Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus vagy az...

A római katolikus vagy az ortodox kereszténység a hitelesebb?

Figyelt kérdés

aug. 19. 22:56
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúi nem "leányvállalat".

Nem vallásokból szakadt ki, hanem visszatértek az első századi keresztény tanításhoz, mintához.

Az egyházat pedig napjainkban nem Jézus miatt támadják, hanem a hitehagyáskor elkövetett embertelenségük, gyilkosságuk miatt, amit Jézus nevében követtek el, és követnek el napjainkban is.


A keresztények nem ilyen bűnök miatt vannak, vagy lesznek támadva, hanem Jézushoz hasonló okokat fognak megnevezni ellenük.

aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Mindkettő apostoli eredetű irányzat tanokat és származást tekintve, ahogy sok protestáns irányzat is.
aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

"A katolikus szót amúgy ugyanúgy használják magukra az ortodoxok is."


Egy kis érdekesség:


A "katolikus egyház" kifejezést Antiochiai Szent Ignác használta először az egyik levelében i.sz. 107 (vagy 117) körül.

Feltételezve, hogy a szót nem ő találta ki, és nem ő alkalmazta előszőr az Egyházra, és mivel igen közel van az aposoli korszakhoz, ezért megkockáztatom, hogy a kifejezés az Ősegyház korából ered.

aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

33

Akkor a Bibliában olvasható prófécia hiteltelen maradna, és soha nem valósulna meg. DE minden próféciának az utolsó betűig meg kell történnie.

Zsoltár 83:19

Ézsaiás 43:10-12

Cselekedet. 15:14

2Krónikák 7:14

Ézsaiás 43:7

aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
82%

#34


Mi lenne, ha abbahagynád itt ezeket az erőltetett válaszokat, nem veszed észre, hogy a kommentelők elutasítják az Őrtorony tanításokat?


Nem számít, hogy hányszor hivatkozol a Bibliára, mert úgy véljük, félremagyarázod azt, pontosan úgy, ahogyan más kisegyházak is félremagyarázzák. Mivel pedig csak mondod a magadét, de nem vagy kíváncsi a másik érvre, ezért már régen meg kellett volna értened, hogy értelmetlen, amit csinálsz.


Barátom, vidd a tanításaidat oda, ahol elfogadják. Itt nem kérünk belőle, ahogyan te sem kérsz a katolikus és ortodox tanításokból, pedig gondolhatnád hogy 2000 év alatt tonnányi mennyiségű apologetikai irodalom halmozódott fel ezekben az Egyházakban.


Menj tehát békével.

aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

Nem magyaráztam semmit, csak Biblia verseket írtam, amik megfognak valósulni.

Semmit nem erőlködtem.

Ezek nem az Én tanításaim, hanem Isten szava. Biblia idézettel szeretnék elköszönni.

(Cselekedetek 20:26, 27) 26 Ezért e mai napon felszólítalak benneteket annak tanúsítására, hogy mindenkinek a vérétől tiszta vagyok, 27 mert nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent Isten szándékáról.


(Ezékiel 2:4, 5) 4 Elküldelek a dacos és makacs fiakhoz, hogy mondd meg nekik: »Így szól a legfőbb Úr, Jehova.« 5 Ők pedig akár meghallgatnak, akár nem – mert lázadó nép ez –, meg fogják tudni, hogy próféta volt közöttük.

(Ezékiel 33:33) 33 És amikor ez bekövetkezik – márpedig bekövetkezik –, akkor majd megtudják, . . .


Szép estét neked.

aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
43%

#36


A véleményed értem. Viszont arra kérlek, hogy azt értsd meg, hogy ezeket a bibliai verseket másként is lehet értelmezni, és nem biztos, hogy az értelmezésük jó.


Had mondjak egy segítő példát.


Mint bizonyára tudod, Dániel 11. fejezetét a hagyományos magyarázat az 5. verstől fogva a Szír-Szeleukida (Észak) és Ptolemaida dinasztikákra (Dél) vonatkoztatja. Legalábbis az a szöveg elején, aztán ki erre-ki arra kanyarog a magyarázatban.

A szeleukida-ptolemaida konfliktus azonban a legtöbb kommentárban megvan. Így magyarázzák a katolikusok, és még ti is:


[link]


Azonban Jacques Doukhan - ő egy zsidó származású, francia adventista tudós - úgy véli a héber szöveg elemzése kapcsán, hogy az Észak-Dél konfliktus nem magyarázható a szeleukidákra és a ptolemaidákra, az 5. verstől fogva szerinte Észak és Dél esetében egy lelki konfliktusról van szó.

Remélem, így érthető mire gondoltam.

Ugyanaz a bibliavers: Dán 11,5

De teljesen más magyarázatok vannak hozzá.


Szóval visszatérve a te érveidre, ott is ez a helyzet. Jehova tanúi értelmeznek bizonyos bibliai verseket, de nem biztos, hogy jó az értelmezésük!

Ennyi az egész.

aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"Nem vallásokból szakadt ki, hanem visszatértek az első századi keresztény tanításhoz, mintához."

Az adventista mozgalomból szakadt ki a 19. században, ez tudott. Ha megnézed, átveszi a korabeli adventista tanítások jelentős részét, de nem csak a tanításokat, a jelleget is, mindenben magukon beteljesedő "próféciák", még ha amúgy nem is prófécia :)

aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
16%

38


Nem az adventista vallásból szakadtak ki.

Az egy dolog, hogy némelyek oda tartoztak, ahogy az apostolok is a zsidó vallásban nöttek fel. De nem kiszakadtak, hanem helyreállítottak, vagy is visszatértek az eredeti imádathoz.

aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
80%

#39

A vezetők, első hívek konkrétan az adventista mozgalomból szakadtak ki, az első őrtorony dogmák nagy hasonlóságot mutatnak, sok a mai napig egy az egyben megegyezik. Semmihez nem tértetek vissza, nincs írásos nyoma semmi hasonlónak ahhoz, amit ti képviseltek.

aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!