Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Reinkarnáció?

Szerintetek létezik Reinkarnáció?

Figyelt kérdés
Világéletemben ateista voltam, de legközelebb a Buddhizmus áll hozzám. Nekem mindig úgy tűnt, hogy azért valamivel realisztikusabb, hogy visszatérsz ebbe az életbe, minthogy egy pasas eldönti, hogy a mennyországba vagy a pokolba kerülsz. Mostanában viszont már inkább csak reménykedem benne, hogy van reinkarnáció, mert a gondolat, hogy nincs semmi a halál után, lelombaszt engem (mielőtt valaki beleköt, igen, tisztában vagyok vele hogy a buddhisták elve szerint pont hogy rossz dolog, hogy visszatérünk a földre, és arra kell törekednünk, hogy elérjük spirituálisan azt a szintet, hogy már nem térünk vissza a földre). Ti mit gondoltok?

aug. 13. 15:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem létezik. Legalábbis még soha senkinek nem sikerült bebizonyítania.
aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

Nem, Isten nem ezzel a lehetőséggel hozta létre az embereket, sem az állatokat, sem az angyalait.

Ha ismernéd Istent és a gondolatait, a teremtésének célját, okait, jövőbeni szándékát, akkor megtudnád, miért nincs reinkarnáció.

Ez ellenkezik azzal a természeti törvénnyel vagy elvvel, amit Isten felállított.

aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem létezik, sőt egy elég igazságtalan dolog lenne.
aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Thunderfairy ***** válasza:
50%
Pedig nagy esélyel megszününk létezni. Talán van reinkarnáció. Vannak róla beszámolok amikor egy kisgyerek olyanokat tudot mondani hogy az nem magyarázható mással.
aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Én hiszek a lélek halhatatlanságában, ezáltal az újjászületésben is.
aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

"olyanokat tudot mondani hogy az nem magyarázható mással."

Ez nem igaz.


Van ami csalás, van ami máshonnét szerezte az infót, van ahol a kutató kérdései irányították a válaszokat, ...


Tegyük fel, hogy semmilyen fentebb soroltakkal vagy hasonlókkal nem lehet magyarázni csak is természetfelettivel akkor is lehet, hogy valamilyen varázslat által tett szert a tudásra amit lehet nem is ő csinált lehet, hogy valamilyen természetfeletti lény vette el és adta át neki ezt a tudást, ...

aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

Én nem hiszek a reinkarnációban de semmiféle természetfeletti lélek létezésében sem ami tovább élne az ember halála után.


Sok más mindenben sem hiszek amik pedig jó lenne ha léteznének. De ez van.

aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem van.

Az összes halál utáni dolgok közül ez tűnik a legtermészetesebbnek. De én nem úgy képzelem el a reinkarnációt mint a buddhizmusban, hanem hogy valamikor újjászületsz, tök mindegy hogy állat vagy ember de újra élőlény leszel vagy valami más bolygón születsz újra (mert valószínűleg nem egyedül vagyunk). Az ilyen karma meg ilyen dolgok nem hiszem hogy léteznek reinkarnáció során.

aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem, hisz semmilyen valóságalapja nincs, ám a reinkarnáció nem tulajdonnév, így kis kezdőbetűvel írandó.
aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!