Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakorló keresztény lányok és...

Gyakorló keresztény lányok és fiúk! Nektek is gondot okoz az önkielégítés iránti testi vágyaitokat legyőzése? (lehetőleg nemet és kort is írjatok! )

Figyelt kérdés
Sajnoss nekem még nem sikerültfelülkerekedni ezen, pedig kérem Isten segítségét, de a végén mindig elbukok. Lehet, hogy nagyon gyenge vagyok...Azt is megírhatjátok, ha hasonló helyzetben vagytok, mint én.(egy hívő 19/F)
2010. nov. 27. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
53%

Na és most érkezett el a pont hogy megkezdjünk egy végeláthatatlan vitát.Csakhogy a vitának nincsen semmi értelme.Ugyanis elvész az igazság keresése,és az már a beszélgetés halálát jelenti ,és a vita kezdetét,mert csak felül akarunk kerekedni a másikon.Ez nem helyes,szóval nem vitázok.


Azt viszont röviden,tömören kifejtem ,hogy miért nem folytatom a kommunikációt veled.



"az egyháznál és tagjainál arrogánsabb szervezetet keveset ismerni."


Az írásodban több ehhez hasonló ,minden normális alapra helyezett nélküli érv kijelentést lehet találni.Ezek mindig tükrözik azt,hogy az illető milyen ostoba,és hogy milyen értelmes is egyben.Te már eldöntötted ,hogy hogyan fogod értelmezni az életed viszonyait.Te már pontosan tudod ,hogy mit fogok neked mondani az adott kérdésedre,kijelentéseidre.Tudod már a válaszokat.Nehogy már azt gondoljam ,hogy majd pont nekem fogod elfogadni őket,csak mert én mondom.


Nem vitatkozok.Kérdésekre válaszolok,rágalmakra ,pocskondiázásra (legfőképpen alaptalanokra) nem reagálok.Nem azért mert nincs rá magyarázat,hanem azért mert az illetőnek nincs értelme elmondani,mert már ismeri azokat,csak nem érti/fogadja el.

2010. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
31%
Gyakorló keresztény vagyok, és nem okoz gondot a testi vágyaim legyőzése. Mert nem is kell legyőznöm. Így teremtett Isten, ez nem bűn.
2010. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim válasza:
93%

Igazándiból nem is tudom, hol kezdjek bele.


Szóval a családom egy karizmatikus egyház tagjai(nem mondok nevet, mert valaki azt hinné, hogy le akarom járatni őket). Olyan 8 éves koromban kezdtem el járni én is. Olyan 12 éves koromig minden jó volt, de aztán jöttek a gondok. Nemi vágy, ilyesmi. És bizony maszturbáltam kb fél évig, amikor édesapám egyszer ismertette velem egy felmerült kérdés kapcsán, hogy ez bűn. Akkor én ledermedtem és óriási bűntudatom volt. Bírtam egy ideig nélküle, kb 13-14 éves koromig ment is, de aztán kaptam egy újabb tesztoszteron löketet-nagyon korán érő típus vagyok- és sajnos 2-3 heti rendszerességgel csináltam, de hihetetlen bűntudattal, mindig egy világ omlott össze bennem és egy-egy ilyen egyszemélyes légyott után volt, hogy leköptem a tükröt magamat látva benne. Aztán egyre inkább próbáltam magam visszatartani ettől, de az lett az eredménye, hogy elég fura dolgok iránt kezdtem el érdeklődni,nyilván erről nem fogok mesélni, de elég durva volt. Aztán egy óriási megrázkódtatás hatására felhagytam a maszturbálással 1,5 évre. Konkrétan semmi nem volt, soha nem csináltam az alatt az idő alatt. Aztán jött a gimnázium. Volt egy szimpatikus lány, akibe szerelmes voltam, megfogtam a kezét... és majdnem elélveztem bele a gatyámba. Illetve kb heti szinten ejakuláltam éjszaka álmomban, mindig úgy kellett dugdosni, illetve mosigálni az ágyneműt, hogy a család ne vegye észre, de nyilván észrevették...Ez a kisebbik gond, egyik nap elkezdtem gondolkozni, hogy de mivan' akkor, hogyha az ember pl elmegy osztálykirándulni, vagy ott alszik haverjánál?

