Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számodra kinek a szava a...

Számodra kinek a szava a lelkiismereted döntéseiben a mérvadó?

Figyelt kérdés

aug. 19. 22:14
A kérdező szavazást indított:
A Biblia,melyet Isten Szentlelke ihletett.
Az egyházam mai vezetőinek szava,akiket a Szentlélek vezet,,akkor is,ha a Biblia egykor mást tanított.
Azok az ősatyáknak a szava, akiknek élete igazolta,hogy Krisztus követői.(Pl. szentek)
Amit a lelkészem(papom) mond,mert ő mindent tud.
Amit a vallásom szent könyvei mondanak.(Korán,Védák,Mormon könyve,Őrtorony,stb.)
10 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 IstenGyermeke1 ***** válasza:
49%
Egyiket sem jelöltem. Mert az Egyház a Szentírást a Szenthagyománnyal összhangban értelmezi és tanítja. S a mi Urunk megígérte, hogy az Egyház tanítása sosem téved. Tehát az Egyház tanítása összhangban van a Bibliával.
aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

IstenGyermeke1


Ha jól értem,te vakon megbízol az egyházad tanításában és tévedhetetlenségében?

aug. 19. 22:35
 3/41 IstenGyermeke1 ***** válasza:
49%

#2

Én Jézus ígéretében bízom. Ezenfelül ki van fejtve az összes dogma, el lehet szépen olvasni. Eddig egyetlenegyben sem találtam ellentmondást a Szentírással.

aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
29%

A Bibliát jelöltem be, nem az utolsót. De néhány dolgot azért szeretnék újra tisztázni:


Az Őrtorony nem egyenlő a Bibliával, némelyek szándékosan azt a hazugságot terjesztik, hogy az Őrtorony folyóiratot tartjuk fontosnak.

Hiába írtuk és mondtuk, hogy ez a folyóirat teljes más célból létezik.


A Bibliában írva van, hogy Jézus az utolsó napokban kiválaszt néhány embert, akivel szövetséget köt a királyságára, hogy mindenkinek megfelelő módon és időben szellemileg vezetést nyújtson a nyájnak.


Az őrtorony tanulmányozásra szánt cikkei tartalmazzák ezt a szellemi oktatást, az élet minden területére vonatkozóan. Így megtanítják azt, hogy hogyan kell ezeket a minden napi életben alkalmazni.


Kiválasztanak egy témát, pl, hogyan éljünk az embertársainkkal, vagy hogyan éljünk házasságban, hogyan neveljük a gyermekeket, stb.

Egy témában összegyűjtik a Bibliában olvasható tanácsokat, leírják és magyarázatokat fűznek hozzá.

Ezáltal megtanítanak bennünket arra, hogy egy adott témában hogyan kell az életben eljárni, betartani a Biblia tanácsait.

aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

IstenGyermeke1 !


Nyilván adódik ennek két oka:


1.Vakon bízol abban és ezért nem láthatod az ellentmondást.


2.Tökéletes emberek fogalmazták meg az egyházad tanítását.

aug. 19. 22:40
 6/41 A kérdező kommentje:

#4.


Te is vakon megbízol az Őrtorony írói,szerkesztői hibátlanságában?

aug. 19. 22:43
 7/41 pelgrim ***** válasza:
32%

Számodra kinek a szava a lelkiismereted döntéseiben a mérvadó?


Nekem a saját megérzésem mérvadó. Érzem a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát.

aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

pelgrim !


Úgy értsem,hogy nem hiszel a lelkiismeretedet befolyásoló felsőbbrendű lényben?

aug. 19. 22:52
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Istené.
aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 befolyasol? Szabadakaratodban korlatoz vagy mire gondolsz?

Isten sugalmaz a jora, mig a Satan megkisert a rosszra

nevezheted befolyasolasnak de vegul te dontod el hogy a rosszat vagy a megnagyobb rosszat valasztod


#5 azt irta le amit te is csak elhagyva azt ami szerinted ugy van "akkor is ha regen Biblia mast tanitott"


amugyis ugy tunik mintha figyelmen kivul kellene mast vennie


Egyhaz sem azt mondja hogy Bibliara nincs szukseg csak a hagyomanyok osszefoglalo irasaira

se azt hogy a papokra nincs szukseg vagy vica versa a pap is eleg nem kell imakonyv se mas

aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!