Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért hagyta hogy Ádám...

Isten miért hagyta hogy Ádám és Éva fellázadjon ellene hiszen ő a szabadakarat befolyásolása nélkül is betudta volna folyásolni úgy az embert, hogy aztán mellette döntsön?

Figyelt kérdés

szept. 2. 10:29
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"Azt várod el Istentől,hogy még a bűn(lázadás) megfoganta előtt meggyőzze Lucifert....

Ha azt tette volna,nem tartotta volna tiszteletben a szabad akaratát."


Nem egészen.


Te ezt írtad:

"Nyilván, Isten megpróbálta jobb belátásra bírni Sátánt,de hatalomvágya olthatatlanná vált."


Én ennek felvetettem azt a hibáját, hogy Isten pontosan tudta, hogy mikor válik a hatalomvágya olthatatlanná, mikortól nem lesz képes meggyőzni ezért értelmetlen volt akkor megpróbálni. Vagy meg se próbálta volna akkor vagy pedig előbb próbálta volna meg amikor még nem olthatatlan a hatalom vágya.


(Az általad írtak alapján Isten zsarnoksága és nem zsarnoksága között az a különbség, hogy mikor próbál meggyőzni valakit arról, hogy hibát követ el)


De az az elképzelés, hogy Isten megpróbálkozik valamivel amiről tudja, hogy nem lehet (már pedig mindentudó ezért tudnia kellett, hogy akkor már nem fog sikerülni meggyőznie) az egy vicc.


Már az is magában egy vicc, hogy Isten meg akar csinálni valamit és megpróbálja nem pedig megcsinálja.


A zsarnokoskodás már ott elbukott, hogy az őt nem követőket megbünteti a követőket pedig megjutalmazza. Itt már egyfajta kényszert alkalmaz azért, hogy kövessék és nem azért követik mert akarják.



A szabad akarat is több ponton elbukott.

- A Sátánban ez a csillapíthatatlan hatalomvágy nem alakulhat ki csak úgy.

Eleve egy érzés sem jön létre csak úgy. Nem jönnek benned létre addig soha nem létezett érzések csak úgy a nagy semmiből. Tehát ezt előtte Istennek ki kellett találnia.

Majd ezek után ennek az érzésnek a forrását el kellett ültetni Luciferben mivel ez nem úgy működik, hogy egyszer csak gondol egyet valaki úgy dönt, hogy én mostantól hataloméhes leszek mert az milyen jó buli. Különösen ha tudja, hogy nem az és semmilyen indoka nincsen rá.

- Úgy alapból sem lehet eleve szabad akaratunk abban a formábban mert döntéseinket temérdek minden befolyásolja. Ádám és Éva például ha tudta volna, hogy a kígyó átveri őket és csak ártani akar nekik akkor egy szó nélkül ott hagyták volna. Ez pedig csak egy nagyon apró tudás morzsa lett volna számukra amivel ha rendelkeznek teljesen más lett volna a döntésük, akaratuk.

De ugyan ilyen módon Isten is befolyásolta nem egyszer Ádám és Éva döntését és akaratát.


Folytatnám még a fejtegetést de felteszem már ez is bőven meghaladja a befogadó képességedet és a felét sem fogod megérteni.

szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
39%

#31.


Minden mentálisan beteg ember tökéletesen meg van győződve affelől,hogy ő "normális" és aki nem úgy gondolkodik,mint ő,az "nem normális".


Ezt tapasztalom nálad is.


Természetesen én nem érthetem meg a te ferde nézeteidet,mert nem a te normáid szerint gondolkodom.

szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

32

Az a probléma az érveléseddel, hogy én nem írtam, hogy ne lennél normális. Ellenben veled. Tehát a kijelentésed pont, hogy rád igaz, te tartasz engem mentálisan betegnek mert nem értek egyet veled.


Arról nem is beszélve, hogy már meg sem próbálsz érvelni.

Igazam volt, hogy időpazarlás veled foglalkozni.

szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!