Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számodra kinek a szava a...

Számodra kinek a szava a lelkiismereted döntéseiben a mérvadó?

Figyelt kérdés

aug. 19. 22:14
1 2 3 4 5
 31/41 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#30

Na, van itt fogalomzavar rendesen. Primo, a Jelenések könyvében az angyal az IMÁDATOT (adoratio, latria) utasítja vissza, s nem a tiszteletet (cultus sandtorum, dulia).

Secundo, a szentek közbenjárásának kérése nem azonos a halottidézéssel. Az utóbbi okkultizmus, varázslás; míg az utóbbi a személy megkérése, hogy imádkozzon az adott szándékért.

Ezenfelül nem találom a Szentírásban, hol tett volna ilyet Saul. A bűne az volt, hogy az áldozatot a próféta helyett ő mutatta be az áldozatot.

Továbbá, ha — egyes protestánsok módjára — azt nevezed teológiának, hogy nagyítóval nézve a Bibliát, abban direkt utasításokat keresve, s mindent, ami nincs ilyenféleképp megparancsolva bűnnek véve, s a neked nem tetsző versek minden betűjét kiforgatva. A gondolkozás, a Szentírás többi részével és a Hagyománnyal összhangban nem ördögtől való dolog, sőt helye van a hittudományban. Amennyiben te evvel nem értesz egyet, nincs miről beszélnünk.

aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

#.31.


Olvasd el Sámuel 1. könyve 28. fejezetét!


Nyilván NEM a kérdésemre válaszoltál,hanem amit a kérdésem mögötti elképzeléseimről te gondoltál.


Mégyegyszer,egyszerűen:


Találsz-e olyan utasítást a Bibliában,hogy nekünk meghaltak lelkei és angyalok közbenjárását kell kérni,vagy engedélyt,hogy tehetjük azt!

aug. 24. 21:12
 33/41 anonim ***** válasza:

Igen van angyali közbenjárás a Bibliában.


Az Angyali üdvözletnek hivják. Itt nem közvetlen Isten jelenti be Krisztus méhbefogadását, hanem Gábriel arkangyal.


Zehát van amgyali kózbenjárás.

aug. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

#33.


Senki sem tagadta az angyalok szerepét az isteni üzenet közvetítése,illetve az emberek oltalma esetében.


Az viszont több helyen tiltja a Biblia,hogy hozzájuk imádkozzunk köbenjárásukat kérve.

aug. 25. 02:35
 35/41 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#32

Szóval direkt utasítást keresel. S sajnos ha a formális elégségesség tanát vallod, hiába papolok neked. Az a teológia megcsúfolása.

Én leírtam neked a levezetést; ha képtelen vagy megérteni, és földhözragadt módon direkt bibliai igéket keresel (megjegyezném, hogy igenis hivatkoztam szentírási szakaszokra), akkor nincs mit mondanom neked.

Az 1Sám 28-ban HALOTTIDÉZÉSRE látunk példát. És, mint írtam, az közel sem azonos a szentek közbenjárásának kérésével. Ha ennyit nem értesz, nem akarsz megérteni, minek írok neked?

Laudetur Iesus Christus!

aug. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
34. Kérlek tedd ki hivatkozasaidat, nem emlékszem, hogy tiltaná a Biblia.
aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

#36.


"

És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke."(Jel 19:10)

aug. 26. 05:46
 38/41 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#37

Már megbocsáss a kifejezésért, de eufemisztikus megfogalmazásban nem jönne le a mondanivalóm. Most tényleg ennyire hülye vagy, vagy ennyire hülyének nézel minket, vagy csak szimplán nem olvasod el a válaszaimat?!

Leírtam: a szenteket TISZTELJÜK (cultus sanctorum, dulia). Istent IMÁDJUK (adoratio, latria). A bálványimádás pedig, ha az EGYEDÜL AZ ADONAIT MEGILLETŐ IMÁDÁST MÁS TEREMTMÉNYNEK ADJUK MEG. És az angyal ezt utasította vissza.

Ennél konkrétabban nem tudom neked leírni.

aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

#38!


"Most tényleg ennyire hülye vagy?"


Hol találsz a Bibliában olyat,hogy angyalokhoz imádkoztak volna közbenjárásért?

aug. 26. 12:05
 40/41 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#39

Látszik, hogy nem olvasod el, amit írok. Idéztem a Szentírásból is. Olvasd vissza.

A saját magam ismétlésének értelmét nem látom.

Laudetur Iesus Christus! (In aeternum, amen.)

aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!