Istenhívő emberek, szerintetek hogy van ez?
Én Istenfélő vagyok, tehát hiszek abban hogyha rossz dolgot cselekszek akkor a pokolra jutok. De ki számít jó embernek?
Aki nem hisz Istenben és önszántából segít az embereknek - mi más okból tenné-
VAGY
Aki hisz Istenben és azért cselekszik jó dolgokat, mert fél a halál utáni dologtól , és fél attól hogy a pokolra kerül.
????
18:20
A te hozzáállásodhoz azonban szükséges, hogy valaki higgyen a bűnösséghez. Én például alapvetően nem hiszek az eredendő bűnben, ezért számomra a jóságot nem lehet elvonatkoztatni attl, aminek a létezését tagadom.
De jól eldiskuráltok itt, hogy ki üdvözül, vagy ki nem.:)
Én azt javaslom olvasd imádkozó szívvel, különösképpen az új testamentumot és hiszem, hogy megfogod érteni.
De egyértelmű, hogy amint már mások is leírták szükséges az első és a második parancsolat betöltése, megélése. Itt nem vallásos emberről van szó, hanem Istent és Jézust szerető, vagy nem szerető emberről. Nagyon nem szeretem ezt a megfogalmazást, hogy vallás. Nem a vallás üdvözít, hanem Jézus a Megváltónk.
Tényleg szívből kérlek olvasd az új szövetséget különösen János, Máté, Márk, Lukács /Jézus szavait, Ő szól róla érthetően ki üdvözül és ki nem./ és az Apostolok cselekedetét. És ha azon túl vagy akkor a Zsidókhoz irt levelet, és ha érted akkor a Pál Rómaiakhoz irt levelét, és utána a többit.:)
Üdv. Lizi :)
Isten a szeretet!
"A te hozzáállásodhoz azonban szükséges, hogy valaki higgyen a bűnösséghez. Én például alapvetően nem hiszek az eredendő bűnben, ezért számomra a jóságot nem lehet elvonatkoztatni attl, aminek a létezését tagadom."
Kedves válaszoló! Értelek. De azt szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted
1. mi a bűn?
2. Mi az eredendő bűn?
3. Ki a jó/rossz ember?
Mert az is lehet, hogy te is hiszel az eredendő bűnben, csak nem tudsz róla....Persze nem kukacoskodni akarok, de lehet, hogy nem is állunk olyan messze egymástól, mint gondolnád...
Freya
1. mi a bűn?
2. Mi az eredendő bűn?
3. Ki a jó/rossz ember?
1. Hajaj, fogós kérdés. Számomra a bűn az, mikor akarattal a rosszat választjuk, holott dönthetnénk a jó mellett is. A jo és rossz fogalmába ne menjünk bele, az már helyzettől függő :)
2. Erre annyiféle változatot hallottam már, hogy hozzá sem merek szólni. De első válaszomból következtetve, kétlem, hogy az ember úgy születne, hogy alapvetően benne van a rossz direkt választása. Tapasztalataim alapján az emberek alapvetően a jó felé hajlanak.
3. Ez is olyan kérdés, ami órákig boncolgathatnánk:) mivel nincs abszolút j, sem abszolút rossz, talán az a jó ember, aki a nagyobb jót választja, ha döntenie kell, és tudatában van a döntés lehetőségének.
Lizi!
köszönöm tanácsod, de valahogy biztos vagyok benne, hogy többet tudnék fejből idézni a bibliából, mint esetleg Te :)
Volt idő, mikor filmek hatására Jézus-párti voltam, és máig szeretem a személyiségét és alakját és egy időben épp ezért gyakran bújtam az Evangéliumot - mégsem fogott meg. Pedig Jézust szeretem, csak mégse hiszem el, amit a Biblia ír, mert nem egyezik a tapasztalataimmal és véleményemmel.
Ha csak üdvözülhetne, aki hisz Jézusban, a világ temérdek jósága "kárba" veszne.
Szia
Sajnos nem értünk egyet.
Én szeretem olvasni a Bibliát és hiszem is minden szavát.
Üdv.Lizi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!