Szóval mérlegeltem, és egyre jöttek elő a durva gondolatok. Aztán azokat leküzdöttem, és belefogtam újra maszturbálni. Nincsenek olyan gondolataim, mint régen, és mostanság már nincs bűntudatom sem, szóval teljesen élvezem. Illetve van egy barátnőm is most már, aki számára örömet tudok okozni:)


Igazából lehet, hogy az önkielégítés bűn, de ha az távol tart egy még nagyobbtól, akkor mérlegelj.


Ha jól emlékszem még a bibliaiskolából, akkor a zsidóknak 13 éves koruktól volt szabad házasodniuk(13 éves kortól már teljesen "büntethető" volt Isten szemében, nem állt fent az "ifjúságunk vétkei" kategória). Most gondold el, te amikor elkezded a hokit, akkor egy zsidó már szexuális életet élt, nem volt ilyen gondja. Vagy ha nem is, nem érte őket ennyi inger, nem folyt a médiából az egész nap erotika(jó, ne nézz TV-t. megoldható. ne kapcsold be az internetet. kevésbé. ne nézz bele egy újságba se az új exoduson meg a heteken kívül. meg ne nézz plakátokat se stbstb), nem beszélt mindenki arról a füled hallatára, nem smárolt mindenki egy buliban, nem nevettek ki, hogyha nem láttad a legújabb szexel túlfűtött filmeket(Amerikai pite és társai), nem néztek ki, mint egy feketebárányt, ha még 16 évesen nem volt barátnőd, és ha még 18 évesen szűz voltál. Sorolhatnám tovább és tovább. De sajnos ezek olyan konstans nyomások, hogy max úgy tudnád permanensen elkerülni, hogyha kiköltöznél egy lakatlan szigetre a feleségeddel, és eléldegélnél vele teljesen egyedül minden kinzó nyomástól elrekesztve. De sajnos ez nem megoldás. Szóval egy fiatalnak nagyon nehéz megállni.

Tovább görgetve a szálat, amikor full cölibátusban éltem, akkor volt a közeli városban egy imacsoport, "ifistáknak", ahol összejöttünk. Mindenki hallelujázott, meg Jézus vére tisztítson meg minden bűntől mindenkit blablablablala, aztán most, hogy ismerek sok embert, és a nővérem barátjának a húga is oda járt pl, mindig nagy hangja volt, most meg hallom, hogy ez megkefélte, meg az, aztán volt még 1 testvérpár, csajok, velük is ugyanez a helyzet, és biztos a forrásom. Hogy csak a vezetői réteg gyermekeit ismertessem, a volt felekezetem egyik nagyon híres énekesének a fia, illetve a gyülekezet 2. emberének a lánya elkezdtek járni. A fiú az ifi együttes egyik frontembere volt. Mellesleg a srác személyes ismerősöm, az apja nagyon szigorúan nevelte Majd valaki meglátta őket a buszmegállóba nappal, ahogy a srác nyúlkált a csja bugyijába:D amit később be is vallottak ők is. szóval...



