Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számodra kinek a szava a...

Számodra kinek a szava a lelkiismereted döntéseiben a mérvadó?

Figyelt kérdés

aug. 19. 22:14
1 2 3 4 5
 11/41 pelgrim ***** válasza:
56%

8

Pontosan, azaz helyesebben az a felsőbbrendű lény, aki befolyásolhatná a lelkiismeretemet, itt van bennem és nem teszi azt, mert tökéletesen tiszteletben tartja szabad akaratomat.

aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 pelgrim ***** válasza:
89%

8/

Pontosan, azaz helyesebben az a felsőbbrendű lény, aki befolyásolhatná a lelkiismeretemet, itt van bennem és nem teszi azt, mert tökéletesen tiszteletben tartja szabad akaratomat.

aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

12.pelgrim!


Ha az a lény csendben emlékeztet a benned élő erkölcsi rendre,az szerinted a szabad akarat megsértése?

aug. 19. 23:16
 14/41 anonim ***** válasza:
51%

6

Kedves Kérdező.

Nem vakon, mivel amikor elolvasok egy cikket láthatom benne, hogy a témát amiről tanulunk, melyik Biblia vers hitelesíti.

PL:

Amikor azt olvasom, hogy hogyan válasszak házaspárt, akkor a cikkben megemlítenek több Biblia verset, ami ehhez a témához vonatkozik:

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

(1Mózes 24:3, 4) . . .nem veszel feleséget a fiamnak a kánaániták lányai közül, akik között lakom, 4 hanem elmész az én hazámba, a rokonaimhoz, és hozol a fiamnak, Izsáknak feleséget.”

(2Korintusz 6:14) 14 Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel?

(5Mózes 7:3) 3 Ne lépj velük házassági szövetségre. Lányodat ne add fiához, és lányát se vedd a fiadnak.


Ebből látható, hogy Isten mit vár el tőlünk ebben a kérdésben.

Ez érvényes volt a valamikori népe idején, és nem változott a keresztény időkre sem.

Vagy egy másik téma lehet, hogy mit jelent Jézust utánozni, követni a minden napi életünkben. Ezzel kapcsolatban is megjelőlnek Biblia verseket:

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

(János 15:10) 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem.

(Jakab 1:22) 22 De engedelmeskedjetek is a szónak, ne csupán hallgassátok azt, hamis érveléssel ámítva magatokat.


Hogyan lehetünk Jézus tanítványai, követői, hogy méltóak legyünk hozzá?

Ha szeretjük őt. De mivel bizonyítjuk? Úgy hogy megtartjuk amit parancsolt. Vagy is nem csak hallgatjuk amit Jézus mond, hanem cselekszük is.

Az egyik módja pl. ez is:

(Máté 10:37, 38) 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám. 38 És aki nem fogadja el a kínoszlopát, és nem követ engem, nem méltó hozzám.


Szószerint kell gyűlölnünk a családunkat? Nem.

Jézus azt mondta, hogy Őt jobban kell szeretnünk. Mit jelent ez?

Nyilvánvalóan azt, hogy a családunk miatt, vagy a családtagunknak való megfelelésért, nem adjuk fel Jézus követését, és a parancsai betartását.


A Biblia tanulmányozása így zajlik. Azért, hogy Egységesen, mindenkinek betartani valója legyen, leírják, különböző nyelvekre lefordítják, és mindenki szellemileg oktatásban részesüla föld különböző részein, akármilyen nyelvet is beszéljen.

Vagy is amít a Biblia tanít, azt igyekezni kell alkalmazni az életben származástól független.

aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár!


Mi történne akkor,ha valaki minden kétséget kizárva igazolná,hogy a felekezeted a Biblia tanításával ellentéteset tanít?

aug. 19. 23:20
 16/41 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#15 Egyhaz szakadas?
aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
43%

16


Nem egyházszakadásnak nevezik.

aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 pelgrim ***** válasza:
79%

13/

Az lenne, ha az a lény egy tőlem elkülönült entitás lenne, de nem úgy van, Ő velem azonos. Most kérlek ne ágaskodj a méltatlankodástól, ha megkérdezem hogy hol is hallottuk: „Az Atya és én Egy vagyunk” ?

aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#17 micsodat?


van 1 felekezet amiben #15 ben leirt megtortenik

ez esetben lesznek kitartok regi mellett, es lesznek akik kivalnak a helyes utra


mi ez ha nem egyhaz szakadas?


mert tegyuk fel romai katolicizmusrol van szo ami nem kicsi

ket nagyra tehat szettudna szakadni


tehat itt nem apro igazhitu szekta kivalasrol van szo ez esetben

aug. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár!


A kérdésemben a te személyes hozzáállásodra kérdeztem és nem egy számottevő kisebbségre. Ha te kiszakadsz abból,az még nem "egyházszakadás".


(Az meg egy másik kérdés,hogy az "egyházszakadás"-ok oka rendszerint uralmi,uralkodási kérdés szokott lenni s nem hitelvi. Az rendszerint csupán ürügy.)

aug. 20. 00:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!