Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimoknál volt a keresztes...

Muszlimoknál volt a keresztes lovagokhoz/hadjárathoz hasonló dolog akkoriban?

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 17:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Volt több is. Már Mohamed életében megindult egy hatalmas katonai terjeszkedés, ami a következő évszázadokban folytatódott, elfoglalták az Arab-félszigetet, Kis-Ázsiát, Afrikai északi részét, sőt még Spanyolország területének jelentős részét is. Később az iszlám Oszmán birodalom tovább folytatta a terjeszkedést.

A keresztes hadjáratok ehhez képest semmik voltak és csak ideiglenesen tudtak egy-egy pici, keresztény szempontból jelentős területet visszafoglalni.


Lovagok viszont nem voltak az iszlámba, a lovagi kultúra alapja a kereszténység volt, így csak Európában fejlődött ki.

2023. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem dzsihádnak hívják a vallási harcot?
2023. febr. 27. 18:01
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
De, viszont a keresztes hadjáratok nem dzsihádhoz hasonlók voltak. A kettőnek sok köze nincs egymáshoz. A dzsihád célja az iszlám terjesztése, a keresztes hadjáratok célja az elfoglalt területek felszabadítása volt, illetve a keresztény zarándokok védelme.
2023. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A keresztények nem csináltak erőszakos terítést a pogánysággal szemben?
2023. febr. 27. 18:09
 5/29 anonim ***** válasza:
De előfordult, viszont annak megint nem sok köze van a keresztes hadjáratokhoz. Felesleges keverni a szezont a fazonnal, annak sok értelme nincs.
2023. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 UlfOrmson ***** válasza:
De csináltak, csak nem adtak neki külön nevet
2023. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

"Már Mohamed életében megindult egy hatalmas katonai terjeszkedés, "

Halála után, ha csak nem a mekkaiak és szövetségeseik elleni hábórukrol van szó.


"De, viszont a keresztes hadjáratok nem dzsihádhoz hasonlók voltak."

Valoban, ugyanis a Dzsihad szabályaival ellentétben ott minden nem keresztény (vagy nem katolikus keresztény) civilt meg öltek, zsidokat is.


"A dzsihád célja az iszlám terjesztése, "


Hát ez meg igy hülyeség ahogy van. Nem gondolod hogy ha a vallásterjesztése lett volna ezeknek a célja, és nem a terület szerzés, akkor nem maradtak volna egyáltalán keresztények, zsidok, zoroasztriánusok meg hinduk?


Eleve dzsihadnak sem lehetne ezeket nevezni, már mint a dzsihad jelenlegi normális definicioja szerint.


Persze abban a korban az uralkodok minden lépését a vallással összeegyeztethetőnek nevezték, hisz ő volt az uralkodo...


"a keresztes hadjáratok célja az elfoglalt területek felszabadítása volt, illetve a keresztény zarándokok védelme."


Azt azért megjegyezném hogy böven voltak hit terjesztő keresztes hadjáratok mint mondjuk a husziták ellen inditott, meg ilyenek.


Is eleve a többi hadjárat során is ott volt a hit terjesztés motivuma ha nem is mindnél természetesen.

2023. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%

"A dzsihád célja az iszlám terjesztése,"


Ez hazugság. Az iszlám tiltja a vallás erőszakos terjesztését. Az igaz hogy muszlim államok terjeszkedtek de nem azért hogy az iszlámot terjesszék. Senkire nem kényszerítették rá az iszlám erőszakkal. Például Magyarországon 150 évig voltak törökök de keresztény maradt.



"a keresztes hadjáratok célja az elfoglalt területek felszabadítása volt, illetve a keresztény zarándokok védelme."


Ez egy újabb hazugság. Keresztes hadjáratok célja a nem keresztény államok megtámadása és a keresztény vallás erőszakos terjesztése. Például indultak keresztes hadjáratok Észak-Európa ellen a még pogánynak nevezett nem keresztény északi népek ellen. Szintén indultak keresztes hadjáratok eretneknek nevezett keresztény irányzatok ellen és persze muszlimok ellen is. Ezek jellemzője hogy a civil lakosságot kegyetlenül legyilkolták vagy erőszakkal áttérítették.

2023. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

Mohamed halála után a muszlimok elfoglaltak egy az Ibériai-félszigettől a mai Beludzsisztánig terjedő területet. Jelentősen nagyobb mint az a terület, amit a keresztesek elfoglaltak.

A dzsihád szó egyébként nem szent háborút jelent, hanem erőfeszítést vagy küzdelmet.

Minden esetre meg kellene említeni két dolgot, ami felett mindig elsiklik valamelyik, vagy mindkét fél. A kereszteseket a Szentföldre valóban arra hivatkozva hívta a bizánci császár a pápának írt levelében, hogy segítsenek felszabadítani az ottani keresztényeket, nem azért, hogy megálljanak az első faluban és lemészároljanak mindenkit ami nem keresztény. De itt az történt, hogy a keresztesek nem azt tették, mint amiért oda hívták őket.

A zarándokok védelme a katolikus katonai rendek feladata volt, mint a templomosok vagy a máltai lovagrend vagy a teuton lovagok.

Viszont a livóniaiak és a balti népek ellen vezetett keresztes hadjáratok kifejezetten térítő háborúk voltak.


De van egy lényeges különbség a keresztes háborúk, és a muszlim hódítások között. Amikor Jézus meghalt, az apostolok terjeszteni kezdték az igét, a kereszténység nem térített erőszakkal egészen addig, amíg nem lett Róma államvallása. Ellenben amikor Mohamed meghalt, az első négy kalifa, akik úgy ismerték Mohamedet, mint ahogy Jézust az apostolok, ez a négy kalifa nem az igét kezdte hirdetni, hanem felemelte a kardot és azonnal hódításba kezdtek. Kérdem én, kitől tanulták ezt?

Persze a másfél pipás muszlim barátunk azt fogja erre mondani, hogy az önvédelem volt. De egy ekkora terület meghódítása mindennek nevezhető, csak önvédelemnek nem.

2023. márc. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Ellenben amikor Mohamed meghalt, az első négy kalifa, akik úgy ismerték Mohamedet, mint ahogy Jézust az apostolok, ez a négy kalifa nem az igét kezdte hirdetni, hanem felemelte a kardot és azonnal hódításba kezdtek. Kérdem én, kitől tanulták ezt?"


A próféta halála után egy csomo olyan dolog történt amit ő maga nem akart soha.


Pl. A muszlimok közül néhány vezető egymásnak esett a hatalomért, egy olyan címért amit a próféta soha nem is hozott létre.


Ezen emberek aztán létre hoztak mindenféle olyan fajta hagyományt hogy ők ennyire, meg annnyira ismerték a prófétát, de nem lehet tudni hogy csak saját politikai befolyásukat akarták e hitelesiteni, vagy tényleg ismerték-e.


És azt megjegyezném hogy ezen hóditásaik során sem kényszeritették a hítet senkire.


Egyébként meg pontos és objektiv a válaszod, nesze egy zöld.

2023. márc. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!