(mire megírtam ezta választ, egyedülálló lettem. 1 nap:D)

2010. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:

a gondot úgy a legegyszerűbb csökkenteni és majdan megszüntetni, ha megértjük miért is az. az önkielégítésről tudjuk miért gond? mert a szexuális vágy, vagyis a paráznaság bűnéből fakad. ez nem ösztön, amivel továbbvisszük a génjeinket, ez mocskolódás már ilyen formában, és ilyenkor az egyén önmagával van elfoglalva csak, vagyis önzően viselkedik...a vágyaknak ez a hátránya...az előnye pedig az, hogy azokból tanulunk, ha végre észrevesszük, hogy felesleges pótcselekvések...célok kitűzésével jutunk tovább, nem a vágyak generálásával. van különbség...mint éhségnél..ott is van étvágy...de az már plusz, akárcsak a szexnél...:)


Pelgrim barátomnak üzenném, hogy a vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, küszködés...vagyis függőség.


Egyébként kedves kérdező ez nem gyengeség...nehéz feladat...a legnehezebb parancsolat szerintem a mai világban a paráznaság "elleni" parancsolat. de ez csak saját vélemény és a bolygóból kiindulva. Bevallom tényleg nehéz. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim válasza:

És azzal csökken, hogyha megértjük, hogy mi az?

Ilyen hülyeséget nem mondhatsz.Attól,mert valaki tudja, hogy rákos, még nem lesz egészséges...

2010. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nősülj meg öcsém, aztán hajrá.
2010. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:

12:43...:)


Szerintem nem mondtam hülyeséget, mivel én a vágyról(nem az ösztönről) beszéltem, ami miatt végez valaki önkielégítést. A rákos vágya miatt lesz rákos? Nem hinném. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim válasza:

Lehet, hogy a példám nem volt túl helyénvaló, de neked meg nyilván könnyebb azt megcáfolni, mint egy kérdésre válaszolni.

De akkor azt magyarázd meg nekem, hogyha rá jön valakire a kangörcs, és mindenképp akar valamit csinálni, miben segíti az, hogy ez csak egy vágy?

2010. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

kedves barátom :)


én a kangörcs megelőzéséről beszéltem...nem a kangörcs elnyomásáról...ha van, akkor azt nem szabad elfojtani, de beszéljük meg mi is az a kangörcs, mert nekem van egy elképzelésem. ha te arra gondolsz, hogy erős vágyat érez a férfi akármilyen nő iránt, csak szex legyen, de nincsen fizikai tünete a nemi szervnél, az erekciót most ne számold(bízom benne érted mire gondolok), akkor meg lehet állítani, ha már fáj, vagyis felgyülemlett korábbi vágyakból a hímivarsejt...no akkor üríteni kell, mert belerokkansz. :)

én arról beszéltem, hogy azt megérteni, hogy a szex az nem egy kötelező dolog, hogy túlontúl csinálni, kell, az emberek otthon ülve vágyakoznak, elképzelnek magukban helyzeteket és sorolhatnám ezzel kapcsolatba, mert azt hiszik ez menő...és önző szexet folytatnak, ha odakerül a sor...mivel saját kielégülésükkel vannak elfoglalva csak...a másik fél úgymond másodhegedűs. Nem állok neki részletezni, de van egy két igazság, amit ha megért az ember, akkor tényleg tudja csökkenti kéjes képzetei előjöttét, mivel megérti, hogy ezek pótcselekvések, és a valódi boldogság nem ebben van...természetesen lehet folytatni a szexet önzetlenül is, vágy nélkül...de a kereszténység szerint ez a házasságban lelhető fel...persze ott sem mindig. Tehát abban segíti ha vágy, hogy megérti az önzőség, és neki ehhez nincs joga(most hívőkről beszélek, akik Istent követik, és önzetlenné szeretnének válni az Ő segítségével), meg amúgy is...egy igaz keresztény például tudja jól, hogy mindannyian testvérek vagyunk...s vajon a vértestvéredet megkívánnád? S most csak egy dolgot említettem...ha az ember változtat sajt hitrendszerén, akkor képes ezt elnyelni magában(önkielégítést, vágyódás a szexre).


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim válasza:

"hogy mindannyian testvérek vagyunk...s vajon a vértestvéredet megkívánnád?"


Szóval akkor minden házasság "bűn"?

2010. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!