezhető nep mint nap!


2011. márc. 31. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:

Úgy örülök, hogy 14 évesen ilyen érett vagy és az ÚR akaratát keresed :)

Imádkozni fogok érted, hogy felül kerekedj ezen :)Remélem nekem ha majd lesz gyerekem és fiú lesz olyan bölcs lesz, mint Te!

Sok sikert a harcban! :D

23/L

2011. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:))

Az imádkozást is köszönöm !NAGYON!, már 100×-ra is kijelenthetem: nagyon örülök hogy megismertelek - de azt még mindig nem tudom, hogy milyen felekezetbe tartozol?:)

Remélem nem gond, hogy így "buzgómócsingkodom":) csak annyira belelendültem a friss ismeretségünkbe, hogy én örülnék végül is ha felvennénk a kapcsolatot msn-en, avgy skypon, vagy bárhol csak jobban megismerjelek:)

Mert Tőled csak épülni tud az ember, és iylen barátokra van szüksége egy tiszta és az Úrhoz hűséges embernek:)

2011. ápr. 1. 15:27
 13/77 anonim ***** válasza:
23%

Én 18 évesen próbáltam ki először és 21 évesen szoktam le róla 2 hónap alatt.

Pokoli kínokat éltem át alatta, de elhatároztam, hogy nem és nem fogom ezt művelni. Olyasmi lehet erről is leszokni, mint a piáról vagy a drogról, nem tudom mivel csak néha iszok, de az se megy túl a 3 decinél és drogozni se drogoztam soha.


Visszatérve a tárgyra, határozd el, hogy leszoksz róla és ha jön az ördög az ingerrel karöltve, akkor mondj nekik nemet és foglald el magad helyette. Próbálj kikapcsolódni akkor. Nagyon nehéz lesz, de próbálj erősnek lenni.

Mint írtam nekem 2 hónap elegendő volt, azóta játszi könnyedséggel hárítom el az ingert, de hosszú és nehéz ösvényt kellett bejárnom ehhez az állapothoz.

Gondolj arra, hogy 14 évig nem csináltad, miért is lenne oly nehéz ha továbbra se csinálnád.

Szóval kitartást kívánok ehhez a pokoli küzdelemhez.


25F

2011. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó vagyok: Még annyit hozzátennék, hogy nem azért teremtette Isten a péniszt, hogy magunknak, hanem önzetlenül, a másik fél, a nő számára nyújtsunk örömöt.
2011. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon örülök, hogy hallottuk egymást:) Ahogy olvastam a válaszodat, szinte végigfutott a hasonlat, köztem és a te általad elmeséltek között!

Pontosan ugyanígy vagyok evvel én is! Neked 18, nekem viszont 14, jobbanmondva 13 éves koromban éreztem a maszturbció "okozta örömöt" (de milyen öröm?) Én lassan egy éve hogy csinálom, azóta is próbálok leszokni róla, de nem könnyű, egyszóval őrült nehéz! Állandóan az az érzésem -mint ahogy mondtad te is- mikor csak rámjön a vágy, akkor mintha egy démon direkt buzdítana hogy csináljam, "az egészen normális". persze ez így is van, persze hogy ezek végett fertőzi be az ember magát bűnökkel! Ezért is van hogy a fiatalok csaknem 75% bűnös életmódot él! Örülök neki,h ogy segített Isten leszoktatni róla:) És áldjon az Úr, hogy soha többbet ne kívánd, és egy szép,egészséges családot sikerüljön alapítanod!

Annyit még hozzáfűznék -elkése- hogy nekem eddig az egy hét volt amit kibírtam, hogy ne önkielégítsek, de azt is szörnyen nehezen!:(

2011. ápr. 4. 13:45
 16/77 anonim ***** válasza:
23%
Próbálj ellenállni a démonnak, ő csak károsítja az embert és hamis élvezeteket biztosít. Ne engedj neki és nagyobb örömökben lesz később részed, hisz a lelked patyolattiszta marad és tudni fogod, hogy nem vétkezel és volt annyi erőd, mint a társadalom nagyon nagy részének nincs, hogy azt mondja, nem én nem fogom követni a sötétség teremtményeinek hívását, kérlelését.
2011. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
56%
Verjed a f@szodat minél gyakrabban, az tetszik az Úrnak!
2011. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólónak üzenem:

Jobb lenne ha inkább meggondolnád mit beszélsz, mielőtt kimondanád! A szónak nagy teremtő ereje van, és nem mindegy hogy mit beszélsz - sőt Te nemhogy beszélsz, hanem egyenesen az Urat káromoltad!

Kívánom hogy szabadulj meg -mint ahogy én is az önkielégítéstől- úgy te is LEGELSŐNEK ettől az ocsmány felelőtlen nyelvjárásból. Ezt nem azért mondom, mert én ilyen buzgómócsing vagyok -tudod magadnak okozol ezzel kárt. Ha még nem is fogod megtapasztalni, de előbb vagy utóbb..... majd meglátod....

2011. ápr. 10. 18:13
 19/77 anonim ***** válasza:
53%

"Jobb lenne ha inkább meggondolnád mit beszélsz, mielőtt kimondanád! A szónak nagy teremtő ereje van, és nem mindegy hogy mit beszélsz - sőt Te nemhogy beszélsz, hanem egyenesen az Urat káromoltad!"


Attól, hogy nektek be van tanulva az agyatokba pavlovi-reflexnek, hogy berzerk-módba váltsatok, ha valaki "káromolja az Urat", az még nem bizonyítja Isten létét.


Ugyanilyen betanult pavlovi-reflex az, hogy bűntudatot érez valaki a maszti után.

2011. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:

18:16-os

és a reflexet ki teremtette?

2011. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!