Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért hagyta hogy Ádám...

Isten miért hagyta hogy Ádám és Éva fellázadjon ellene hiszen ő a szabadakarat befolyásolása nélkül is betudta volna folyásolni úgy az embert, hogy aztán mellette döntsön?

Figyelt kérdés

szept. 2. 10:29
1 2 3 4
 21/33 gungasam ***** válasza:
Isten mellett ott volt a Sátán, aki szintén egy halhatatlan entitás, legalábbis Isten vagy nem tudta vagy nem akarta legyőzni. (kellett neki a szórakozás végett) Nos, a Sátán viszont befolyásolta a szabad akaratot, csábított és ügyesen csinálta! Mielőtt a Sátán elcsábította az első emberpárt szabadok voltak és munkátlanul, unalmasan teltek a napjaik a végtelenségig. Miután rápacsáztak mindjárt lett rengeteg problémájuk és nem unatkoztak többé.
szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 gungasam ***** válasza:
"be tudta volna folyásolni" Lehet, hogy hívőnek jó a kérdező de magyarul megfogalmazni ezt a kérdést nem tudta. A logikai "bukfencről" nem is beszélve. Befolyásolástól mentesen befolyásolni.... Kérdezni is tudni kell nem csak imádkozni!
szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Nyilván, Isten megpróbálta jobb belátásra bírni Sátánt,de hatalomvágya olthatatlanná vált.


Az első emberpár naplopása gonosz,tudatlan rágalom! Ők végezték az Isten által rájuk rótt feladatot,bár az nem került nekik fáradtságba.

szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Nyilván, Isten megpróbálta jobb belátásra bírni Sátánt,de hatalomvágya olthatatlanná vált."


Isten pedig akkor próbálta meg jobb belátásra bírni amikor már a hatalomvágya olthatatlanná vált. Nem tudta, hogy előbb kéne megpróbálni.


A mindentudó és mindenható nem volt képes már jobb belátásra bírni.


Teli van humoristákkal ez az oldal. Jókat lehet nevetni az ilyen vicceken.

szept. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
56%

#24.


Talán neked vicces,de nekem megnyugtató,hogy Isten nem él vissza hatalmával,bölcsességével és még a legrosszabb rossztól sem óv meg szabad akaratunk ellenére!


Ilyen a szeretet.


Amit te elvárhatónak gondolsz,azt úgy hívják: Zsarnokság, ami idegen a szeretettől.


Isten neked is megengedi,hogy az Ő jellemén röhögjél,mint a fakutya,de az nevet,aki a vég idején is nevet.

szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Mert mit gondolok én elvárhatónak szerinted, pontosan?

Mi az amit én elvárhatónak gondolok amit te zsarnokságnak neveztél.

szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
39%
Olvasd vissza az írományodat és megérted!
szept. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Tudom mit írtam. Az érdekel, hogy mit értettél meg.


Felteszem nem sokat.

szept. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
39%

Gungasam!


Egyedül Isten halhatatlan!


Minden teremtmény élete Istentől függ!

szept. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
39%

#28.


Azt várod el Istentől,hogy még a bűn(lázadás) megfoganta előtt meggyőzze Lucifert....


Ha azt tette volna,nem tartotta volna tiszteletben a szabad akaratát.

szept. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!