Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt hogy kell érteni Ádám és...

Azt hogy kell érteni Ádám és Éva története szimbolikus? Jah hogy benyaltátok a tudományt, és ennek függvényében úgy határozottatok és határozott az katolikus egyház hogy szimbolikusan lehet értelmezni?

Figyelt kérdés

júl. 14. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az ember (vagy az ember elődjének) öntudatra ébredéseként értelmezem a történetet.


Szerintem elég jól stimmel...

- Az állat tetteinek nincs erkölcsi tartalma, ellenben ahogy az ember öntudatra ébredt, hirtelen fogalmai lettek a jóról és a rosszról, hirtelen képessé vált a gonoszságra. (Jó és a rossz tudás fája.)

- Az állatban nincs szégyenérzet, az öntudatra ébredt ember viszont eltakarja a meztelen testét. (Ádám fügefa levéllel takarta el magát.)

- Az állat nem tudja, hogy meg fog halni, az ember igen. (Számomra ezt jelenti a "halálbüntetés", amiről a Biblia ír.)

- Az állatok ellése sokkal kevésbé fájdalmas és hosszadalmas, mint az emberé, amely két lábra emelkedett, és így átalakult a csípője. (Éva "büntetése" a fájdalmas gyerekszülés.)


Persze nyitott vagyok más interpretációkra, de szerintem ez egy egész épkézláb magyarázat, és ha úgy vesszük, nem is egy rossz szimbólum.

júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Úgy, hogy a Genesis egy etiológia. Soha nem vették szó szerint egyes fanatikusokon kívül.
júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ja persze öntudatra ébredés hogyne és ezt higgyem is el
júl. 14. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4

Nem megtéríteni szeretnélek, csak rákérdeztél, hogy hogyan lehet szimbolikusan értelmezni ezt a történetet. Leírtam, hogy én hogyan értelmezem.


Nem kell egyetértened.

júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1,4

Ebben a magyarázatban akkor az áteredő bűn maga az öntudatra ébredés?

De az áteredő bűnt elvileg eltörlik akkor amikor megkeresztelkednek az emberek.


Arról nem is beszélve, hogy akkor Jézus miért is halt meg?

Isten miért teremtett eleve ilyenre az embert? Például írod, hogy nekünk fájdalmasabb a szülős (ennek ellenőrzéséhez nincs infóm ezért most csak elfogadom), de ha az egész teremtés eleve olyan mint amit Isten akart és nem volt valós bűnbeesés akkor ez lényegében egy indokolatlan büntetés az embereknek.

Van még sok kérdés de egyenlőre maradjunk ezeknél.


Amúgy ne érts félre nem megcáfolni akarlak csak felmerült bennem. Nem értek egyet azzal amit a kérdező írt és abban sem vagyok biztos, hogy ő egyáltalán egyetért azzal amit írt és nem csak provokálni akarja az embereket.

júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pl. Isten hat nap alatt teremtette a világot. Valószínűleg ez nem az emberi mértékkel számolt nap, hanem Istenivel. Tehát egy nap az lehet hogy Istennek több millió év.
júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező mutasdeg hogy minek alapján írtad ki a kérdést. Gyanítom egy református prédikàció alapjàn, valamit félreérthettél.


De vegyük azt igaza van. A Tudàs Fája nem szimbolikus kép, valahol meg van és valóban gyümölcsöt evett Ádám és Éva és valóban egy szemvillanás alatt tudatára ébredt az ember pár.


Vagy, az édenkertvalahol meg van csak be van zárva és angyalok örzik bejáratát.


Az Édenkert azt az ideális állapotot mutatta amikor még az ember nem távolodott el Iszentől. A Teremtés konyvének irói vagy irója, úgy gondolja hogy az állatok Isten rendje szerint élnek de tudat nélkül. Az író azt látja hogy egyetlen különbség van az hogy az ember a tudást birtokolja és éntudata van (elszégyelte magát a meztelensége miatt, fel tudott öltözködni, míg az állatok nem csinálnak ilyet.)


Ennek a tudásnak a birtokában jót és rosszat is tehet. Azaz az állatok nagy tobbsége nem pusztítja el saját fajtársát.


De mi ebben a hihetetlen kérdező? Öntudatra ébredés szimbolikusan egy gyümölcsbe harapini és hirtelen megszeteztük az okosságot, ez egy szimbolikus kép, nem valoságos.


Igazábol nem a tudással van baj, hanem avval hogy Isten parancsa ellenében szereztük meg a jóra és rosszra való képességet, mert a tudatlansagukba csak jót cselekedjünk mert Isten rendje szerint éltünk, a jót (édenkert szimbolikája) az Isten adta


Az ember a rosszra való képessêget is megszerezte, ezért tiltotta Isten a tudást.


A szöveg írója nagyon elgondolkozott azon mi az oka hogy az ember hajlik a rosszra míg az állatok nem.

Ível pontosan senki sem tudja honnan ered a rosszra való hajlamaink, az író következtettek, és a jobb megértés és a bizonytalan dolgok helyére hosszabb magyarázat helyett

Szimbólumokat tett. Tudás Fája, Édenkert.


A teológiai igazságot ezek a szimbólumok tökéletesen képviselik.


De te is megérted, hogy helytálloak ezek a szimbólumok. A boldog élet szimbóluma az Édenkert.

A Tudás Fája érthető mert tényleg lehet a tudományt egy fához hasonlítani, sőt a magyar nyelv igazodik is a fa szimbolumához, azt mondja tudományágak. A fa ágárol beszêlünk ami szimbolikusan mutatja mennyire szerte ágazó a tudomány, mint egy fa.

júl. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!