Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Reinkarnáció?

Szerintetek létezik Reinkarnáció?

Figyelt kérdés
Világéletemben ateista voltam, de legközelebb a Buddhizmus áll hozzám. Nekem mindig úgy tűnt, hogy azért valamivel realisztikusabb, hogy visszatérsz ebbe az életbe, minthogy egy pasas eldönti, hogy a mennyországba vagy a pokolba kerülsz. Mostanában viszont már inkább csak reménykedem benne, hogy van reinkarnáció, mert a gondolat, hogy nincs semmi a halál után, lelombaszt engem (mielőtt valaki beleköt, igen, tisztában vagyok vele hogy a buddhisták elve szerint pont hogy rossz dolog, hogy visszatérünk a földre, és arra kell törekednünk, hogy elérjük spirituálisan azt a szintet, hogy már nem térünk vissza a földre). Ti mit gondoltok?

aug. 13. 15:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező! Nem írtad le pontosan, hogy mit értesz reinkarnáció alatt, így mindenki a saját elképzelése szerinti reinkarnációra adott választ. Létezik újraszületés, de az egyáltalán nem az ember vágyai szerinti újraszületés.

Az az ember, aki Buddhává lett, mondhatni tudós ember volt. Az ember szellemi világának a tudósa. Teljesen realista volt és éppen ezért érte el azt, amit elért. Ő maga is azt vallotta az írások szerint, hogy létezik újraszületés. Azonban az őt körülvevő emberek közül is csak kevesen értették meg teljesen, hogy ez mit is jelent és ez egyáltalán nem úgy működik, mint amire a legtöbb ember vágyik.

aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%

Egy néhány kérdés a reinkarnációban hívőknek:


1.Honnan származik az ide-oda vándorló "lélek"?


2.Hány "lélek" jött létre valamilyen módon?


3.Bizonyított tény,hogy az élet a fogantatás pillanatától viselkedik életként. A megfogant élet "lelketlen"?(Mivel azt állítja minden reinkarnációs elmélet,hogy amely pillanatban valaki meghal,beleszáll a "lélek" egy épp akkor születőbe. Más elméletek szerint a megholt "lelke"kódorog egy ideig a világban,mielőtt újraszületne.


4.Ha Isten,vagy egy isten alkotta a "lelkeket",fárasztó neki alkotni minden embernek egy különbejáratút? A -bibliai képpel élve- Isten használt lehelete szükséges minden élőlénybe?

aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 IstenGyermeke1 ***** válasza:
31%
Nem. A kereszténységgel nem összeegyeztethető.
aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, el kell keserítselek, de a buddhizmus-féle reinkarnáció nem olyan, mint amire te gondolsz. Ők azt állítják, hogy nincs az embernek olyan, örökkévaló része, ami túlélné a halált. Ők csupán azt mondják, hogy a különböző, vágyak, hajlamok a halálod után új személyiséget alkotnak belőled. Ez igazából alig különbözik attól, hogy a tested alkotó atomok a természetbe visszakerülve egyszer talán újra alkotórészeivé válnak egy másik embernek.

Tehát a meghalt és az újjászületett ember között tudatilag semmilyen kapcsolat nincs.

aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 Még az is jobb lenne, mint a semmi.
aug. 14. 17:33
 16/22 anonim ***** válasza:
16%

#14.


Jó,amit írtál,csak 2 szót összekevertél:


Az "újjászületés" sosem történik meg a meghalt emberrel,csak az élővel.

A reinkarnáció a "lélek" "újraszületésével"számol.

aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%
Senki sem képes válaszolni a #12. kérdéseimre?
aug. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%

Ez a hiedelem, vagy variáció, hogy a halál csak átmenet egy másik életbe, Sátántól a nagy csalótól származik.

Lásd Évát, aki tökéletes volt, mégis elhitte hogy Isten az, aki hazudik!

aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Őszintén nem vagyok kíváncsi a túlbuzgó keresztények véleményére. Ha nem hisztek a reinkarnációban, oké, különösebben én se, de hogy sátánságnak nevezni…
aug. 15. 20:58
 20/22 anonim ***** válasza:
40%
Még mindig jobban el tudom ezt képzelni, mint a mennyországos-angyalos elképzelést. Igazából szerintem az van a halál után, ami születésünk előtt, megszűnik az ember tudata és vele együtt minden, ami ő volt. A semmit nehezen tudjuk elképzelni, pedig a születés előtt ez teljesen természetes állapot volt. Csak nehezebb a semmit elképzelni, ha egy ember egyik nap még itt volt köztünk és holnap már nincs. Ezt nehezen tudja az agyunk feldolgozni, ezért is találtak ki vallásokat, amik választ akarnak adni erre. Szerintem a legtöbb vallás a halálfélelem leküzdése ellen született.
aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!